SKODA Ξάνθη-Πανιώνιος

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα σας….
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Skoda Ξάνθη-Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής της Super League.
Η ακριτική ομάδα βρίσκεται στην 10η θέση της βαθμολογίας με 12 βαθμούς και αυτή της Νέας Σμύρνης στην 4η θέση με 19.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις του αγώνα.
Για την Skoda Ξάνθη, ο Ρασβάν Λουτσέσκου επέλεξε τους εξής 11: Τσενάμο, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Γουάλας, Ντα Σίλβα, Λουσέρο, Χερέα, Φλίσκας, Νιέτο, Λισγάρας, Ράνος.
Από την πλευρά του, ο Μαρίνος Ουζουνίδης, θα παρατάξει τον Πανιώνιο με τους εξής: Παπαδόπουλος, Χατζηισαΐας, Κόρμπος, Καραμάνος, Μπουμάλ, Οικονόμου, Μπακασέτας, Σιώπης, Βιγιάλμπα, Βλάχος, Ρισβάνης.
Στον πάγκο της Ξάνθης κάθονται οι: Γκαραβέλης, Τριάδης, Τόμιτς, Φάρκας, Καπετάνος, Γκόμες, Ντιμίτροφ.
Στον πάγκο του Πανιωνίου κάθονται οι: Διούδης, Τασουλής, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Μητρόπουλος, Μασούρας, Αργυρόπουλος.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Σταύρος Τριτσώνης και βοηθοί του οι Αντώνης Καρατζίκας και Ιορδάνης Απτόσογλου. Τέταρτος διαιτητής είναι ο Ανανίας Φωτιάδης.
Ενός λεπτού σιγή στα Πηγάδια για τα θύματα των τρομοκρατικών επιθέσεων στο Παρίσι.
Σέντρα του αγώνα...
3': Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει με μεγαλύτερη διάθεση, αλλά ακόμη δεν έχουν απειλήσει.
Τίποτε ιδιαίτερο στα Πηγάδια, μετά τη συμπλήρωση των πρώτων δέκα λεπτών.
16': Πρώτη καλή στιγμή για τον Πανιώνιο.
Ο Βιγιάλμπα "τσίμπησε" τη μπάλα μετά από λανθασμένη κεφαλιά του Λισγάρα και βρέθηκε απέναντι από τον Τσέναμο. Έκανε το πλασέ, αλλά ο τερματοφύλακας της Ξάνθης απέκρουσε σε κόρνερ.
18': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη.
Ο Νιέτο μπήκε από αριστερά στην περιοχή, περνώντας με ωραία προσπάθεια τον Σιώπη και με δυνατό σουτ από πλάγια θέση, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, για να κάνει το 1-0.
22': Αναγκαστική αλλαγή για την Skoda Ξάνθη. Ο Γουάλας τραυματίστηκε και την θέση του πήρε ο Ντιμιτρόφ.
24': Ο Μπουμάλ μπήκε από δεξιά στην περιοχή, αλλά ο Φλίσκας έκανε σωτήρια προβολή, διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά αγώνα. Η Skoda Ξάνθη ελέγχει το παιχνίδι, αλλά ο Πανιώνιος είναι επικίνδυνος στις αντεπιθέσεις.
32': Δυνατό σουτ του Μπακασέτα έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ. Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο, μετά από αυτή του Βιγιάλμπα στο 16'.
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει και ο σκόρερ του τέρματος της Ξάνθης, Ντάνι Νιέτο.
37': Δεύτερη αλλαγή για την ακριτική ομάδα και αυτή αναγκαστική. Τη θέση του τραυματία Νιέτο παίρνει ο Τριάδης.
38': Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για άτσαλο και άθελο μαρκάρισμα στον Λουσέρο.
43': Τρίτη κάρτα στο παιχνίδι, αυτή τη φορά για παίκτη των γηπεδούχων και συγκεκριμένα τον Ράνο.
44': ΓΚΟΛ για την Ξάνθη, 2-0
Ο Ντιμιτρόφ έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Ράνος με πολύ ωραία προβολή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Παπαδόπουλου, για να κάνει το 2-0.
Δύο λεπτά καθυστερήσεις...
45+2': Ο Κόρμπος κάνει την προβολή, αλλά δεν μπορεί να νικήσει τον Τσέναμο.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου στα Πηγάδια. Η Skoda Ξάνθη προηγείται 2-0 του Πανιωνίου με τέρματα των Νιέτο (18') και Ράνου (44').
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Ανσαριφάρντ να αντικαθιστά τον Σιώπη.
47': Οι παίκτες της Ξάνθης "έκρυψαν" τη μπάλα. Ο Ντιμιτρόφ την έδωσε στον Ράνο στο ύψος της μεγάλης περιοχής, αυτός έκανε το τακουνάκι δεξιά για τον Ερέα, που πλάσαρε τον εξερχόμενο Παπαδόπουλο, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.
Η Ξάνθη μπήκε δυνατά στην επανάληψη, με στόχο να πετύχει ένα τρίτο γκολ και να "καθαρίσει" το ματς.
51': Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα.
55': Δεύτερη αλλαγή και για τον Πανιώνιο, με τον Μητρόπουλο να παίρνει την θέση του Καραμάνου.
63': Ο Πανιώνιος κλείνει τις αλλαγές του, με τον Μασούρα να παίρνει την θέση του Μπουμάλ.
66': Ο Ανσαριφάρντ γύρισε ωραία και σούταρε, αλλά η μπάλα πήγε κατευθείαν στην αγκαλιά του Τσέναμο.
77': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Φάρκας παίρνει την θέση του Έλτον.
85': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου
Τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.
88': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, με τον Ρισβάνη να κάνει την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μητρόπουλου, αλλά ο Τσέναμο και πάλι μπλοκάρει τη μπάλα.
89': Κίτρινη κάρτα στον Χερέα
Λήξη του αγώνα. Η Skoda Ξάνθη νικάει τον Πανιώνιο με 2-0. Τα γκολ πέτυχαν οι Νιέτο (18') και Ράνος (44').
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό σας βράδυ.