Skoda Ξάνθη-Ατρόμητος 2-2

Παρακολουθήστε live απ' το control room του sportfm.gr την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Ατρόμητο στα Πηγάδια για την 18η αγωνιστική της Super League. Μετάδοση από τον ΣΠΟΡ FM 94.6
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Ξάνθη και τον Ατρόμητο με την οποία ανοίγει η αυλαία της 18ης αγωνιστικής.
Οι δύο ομάδες είναι ισόβαθμες στη 13η θέση με 17 βαθμούς, έχοντας μάλιστα και ένα ματς λιγότερο από τις υπόλοιπες ομάδες.
Στο ματς του α' γύρου, η Ξάνθη «απέδρασε» με τη νίκη από το Περιστέρι, επικρατώντας 1-0 με γκολ του Σολτάνι.
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων
Skoda Ξάνθη (Ραζβάν Λουτσέσκου): Τσέναμο, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Σολτάνι, Λουσέρο, Βασιλακάκης, Νιέτο, Ορφανίδης, Καπετάνος, Λισγάρας, Καρυπίδης
Ατρόμητος (Τραϊανός Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κοντοές, Κούρος, Μπρίτο, Ουσέρο, Ναπολεόνι, Ούμπιντες, Λε Ταλέκ, Μπίτολο, Λαζαρίδης, Πίτου Γκαρσία
Στον πάγκο των δύο ομάδων:
Από Ξάνθη: Ζαρόπουλος, Μπέρτος, Τριάδης, Σκουρτάι, Χερέα, Καμαρά, Ντιμιτρόφ
Από Ατρόμητο: Μπάρκας, Γοδόι, Μπάλλας, Μίλος Στόιτσεφ, Κιβρακίδης, Θεολόγου, Μπαστακός
1' Σέντρα στο ματς
7' Σουτ του Ούμπιντες, η μπάλα περνά κόρνερ.
16' Σουτάρει ο Νιέτο, κανένα πρόβλημα για τον Γκορμπούνοφ να μπλοκάρει
20' Πλασέ του Καπετάνου από πλεονεκτική θέση, μεγάλη επέμβαση από τον Γκορμπούνοφ
27' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Περνά ο Μπάλλας στη θέση του Λε Ταλέκ. Αναγκαστική αλλαγή
34' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο με τον Ούμπιντες!
Άψογα εκτελεσμένο φάουλ του Αργεντινού που στο 34' κάνει το 0-1!
42' Σουτ του Νιέτο, αλλά η μπάλα από το σουτ του χαφ της Ξάνθης περνά άουτ.
45' Δυνατή πάσα του Καπετάνου για τον Νιέτο, βγαίνει ο Γκορμπούνοφ και μπλοκάρει
Λήξη α' ημιχρόνου με τον Ατρόμητο να προηγείται με 1-0, χάρη στην απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
47' Νέο σουτ του Νιέτο, απομακρύνει ο Γκορμπούνοφ
57' Γκολ για την Ξάνθη και 1-1 με σκόρερ τον Καπετάνο!
59' Γκολ για τον Ατρόμητο! Άμεση απάντηση και 1-2! Φάουλ του Ούμπιντες και με κεφαλιά ο Λαζαρίδης δίνει εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του
62' Απομακρύνει ο Γκορμπούνοφ το σουτ του Γουάλας
64' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Σκούρτης στη θέση του Ορφανίδη
72' Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Τριάδης στη θέση του Σολτάνι
74' ΓΚΟΛ για την Ξάνθη που κάνει το 2-2 με τον Νιέτο!
75' Κεφαλιά του Μπρίτο και η μπάλα στο δοκάρι της εστίας του! Στην επιστροφή ο Καπετάνος δεν μπορεί να σκοράρει
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γοδόι στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
80' Ο Ερέα στη θέση του Βασιλακάκη
89' Ο Στόιτσεφ μπαίνει στη θέση του Μπρίτο.
Λήξη του αγώνα. Ξάνθη και Ατρόμητος μένουν στο 2-2 στα Πηγάδια με τους φιλοξενούμενους να προηγούνται δύο φορές, αλλά οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλες ευκαιρίες να πάρουν ακόμα και τη νίκη.