Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sportfm.gr την εξέλιξη της εξ' αναβολής αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο για την 16η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνική μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.

19:00
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της εξ’ αναβολής αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Ατρόμητο για την 16 αγωνιστική της Super League.
19:00
Το παιχνίδι, είχε αναβληθεί δύο φορές, καθώς οι κακές καιρικές συνθήκες που έπλητταν τη Βοιωτία, δεν είχαν επιτρέψει να διεξαχθεί ο αγώνας.
19:01
Ο Λεβαδειακός βρίσκεται στην 11η θέση με 24 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος στην 13 με 23. Αμφότεροι, αναζητούν το τρίποντο για να αναρριχηθούν στον βαθμολογικό πίνακα και να «ξεκολλήσουν» από τα χαμηλά «στρώματα» της.
19:02
Αρκετά προβλήματα αντιμετωπίζουν οι δύο προπονητές. Ο μεν Άκης Μάντζιος δεν υπολογίζει στις υπηρεσίες των τραυματιών Στάθη, Γιακουμάκη και Ουόν, ο δε Τραϊανός Δέλλας δεν έχει στη διάθεσή του τους τραυματίες Σουμπίνιο και Πίτου Γκαρσία και τους τιμωρημένους Ουσέρο, Κιβρακίδη.
19:03
Μπορείτε να παρακολουθήσετε το παιχνίδι, τηλεοπτικά από το Novasports 1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94.6.
19:08
Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος είχε επικρατήσει 1-0 του Λεβαδειακού χάρις στο τέρμα του Εντουάρντο Μπρίτο στο 37ο λεπτό.
19:15
Ας δούμε σιγά-σιγά και τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
19:15
Λεβαδειακός (Άκης Μάντζιος): Βερέμκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Γιάχιτς, Μεντί, Μαχαμάτ, Ντομοβτσίσκι, Μπεν, Ατζαγκούν, Μερεμπασβίλι, Μάντζιος
19:15
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Τσιντώτας, Μανωλάς, Μίνγκας, Τόπι, Τσουρίκοφ, Μπελγκαζουανί, Καψάσκης.
19:15
Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Μπάρκας, Κοντοές, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο, Κεϊτά, Ούμπιδες, Μπρίτο, Ματέι, Στόιτσεφ, Λε Ταλέκ
19:16
Στον πάγκο για τους φιλλοξενούμενους: Γκορμπούνοφ, Κούρος, Μπάλλας, Θεολόγου, Λημνιός, Γροντής, Παπαδόπουλος
19:16
Διαιτητής είναι ο Στυλιαράς (Αιτ/νίας), βοηθοί του οι Δημητριάδης (Καστοριάς), Μεσσήνης (Αχαΐας) και τέταρτος ο Τζήλος (Αρκαδίας).
19:19
Σε περίπου δέκα λεπτά θα έχουμε σέντρα στο ματς!
19:25
Έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια οι δύο ομάδες, παίρνουν τις τελευταίες οδηγίες από τους προπονητές τους και σε λίγα λεπτά θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο για να έχουμε σέντρα στο ματς.
19:27
Κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες, παρέα με το διαιτητικό τρίο. Από στιγμή σε στιγμή η έναρξη του αγώνα!
19:28
1' Ξεκίνησε το ματς! Στη σέντρα οι παίκτες του Ατρομήτου.
19:30
2' Πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι!
19:30
Ο Μπεν βρήκε με τακουνάκι τον Μάντζιο, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σούταρε αλλά ο Λαζαρίδης σταμάτησε τη μπάλα με προβολή.
19:38
Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά στο ματς. Μία ευκαιρία μέχρι στιγμής, όταν στο 2' ο Μάντζιος μπήκε στην περιοχή αλλά το σουτ του έδιωξε με προβολή ο Λαζαρίδης.
19:45
16' Γυριστό σουτ του Μπρίτο χωρίς δύναμη, μπλόκαρε ο Βερέμκο.
19:50
22' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο.
19:51
Σέντρα του Ούμπιδες, η μπάλα πέρασε από όλους, ο Μπίτολο έκανε το σουτ αλλά ο Μεντί έδιωξε με το κεφάλι πριν η μπάλα περάσει την γραμμή.
19:53
25' Κίτρινη κάρτα στον Μπεν.
19:59
31' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
19:59
Σέντρα του Μουλόπουλου με το εξωτερικό, ο Μάντζιος έκανε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
20:03
35' Αδύναμο σουτ του Μάντζιου από τα όρια της περιοχής, μπλόκαρε εύκολα ο Μπάρκας.
20:04
36' Μακρινό σουτ του Μαχαμάτ, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
20:07
39' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο.
20:07
Αντεπίθεση για τους φιλοξενούμενους, ο Ματέι άνοιξε στον Λε Ταλέκ που επέλεξε να σουτάρει από πλάγια θέση, με τον Βερέμκο να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
20:09
41' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
20:09
Ο Μάντζιος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και πλάγια δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Μπάρκα.
20:13
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
20:14
Λήξη στο ημίχρονο. Λεβαδειακός και Ατρόμητος πηγαίνουν στα αποδυτήρια χωρίς σκορ, σε ένα ματς με κακό ρυθμό και πολύ λίγες καλές στιγμές.
20:30
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!
20:30
46' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Τόπι αντί Ντομοβτσίσκι
20:36
51' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!
20:37
Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το κόρνερ από τα αριστερά, ο Φυτανίδης νίκησε άπαντες στον αέρα και με γυριστή κεφαλιά νίκησε τον Βερέμκο, ανοίγοντας το σκορ.
20:39
54' Δοκάρι για τον Ατρόμητο!
20:39
Σέντρα του Κοντοέ από τα δεξιά, ο Στόιτσεφ έκανε την κεφαλιά αλλά για κακή του τύχη, η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας.
20:40
55' Πέναλτι για τον Λεβαδειακό!
20:41
Ο Μερεμπασβίλι μπήκε μέσα στην περιοχή, ο Κεϊτά του έκανε το τάκλιν, τον βρήκε και ο Στυλιαράς σωστά υπέδειξε την παράβαση.
20:41
56' Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά
20:41
56' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό!
20:42
Ο Μάντζιος έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία, έστειλε τον Μπάρκα στην αριστερή και ισοφάρισε. 1-1 το ματς, ξεκινάει και πάλι από την αρχή.
20:42
57' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
20:43
Ο Ματέι βγήκε απέναντι από τον Βερέμκο, πλάσαρε αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού τον σταμάτησε.
20:47
62' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο.
20:48
Σύγχυση στα καρέ του Λεβαδειακού, ο Μπρίτο επωφελείται από τις κόντρες αλλά το σουτ που κάνει με το δεξί από τη μικρή περιοχή, φεύγει πολύ άουτ.
20:48
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
20:49
Κόρνερ του Μπεν, προβολή του Μεντί, ο Ούμπιδες έδιωξε σε κόρνερ πάνω στη γραμμή.
20:50
65' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!
20:51
Γύρισμα του Μάντζιου στο δεύτερο δοκάρι, ο Μπεν έκανε αφύλαχτος και σε κενή εστία το πλασέ, αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ. Τεράστια ευκαιρία για να κάνουν την ανατροπή οι Βοιωτοί, με τον Μπεν να κτυπάει στη φάση και στο δοκάρι με τη φόρα που είχε.
20:54
68' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γροντής αντί του Ματέι. Στο 60ο λεπτό, ο Καψάσκης είχε περάσει στη θέση του Ατζαγκούν.
20:55
68' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπελγκαζουανί αντί του Μπεν.
20:55
70' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη.
20:57
71' Κίτρινη κάρτα στον Μπελγκαζουανί.
20:57
72' Αποβολή για τον Λεβαδειακό!
20:58
Ο Τριποτσέρης έκανε τάκλιν από πίσω στον Γροντή και είδε σωστά την δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα από τον Στυλιαρά.
20:59
74' Εκτέλεση φάουλ του Ούμπιδες, η μπάλα πέρασε πολύ ψηλά άουτ.
21:02
77' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.
21:09
80' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Παπαδόπουλος αντί Στόιτσεφ.
21:10
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο.
21:10
Ο Λε Ταλέκ βγήκε απέναντι από τον Βερέμκο αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού βγήκε νικητής σε ακόμη μια μάχη.
21:16
Συμπληρώθηκαν τα 90'. Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.
21:18
Στο παιχνίδι έχει περάσει εδώ και λίγα λεπτά ο Λημνιός αντί του Κοντοέ.
21:19
Δύο λεπτά ακόμη για τη συμπλήρωση των πέντε λεπτών των καθυστερήσεων!
21:21
90'+6' Ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά σκοράρει αλλά ο επόπτης έχει σηκώσει τη σημαία, υποδεικνύοντας τον σκόρερ σε θέση οφσάιντ. Σωστή απόφαση.
21:23
Τέλος στην αναμέτρηση! Λεβαδειακός και Ατρόμητος αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Δίκαιο το αποτέλεσμα, είχαν τις ευκαιρίες τους και οι δύο ομάδες να πάρουν το τρίποντο. Άψογοι οι διαιτητές. καθώς ο Στυλιαράς υπέδειξε σωστά πέναλτι στην ανατροπή του Μερεμπασβίλι από τον Κεϊτά, σωστή αποβολή στον Τριποτσέρη, ενώ ο α' βοηθός Δημητριάδης, υπέδειξε σωστά σε θέση οφσάιντ τον Παπαδόπουλο στις καθυστερήσεις και δεν μέτρησε το γκολ του.