Ολυμπιακός – Ατρόμητος 4-0

Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο για την 23η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλό μεσημέρι. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον Ατρόμητο.
Ας περάσουμε στις 11άδες που έχουν γίνει γνωστές.
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ομάρ, Σαλίνο, Βούρος, Ντα Κόστα, Κασάμι, Καμπιάσο, Φουστέρ, Κολοβός, Ντομίνγκες, Πουλίδο.
Ατρόμητος: Μπάρκας, Μπιτόλο, Λαζαρίδης, Φυτανίδης, Κιβρακίδης, Ουσέρο, Μπρίτο, Ούμπιντες, Στόιτσεφ, Γροντής, Παπαδόπουλος.
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καπίνο, Φορτούνης, Μπουχαλάκης, Ντουρμάζ, Μαζουάκου, Ρέτσος και Ιντέγιε.
Στον πάγκο του Ατρόμητου: Γκορμπούνοφ, Κούρος, Κοντοές, Λημνιός, Ματέι, Μπάλας, Λε Ταλέκ.
Ρέφερι της αναμέτρησης ο Γεώργιος Κύζας, α' βοηθός ο Ιωάννης Σίπκας, β' βοηθός ο Στυλιανός Τσολάκης και 4ος διαιτητής ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος
1' Έναρξη της αναμέτρησης
4' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο για σκληρό τάκλιν στον Φουστέρ
4' Πρώτη καλή στιγμή στο ματς. Ο Κασάμι κέρδισε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα έφυγε αρκετά μέτρα πάνω από τα δοκάρια του Μπάρκα
10' Γκολ για τον Ολυμπιακό με γκολ του Τσόρι Ντομίνγκες!
Ο Αργεντινός από αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή πιάνει το σουτ, ο Μπάρκας αιφνιδιάζεται και χάνει τη φάση και δέχεται το τέρμα για το 1-0. Μεγάλη η ευθύνη του νεαρού τερματοφύλακα.
12' Τρομερή χαμένη ευκαιρία για τους Περιστεριώτες! Ο Παπαδόπουλος βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, αλλά το πλασέ του από πλάγια θέση πέρασε άουτ.
20' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη για φάουλ στον Φουστέρ. Καμία παράβαση αφού ο Ισπανός πέφτει αρκετά πριν γίνει το τάκλιν. Περνά ανεκμετάλλευτο το φάουλ από τον Ντομίνγκες.
21' Στο 58% η κατοχή υπέρ του Ολυμπιακού
23' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
Ολέθριο λάθος του Ουσέρο στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ο Κασάμι έκλεψε την μπάλα και το σουτ που επιχείρησε από το ύψος της μεγάλης περιοχής πέρασε μόλις δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα
26' Κίτρινη κάρτα στον Κασάμι για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Στόιτσεφ
28' Πολύ μεγάλη ευκαιρία, ακόμα μία για τον Ολυμπιακό! Ο Πουλίδο έπιασε την κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Ομάρ, αλλά η εκτέλεσή του ήταν αδύναμη με τον Μπάρκα να μπλοκάρει.
29' 6 τελικές για τον Ολυμπιακό, μόλις 1 για τον Ατρόμητο
31' Πολύ ωραία επιθετική ενέργεια του Ολυμπιακού από δεξιά, ο Ομάρ γυρίζει την μπάλα στο ύψος της μεγάλης περιοχής που είναι ο Φουστέρ, αλλά το σουτ απέκρουσε ο Μπάρκας
32' Κίτρινη κάρτα στον Ομάρ
33' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ επέμβαση του Ρομπέρτο!
Εκτελείται το φάουλ από τον Ούμπιντες, η απόκρουση των αμυντικών του Ολυμπιακού βγάζει φάτσα με το τέρμα τον Μπρίτο που έκανε την κεφαλιά, αλλά ο Ρομπέρτο κάνει μία από τις επεμβάσεις της σεζόν
36' Ακόμα μία μεγάλη επέμβαση του Ρομπέρτο!
Σουτ του Ούμπιντες έξω από την περιοχή και ο Ρομπέρτο με «αντίθετο» χέρι απομακρύνει σε κόρνερ
37' Νέα χαμένη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Εκτελέστηκε το κόρνερ από δεξιά, αμαρκάριστος ο Παπαδόπουλος μεταξύ του ύψους του πέναλτι και της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα από την κεφαλιά του πέρασε άουτ
40' Παραλίγο το 2-0 για τον Ολυμπιακό, καθώς σε μια φάση που φάνηκε να ελέγχει ο Μπάρκας, τελικά δεν βγήκε αποφασιστικά από την εστία του, δίνοντας την ευκαιρία στον Φουστέρ να τσιμπήσει την μπάλα, αλλά το γύρισμα του Ισπανού απομακρύνει ο Κυβρακίδης
45' Τρομερή πάσα-τρύπα του Καμπιάσο για τον Φουστέρ, αλλά το τέλειωμα του Ισπανού είναι κακό και η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Μπάρκα
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ολυμπιακό να προηγείται 1-0 με γκολ του Τσόρι Ντομίνγκες, σε μια φάση που έχει μεγάλη ευθύνη ο «τρακαρισμένος» σήμερα Μπάρκας
9 τελικές από τον Ολυμπιακό με 4 στην εστία, ενώ ο Ατρόμητος έχει 7 και επίσης 4 στην εστία
Η κατοχή της μπάλας είναι στο 60% υπέρ του Ολυμπιακού
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
52' Συνεχίζει να έχει καλή παρουσία εντός αγωνιστικού χώρου ο Ατρόμητος που προκαλεί κινδύνους σε κάθε αντεπίθεσή του
Οφσάιντ που δίνεται στον Φουστέρ. Λανθασμένη απόφαση του α' βοηθού, αφού ο Ισπανός καλυπτόταν.
56' Πρώτη καλή ευκαιρία στο β' ημίχρονο. Σουτ του Φουστέρ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Μπάρκας απομακρύνει σε κόρνερ
61' Σουτ του Κολοβού αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Μπάρκα
64' Γρήγορος ρυθμός με τις δύο ομάδες να κυνηγούν το γκολ
65' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Πουλίδο να κάνει το 2-0!
Ο Κασάμι βγάζει την κάθετη πάσα στον Πουλίδο που κινήθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ατρόμητου και με ένα τσίμπημα της μπάλας γράφει το 2-0
69' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κασάμι ο Ιντέγε και ο Κολοβός αποχωρεί δίνοντας τη θέση του στον Φορτούνη
Δευτερόλεπτα προηγουμένως ο Κολοβός έχασε ανεπανάληπτη ευκαιρία σε τετ-α-τετ με τον Μπάρκα. Ο μεσοεπιθετικός του Ολυμπιακού ήταν σε θέση οφσάιντ, αφού βρισκόταν τουλάχιστον 3-4 μέτρα εκτεθειμένος
71' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Παπαδόπουλος, μέσα ο Λε Ταλέκ
73' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!
Ο Τσόρι βρήκε με καταπληκτική κάθετη πάσα τον Φορτούνη και αυτός τη γύρισε στο πέναλτι που ήταν ο Φουστέρ, αλλά ο Μπάρκας έδιωξε σε κόρνερ
74' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Καμπιάσο!
Από το κόρνερ που εκτελέστηκε ο Πουλίδο πήρε την πρώτη κεφαλιά και ο Καμπιάσο αμαρκάριστος έγραψε το 3-0
78' Σουτ του Στόιτσεφ η μπάλα περνά άουτ
79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός ο Τσόρι Ντομίνγκες και μέσα ο Μπουχαλάκης
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Εκτός ο Στόιτσεφ, μέσα ο Ματέι
85' Γκολ για τον Ολυμπιακό με τον Φορτούνη να κάνει το 4-0!
Ο Ιντέγε από δεξιά γύρισε την μπάλα στον Φορτούνη και με πλασέ δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 4-0
90' Τρία λεπτά καθυστερήσεις. Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά
Λήξη της αναμέτρησης με τον Ολυμπιακό να μην αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον Ατρόμητο στο β' ημίχρονο και τελικά επικράτησε 4-0. Τσόρι, Πουλίδο, Καμπιάσο και Φορτούνης τα γκολ για τους γηπεδούχους