Ολυμπιακός-Ντιναμό 1-1

Παρακολουθήστε σε real-time από το control room του sport-fm.gr την κρίσιμη αναμέτρηση του Ολυμπιακού για το Τσάμπιονς Λιγκ.

21:00
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.
21:00
Έχουν γίνει γνωστές οι 11άδες των δύο ομάδων.
21:01
Ο Μάρκο Σίλβα -τελικά- επέλεξε να δώσει θέση βασικού στον Ερνάνι, κρατώντας τον Πάρντο στον πάγκο.
21:02
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μποτία, Ελαμπντελαουί, Σιόβας, Μασουακού, Μιλιβόγιεβιτς, Φορτούνης, Κασάμι, Ερνάνι, Σεμπά, Ιντέγε.
21:03
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καπίνο, Ντα Κόστα, Σαλίνο, Καμπιάσο, Φινμπόγκασον, Πουλίδο, Πάρντο.
21:08
Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Εντουάρντο, Μάτσελ, Ταραβέλ, Αντολιτς, Μασάδο, Σάντος, Πίβαριτς, Ρογκ, Φερνάντες, Χότζιτς, Πιάτσα.
21:09
Στον πάγκο: Γιέζινα, Σιγκαλι, Μούσα, Σόβσιτς, Τσόριτς, Πάβιτσιτς, Ενρίκες.
21:23
Μετά από δύο εβδομάδες το επόμενο παιχνίδι του Ολυμπιακού στη διοργάνωση. Στις 24 Νοεμβρίου οι ερυθρόλευκοι αντιμετωπίζουν την Μπάγερν στο Μόναχο.
21:26
Νωρίτερα δεν τα πήγαν καλά οι μικροί του Ολυμπιακού στο παιχνίδι της Youth League. Γνώρισαν την ήττα 3-1 από τους Κροάτες. Περισσότερα εδώ...
21:28
Στόχος του Ολυμπιακού στο σημερινό ματς ένα γρήγορο γκολ. Ο Μάρκο Σίλβα το παραδέχθηκε και στη συνέντευξη Τύπου του αγώνα ότι εάν οι παίκτες του το πετύχουν τότε θα έχουν κάνει ένα σημαντικό βήμα για τη νίκη.
21:32
Ο Πορτογάλος -επίσης- τόνισε ότι ο Ολυμπιακός σήμερα θα προσπαθήσει να έχει την πρωτοβουλία και να μην "περιμένει" τους Κροάτες.
21:34
Κάπως έτσι εξηγείται και η επιλογή του Ερνάνι στην 11άδα του. Στο παιχνίδι με τον Πλατανιά έδειξε ότι είναι σε καλή κατάσταση, ενώ είναι σαφώς περισσότερο επικίνδυνος επιθετικά από τον Πάρντο, ο οποίος έμεινε στον πάγκο.
21:40
21:40
Μια... γεύση από τις κερκίδες στο Καραϊσκάκη.
21:41
Έτοιμοι να περάσουν στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές.
21:42
Εντυπωσιακό το κορεό που έχουν ετοιμάσει οι οπαδοί του Ολυμπιακού.
21:43
Υπενθυμίζουμε Καμπιάσο και Ομάρ εάν δεχθούν κάρτα σήμερα τότε απουσιάζουν από το επόμενο ματς.
21:45
Για τον Ολυμπιακό η σέντρα.
21:45
1' Έναρξη του αγώνα.
21:48
Ρυθμό έχει το παιχνίδι στα πρώτα του λεπτά.
21:48
Σκληρά τα μαρκαρίσματα από τους Κροάτες.
21:51
Πίεση και από τις δύο ομάδες στη μεσαία γραμμή.
21:52
7' Σουτ του Φορτούνη έξω από τη μεγάλη περιοχή. Η μπάλα περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι.
21:54
21:54
Το κορεό των οπαδών του Ολυμπιακού.
21:55
10' Με φάλτσο σουτ του Ερνάνι. Ο Εντουάρντο πιάνει εύκολα.
21:55
Στο άλλο ματς του ομίλου η Μπαγερν ανοίγει στο σκορ με τον Λεβαντόφσκι.
21:57
12' Σουτ του Χοτζιτς για την Ντινάμο. Καμία δυσκολία για τον Ρομπέρτο.
21:58
13' Κίτρινη κάρτα στον Ρογκ.
22:00
15' Κεφαλιά του Ερνάνι μετά από σέντρα από τα αριστερά. Η μπάλα περνάει λίγο πάνω από το οριζοντιο δοκάρι.
22:05
Συμπληρώθηκαν τα 20 λεπτά στον αγώνα.
22:05
21' Γκολ για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ.
22:06
Σκόρερ ο Χότζιτς με κεφαλιά μετά από σέντρα του Πίβαριτς.
22:08
23' Κεφαλιά του Σιόβα μετά από εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
22:11
26' Κεφαλιά από τον Μιλιβόγιεβιτς μετά από κόρνερ του Φορτούνη. Άουτ η μπάλα.
22:13
28' Κίτρινη κάρτα στον Πίβαριτς για σκληρό μαρκάρισμα στον Κασάμι.
22:14
Στο άλλο ματς του ομίλου η Μπάγερν πέτυχε και δεύτερο γκολ (2-0) απέναντι στην Άρσεναλ. Σκόρερ ο Μίλερ.
22:15
Συμπληρώθηκαν τα 30 λεπτά στο ματς.
22:25
39' Σημαντική η παρέμβαση του Μιλιβόγιεβιτς σε επίθεση των παικτών της Ντινάμο. Ο Σέρβος πίεσε τον Ρογκ και εκείνος δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί την μπαλιά στο κενό χώρο.
22:26
41' Σουτ του Σεμπά από τα πλάγια. Ο Εντουάρντο διώχνει.
22:29
Κι άλλο γκολ (3-0) για την Μπάγερν στο ματς με την Άρσεναλ. Ο Αλάμπα το γκολ.
22:30
Ένα λεπτό καθυστερήσεις.
22:31
45+1' Σουτ του Σεμπά έξω από τη μεγάλη περιοχή. Δεν ανησυχεί ο Εντουάρντο.
22:32
Ημίχρονο στο παιχνίδι.
22:33
Ο Ολυμπιακός είχε την πρωτοβουλία και τις ευκαιρίες. Παρόλα αυτά οι Κροάτες στην πρώτη τους καλή στιγμή σκόραραν.
22:46
46' Άρχισε και πάλι το ματς.
22:47
46' Σουτ του Κασάμι έξω από τη μεγάλη περιοχή. Εκτός αγωνιστικού χώρου η μπάλα.
22:51
50' Σουτ του Σεμπά. Πολλά μέτρα μακριά από το δοκάρι η μπάλα.
22:51
Πρόβλημα για τον Μποτία. Πονάει και ζητά αλλαγή.
22:52
51' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντα Κόστα στη θέση του Μποτία.
22:53
53' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό.
22:54
Κίτρινη κάρτα στον Σάντος για το μαρκάρισμα στον Ιντέγε.
22:54
Ο Εντουάρντο διώχνει το πέναλτι που εκτέλεσε ο Φορτούνης.
22:56
Ο άσος του Ολυμπιακού προσπάθησε στην επαναφορά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Δεν τα κατάφερε.
22:57
4-0 η Μπάγερν την Άρσεναλ στο άλλο ματς του ομίλου
22:58
57' Αλλαγή για την Ντινάμο. Ο Ενρίκες στη θέση του Χοτζιτς.
23:02
Συμπληρώθηκαν τα 60 λεπτά.
23:04
64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ερνάνι εκτός. Στη θέση του ο Πάρντο.
23:05
65' Γκολ για τον Ολυμπιακό!
23:06
Σκόρερ ο Πάρντο με όμορφο πλασέ μετά από πάσα του Ιντέγε.
23:10
69' Κίτρινη κάρτα στον Μάσαδο.
23:16
Στο 75ο λεπτό το ματς.
23:20
79' Αποβολή για την Ντινάμο Ζάγκρεμπ. Ο Πίβαριτς αποχωρεί.
23:21
80' Αλλαγή για την Ντινάμο. Ο Σαγκαλι στη θέση του Πιάτσα.
23:22
81' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φινμπόγκασον στη θέση του Κασάμι.
23:22
Με δύο επιθετικούς ο Ολυμπιακός.
23:23
Με τρεις κεντρικούς αμυντικούς η Ντινάμο.
23:26
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό που πιέζει. Στο 86' στο Γ. Καραϊσκάκης
23:33
89' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, 2-1!
23:33
Εξαιρετική μπαλιά του Φορτούνη στην πλάτη της Ντιναμό, ο Πάρντο είναι ξανά εκεί και με πανέμορφο τελείωμα κάνει την ανατροπή για το 2-1 των Πειραιωτών!
23:34
Λήξη του ματς!
23:34
Μεγάλη νίκη και ανατροπή για τον Ολυμπιακό κόντρα στην Ντιναμό, 2-1!
23:34
Στο χέρι του Ολυμπιακού πλέον η πρόκριση για τους 16 του Champions League. Μένουν δύο ματς με Μπάγερν Μονάχου και Άρσεναλ για να τσεκάρει το εισιτήριο.