Παναιτωλικός-Ατρόμητος 1-1

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Παναιτωλικός-Ατρόμητος, για την 13η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρετε, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ματς, Παναιτωλικός-Ατρόμητος, για την 13η αγωνιστική της Super League.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... Δύο εκπλήξεις από Δέλλα που ξεκινάει τους νεαρούς Μπαστάκο και Λημνιό. Δεξιός μπακ ο Ούμπιντες.
Παναιτωλικός (Ματζουράκης): Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Κούσας, Μύγας, Παπάζογλου, Κέβιν, Ρουσκουγιέδα, Βιγιαφάνες, Πάουλο, Κάπελ, Μάρκόφσκι
Στον πάγκο βρίσκονται οι Στεφανάκος, Μπεχαράνο, Ρομέρο, Μήλιος, Ρουμπουλάκου, Βασιλείου, Χαντάκιας
Ατρόμητος (Δέλλας): Γκορμπούνοφ, Κούρος, Λαζαρίδης, Κοντοές, Γοδόι, Ουσέρο, Λημνιός, Μπρίτο, Ούμπιντες, Ναπολεόνι, Μπαστάκος
Στον πάγκο βρίσκονται οι Μπάρκας, Μπόρισλαβ Στόιτσεφ, Μαρσελίνιο, Λε Ταλέκ, Μπάλλας, Μίλος Στόιτσεφ, Πίτου Γκαρσία
Μεγάλη ανάγκη έχουν από βαθμούς οι δύο ομάδες. Οι γηπεδούχοι είναι στην 13η θέση με δώδεκα βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι μια θέση πιο κάτω με εννέα βαθμούς και πέντε σερί ήττες στο πρωτάθλημα. Μάλιστα, με τον Τραϊανό Δέλλα στο τιμόνι έχει μόνο ήττες στη Super League (από Παναθηναϊκό, Αστέρα και Πανθρακικό), ενώ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο Κύπελλο.
Διαιτητής: Μιχαήλ Βοσκάκης. Βοηθοί: Χρήστος Ακρίβος, Ιορδάνης Απτόσογλου 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Κατσικογιάννης
Έναρξη στο ματς!
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
Ύστερα από... επίσκεψη διαρκείας στην περιοχή του Παναιτωλικού, ο Μπαστακός γύρισε από τα δεξιά προς την καρδιά της αντίπαλης άμυνας και ο Λημνιός με σκαστό σουτ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κυριακίδη.
8' Συνεργασία Λημνιού-Μπαστακού, ο δεύτερος ολοκλήρωσε την προσπάθεια και ο Κυριακίδης μπλόκαρε.
18' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Ο Ναπολεόνι βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη (ύστερα από εξαιρετική μπαλιά του Μπρίτο) και με την αντίπαλη άμυνα αρκετά ψηλά, πλάσαρε τον Κυριακίδη που έδιωξε σε κόρνερ.
19' Κίτρινη ο Μαρκόφσκι, ύστερα από μονομαχία με τον Φυτανίδη.
28' Η καλύτερη στιγμή του Παναιτωλικού έως τώρα στο ματς! Δυνατό σουτ του Κάπελ από τα δεξιά και εντός περιοχής, ο Γκορμπούνοφ, έδιωξε τον κίνδυνο.
29' Κίτρινη στον Γοδόι.
30' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Λημνιός έβγαλε ωραία με κάθετη μπαλιά στον Ναπολεόνι, αλλά αν και υπήρχαν καλές προϋποθέσεις ολοκλήρωσε άτσαλα τη φάση, στέλνοντας την μπάλα πάνω από την αντίπαλη εστία.
37' Κεφαλιά του Μαρκόφσκι, η μπάλα έφυγε λίγο δίπλα από την εστία του Γκορμπούνοφ
42' Επίθεση με πολύ καλές προϋποθέσεις για τον Παναιτωλικό. Ο Μαρκόφσκι μπήκε μέσα στην περιοχή και ύστερα από μονομαχία έπεσε στο έδαφος και φαίνεται πως υπάρχει επαφή χαμηλά. Δύσκολη φάση, αλλά πρόκειται πιθανόν για πέναλτι.
Δύο λεπτά ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο μέρος.
Τέλος πρώτου μέρους. Παναιτωλικός-Ατρόμητος 0-0
Έναρξη δεύτερου μέρους!
46' Εκπληκτική ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Γύρισμα του Κούρου, ο Ουσέρο στο ύψος το πέναλτι και αμαρκάριστος, αλλά τον νίκησε ο Κυριακίδης.
52' Επικίνδυνη επίθεση από τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουγέδα σέντρα από τα δεξιά και οι Μαρκόφσκι-Βιγιαφάνες δεν μπόρεσαν να βρουν την μπάλα και να τη στείλουν στην εστία και ενώ ήττα μπροστά απ' αυτήν.
53' Σουτ του Ρουσκουγιέδα από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Γκορμπούνοφ.
54' Κίτρινη στον Κούσα.
56' Απίθανη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Μπαλιά από τον Ναπολεόνι για τον Μπρίτο, που βγήκε απέναντι από τον Κυριακίδη, έσκασε την μπάλα και αυτή κατέληξε αργά και... βασανιστικά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κυριακίδη.
60' Κι άλλη καλή φάση για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι μοίρασε με το κεφάλι στον Μπρίτο, αλλά ο Κυριακίδης βγήκε και έδιωξε την ύστατη στιγμή.
61' Ακόμη μια ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο βγήκε φάτσα με τον Κυριακίδη και πλάσαρε "άψυχα" τον Κυριακίδη που μπλόκαρε.
64' Κίτρινη στον Μπαστακό
65' Γκολ ο Ατρόμητος, 0-1!
Ο Μπρίτο ελίχθηκε ωραία, παίρνοντας αρχικά την μπάλα κοντά στην σέντρα και στη συνέχεια ξεμαρκαρίστηκε από τον προσωπικό του αντίπαλο και αυτή τη φορά πλάσαρε ωραία τον Κυριακίδη.
69' Γκολ ο Παναιτωλικός, 1-1!
Ύστερα από προσπάθεια του Κάπελ και κόντρα, η μπάλα έφθασε στον Βιγιαφάνες που νίκησε τον Γκορμπούνοφ.
70' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο και πάλι πρωταγωνιστής, που πήγε να "κρεμάσει" τον Κυριακίδη, οποίος αντέδρασε εξαιρετικά και έδιωξε σε κόρνερ.
72' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Χαντάκιας στη θέση του Παπάζογλου.
73' Αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Ο Πίτου Γκαρσία στη θέση του Μπαστακού.
76' Ακόμη μια κλασική ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Κάθετη του Ναπολεόνι, στην πορεία της μπάλας ο Μπρίτο που αστόχησε από αρκετά καλή θέση.
78' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μπεχαράνο αντί Ρουσκουγέδα.
80' Πλασέ του Λημνιού από τα αριστερά, μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
83' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μίλος Στόιτσεφ αντί του Λημνιού
85' Χαμένο τετ-α-τετ για τον Παναιτωλικό, με τον Κάπελ να βγαίνει νικητής, βάζοντας τα με την αντίπαλη άμυνα, αλλά τον νίκησε ο Γκορμπούνοφ στο πλασέ που επιχείρησε.
Βασιλείου αντί Κουτρομάνου στο ματς για τον Παναιτωλικό στο 87ο λεπτό.