Πλατανιάς-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε live απ' το control room του sport-fm.gr το πρώτο ματς του Πλατανιά με τον Ατρόμητο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.
Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Πλατανιά και τον Ατρόμητο για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας
Αυτός είναι ο πρώτος αγώνας μεταξύ των δύο ομάδων, με τον δεύτερο να έχει οριστεί στις 12 Ιανουαρίου
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μπάρκας – Κούρος, Λαζαρίδης, Κοντοές, Ούμπιντες – Γοδόι, Μπάλλας – Μπίτολο, Πίτου Γκαρσία, Μπρίτο - Ναπολεόνι
Στον πάγκο για τους Περιστεριώτες βρίσκονται οι: Γκορμπούνοφ, Φυτανίδης, Ουσέρο, Λημνιός, Μαρσελίνιο, Μπαστακός, Λε Ταλέκ
Η ενδεκάδα του Πλατανιά: Κοκκαλάς – Κουλιμπαλί, Βάντερσον, Σελίν, Μπανανά – Γκνιάτιτς, Στανισάβλιεβιτς - Γουνδουλάκης, Ανγκούλο, Αποστολόπουλος - Γκόμες
Ο πάγκος των γηπεδούχων: Κασωτάκης, Ζικο, Μαχαμάτ, Δημήτρης, Πάγκαλος, Τσουράκης, Μενδρινός
1' Έναρξη του αγώνα
1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ανγκούλο έβγαλε τη σέντρα από δεξιά με τον Γκόμες να πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Γιάννης Παπαδόπουλος του συνδέσμου Μακεδονίας
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο ματς πρωταθλήματος, οι δύο ομάδες συναντήθηκαν στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής με τον Ατρόμητο να ανατρέπει το εις βάρος του σκορ και να επικρατεί μέσα στα Χανιά με 2-1, με γκολ των Λε Ταλέκ και Ναπολεόνι
Επιπλέον, οι δύο ομάδες θα τα... ξαναπούν το Σάββατο 9 Ιανουαρίου για τη 17η αγωνιστική της Super League και φυσικά στις 12 Ιανουαρίου στο δεύτερο αγώνα του Κυπέλλου.
Και τα δύο ματς θα πραγματοποιηθούν στην έδρα του Ατρόμητου.
9' Αρκετά καλό ρυθμό έχει το ματς, αλλά λείπουν οι κλασικές ευκαιρίες.
12' Μετά την αρχική πίεση του Πλατανιά, ο Ατρόμητος προσπαθεί να «σπάσει» την κυριαρχία των γηπεδούχων διατηρώντας την κατοχή της μπάλας και πιέζοντας πολύ ψηλά.
Ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο. Είναι χαρακτηριστικό ότι η θύρα που φαίνεται από την τηλεοπτική κάλυψη δεν έχει ούτε έναν φίλαθλο. Συγκεκριμένα, η εν λόγω θύρα είναι κλειστή, ενώ ανοιχτές είναι οι θύρες 1 και 2 στις οποίες υπάρχουν 700 άτομα.
15' Κίτρινη κάρτα στον Στανισάβλιεβιτς για μαρκάρισμα στον Μπάλλα.
16' Οδηγίες του Τραϊανού Δέλλα στους παίκτες του να κρατήσουν την κατοχή της μπάλας.
20' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά!
Σέντρα του Αποστολόπουλου από δεξιά και ο Γκνιάτιτς που πιάνει την καρφωτή κεφαλιά στέλνει την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπάρκα.
23' Νέα πολύ ωραία δημιουργία του Πλατανιά!
Και πάλι ο Αποστολόπουλος από δεξιά βγάζει τη σέντρα και πριν προλάβει ο Γουνδουλάκης να σουτάρει, ο Κοντοές με αυτοθυσία κοντράρει και απομακρύνει την μπάλα.
25' Πολύ πιο απειλητικός ο Πλατανιάς σε αυτά τα λεπτά του αγώνα, με τον Ατρόμητο να αδυνατεί να κρατήσει την μπάλα στα πόδια του.
30' Φάουλ του Στανισάβλιεβιτς στο χώρο της μεσαίας γραμμής πάνω στον Πίτου Γκαρσία που του τραβάει παρατεταμένα τη φανέλα, αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης χαρίζει την κίτρινη κάρτα που θα ήταν η δεύτερη.
34' Ακόμα μία κίτρινη που χαρίζει ο Παπαδόπουλος, αυτή τη φορά στον Κοντοέ που μετά το φάουλ που έκανε, έδιωξε μακριά την μπάλα.
35' Τώρα δείχνει κίτρινη κάρτα ο ρέφερι στον Γοδόι για τράβηγμα του Γκόμες
36' Έπιασε την κεφαλιά ο Μπανανά, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι του Μπάρκα.
41' Πρώτο σουτ του Ατρόμητου στο ματς, με τον Μπρίτο να στέλνει την μπάλα άουτ.
44' Ενώ ο Ατρόμητος έβγαινε με εξαιρετικές προοπτικές στην αντεπίθεση, ο Ναπολεόνι πέταξε την μπάλα πλάγια, καθώς βρισκόταν ο Σελίμ τραυματίας στο έδαφος. Ο Ιταλός δέχθηκε τα εύσημα του Δέλλα για την κίνησή του.
Λήξη α' ημιχρόνου, με τον Πλατανιά να έχει τις ευκαιρίες και τον Ατρόμητο να είναι φανερά εκτός ρυθμού μετά την αγωνιστική απραξία. 0-0 το αποτέλεσμα του α' μέρους.
46' Πρώτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Κουλιμπαλί αποχωρεί και μπαίνει στη θέση του ο Μαχαμάτ.
Γυρίζει σε θέση δεξιού μπακ ο Αποστολόπουλος και μπροστά του θα παίξει ο Μαχαμάτ.
51' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Ούμπιντες, αλλά η μπάλα περνά απ' όλους και καταλήγει άουτ.
53' Δείχνουν ελαφρώς ανεβασμένοι οι φιλοξενούμενοι.
57' Λανθασμένη υπόδειξη για οφ-σάιντ των φιλοξενούμενων, με τον Πίτου Γκαρσία να έχει βγει τετ-α-τετ με τον Κοκκαλά!
62' Ανεβάζει ρυθμούς και ο Πλατανιάς στα τελευταία λεπτά.
64' Κεφαλιά του Γουνδουλάκη και η μπάλα περνά άουτ.
65' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Μπανανά χάνει την κεφαλιά και ο Ναπολεόνι έφυγε στην πλάτη του, έφερε την μπάλα στο δεξί, αλλά ο Κοκκαλάς απέκρουσε με τα πόδια.
67' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γοδόι περνά εκτός και στη θέση του μπαίνει ο Λε Ταλέκ. Αλλαγή και για τον Πλατανιά. Ο Τσουράκης στη θέση του Στανισάβλιεβιτς.
Ο Πίτου Γκαρσία γυρίζει ως αμυντικό χαφ δίπλα στον Μπάλλα και ο Ναπολεόνι περνά πίσω από τον Γάλλο σε ελεύθερο ρόλο.
68' Σουτ του Ανγκούλο που αναγκάζει τον Μπάρκα σε εντυπωσιακή επέμβαση
71' Τρομερή ευκαιρία για τον Πλατανιά!
Ο Ανγκούλο βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ με τον Μπάρκα έπειτα από κεφαλιά του Μπάλλα, αλλά το πλασέ του περνά άουτ.
73' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ουσέρο στη θέση του Πίτου Γκαρσία.
79' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Γκόμες ο Πάγκαλος.
81' Σουτ του Πάγκαλου, καίρια παρέμβαση του Ούμπιντες
82' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ναπολεόνι. Ο Ιταλός πήρε την πάσα από τα δεξιά του Ούμπιντες έφερε την μπάλα στο αριστερό, αλλά η μπάλα κατευθείαν στην αγκαλιά του Κοκκαλά.
85' Διακοπή στο ματς γιατί ο Πάγκαλος δέχθηκε την μπάλα στο πρόσωπο και έχει ματώσει.
86' Κίτρινη κάρτα στον Σελίν για διαμαρτυρία. Οι του Πλατανιά διαμαρτύρονται γιατί ο διαιτητής δεν διέκοψε το ματς
88' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Αποχωρεί ο Μπρίτο και στη θέση του ο Φυτανίδης
90' Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
93' Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον
Λήξη του αγώνα! Πλατανιάς-Ατρόμητος 0-0 με τις δύο ομάδες να αφήνουν ορθάνοιχτους λογαριασμούς για το δεύτερο ματς στο Περιστέρι