Καλλονή-Λεβαδειακός (15:00)

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Καλλονή-Λεβαδειακός, για την 8η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς που ανοίγει την αυλαία της όγδοης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στην Καλλονή και τον Λεβαδειακό.
Η Καλλονή βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με πέντε βαθμούς, ενώ ο Λεβαδειακός έχει σκαρφαλώσει στην έκτη με δέκα.
Οι Μυτιληνιοί «καίγονται» για τους τρεις βαθμούς, προκειμένου να ξεκολλήσουν απ' τα χαμηλά στρώματα, αφού μετρούν μέχρι τώρα μια νίκη και δύο ισοπαλίες σε επτά ματς.
Η ομάδα της Λιβαδειάς από την άλλη ψάχνει το τρίτο του διπλό για να συνεχίσει την θετική πορεία που έχει μέχρι τώρα.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Καλλονή (Θεοδωρίδης): Χογκ, Τσαμπούρης, Ούκα, Αναστασιάδης, Γιορέντε, Καλτσάς, Κεϊτά, Μπαργκάν, Γεωργίου, Σαμπά, Μανούσος.
Στον πάγκο οι: Δαύκοι, Κρολ, Κλαντρούμπσκι, Σπυρόπουλος, Βαλιός, Μπουρούς, Αντέτζο.
Λεβαδειακός (Μάντζιος): Τσιντώτας, Τριποτσέρης, Εντουίν, Μανωλάς, Νικολάου, Γιακουμάκης, Στάθης, Φαβάλι, Ναβάρο, Μαχαίρας, Μάντζιος.
Στον πάγκο οι: Βερέμκο, Μουλόπουλος, Γιάχιτς, Μάγκας, Ρομέου, Θέος, Μίνγκας.
Γιάννης Παπαδόπουλος (Μακεδονίας) ο διαιτητής του ματς, με βοηθούς τους Γρεβένη (Χαλκιδικής) και Λάμπρου (Ανατ. Αττικής).
Υπό δυνατή βροχή κάνουν την είσοδό τους οι δύο ομάδες
Παίκτες και διαιτητές φορούν μπλουζάκια κατά της βίας και του ρατσισμού με σύνθημα «Βάλε τέρμα στη βία», μετά από πρωτοβουλία της Σούπερ Λίγκας.
Ξεκίνησε το ματς
1' Αμέσως μετά τη σέντρα ο ΄Μανούσος προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Τσιντώτα με σουτ που πέρασε λίγο έξω
1' Σέντρα του Τσαμπούρη, ο Μπαργκάν προσπάθησε να πιάσει το ανάποδο ψαλίδι όμως η φάση σταμάτησε με φάουλ
4' Σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα αρκετά έξω απ' τα δοκάρια
Κίτρινη στην Μπαργκάν για σκληρό μαρκάρισμα
Καλύτερα πατάει η Καλλονή στο πρώτο δεκάλεπτο του ματς, αλλά ισορροπεί σταδιακά ο Λεβαδειακός
13' Σέντρα του Μάντζιου, απομάκρυνε ο Ούκα σε κόρνερ πριν φτάσει η μπάλα στον Ναβάρο που βρισκόταν σε επικίνδυνη θέση. Ανεκμετάλλευτο πέρασε το κόρνερ για τους φιλοξενούμενους.
18' Ωραίο ψηλοκρεμαστό σουτ του Σάμπα, λίγο πάνω απ' το οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα
19' Φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή, εκτέλεσε ο Σάμπα πάνω απ' τα δοκάρια.
22' εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν η μπάλα σταμάτησε στο τείχος. Η μπάλα έφτασε στον Καλτσά, λίγο έξω απ' την περιοχή, όμως το σουτ του κατέληξε άουτ.
24' Κίτρινη στον Τριποτσέρη, νέο φάουλ σε καλή θέση για την Καλλονή.
25' Στο τείχος σταμάτησε η εκτέλεση του Μανούσου. Σε θέση οφσάιντ ο Αναστασιάδης στη συνέχεια της φάσης.
Στο ημίωρο, η Καλλονή δείχνει να ψάχνει περισσότερο το γκολ, χωρίς να μπορεί να εκμεταλλευτεί όμως τις ευκαιρίες που έχουν δημιουργηθεί
32' Σουτ του Κεϊτά η μπάλα ψηλά άουτ
34' Καλό σουτ του Μαχαίρα, αποκρούει δύσκολα ο Χογκ
35' Σέντρα του Σαμπά, ο Αναστασιάδης πίεσε τον Ουόν για την κεφαλιά, με τον Τσιντώτα να μαζεύει δύσκολα
37' Νεύρα ανάμεσα στους Μάντζιο και Ούκα, μετά από φάουλ του πρώτου, οι ψυχραιμότεροι τους χωρίζουν.
41' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι λόγω τραυματισμού του Μανωλά στο πρόσωπο.
44' Κίτρινη κάρτα στον Σάμπα για σκληρό μαρκάρισμα στον Νικολάου
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις του ημιχρόνου
45+2' Ωραία ατομική ενέργεια του Μανούσου, τον σταματάει ο Νικολάου.
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, Καλλονή-Λεβαδειακός 0-0
Η Καλλονή είναι αυτή που διατήρησε τον έλεγχο του ματς, με συντριπτική κατοχή, όμως ο Λεβαδειακός κρατάει γερά, έχοντας μάλιστα σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει.
Επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο οι ομάδες, δυναμώνει η βροχή στο γήπεδο της Μυτιλήνης
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
47' Μακρινό σουτ του Ναβάρο η μπάλα άουτ
55' Σουτ του Μαχαίρα αρκετά έξω απ' τα δοκάρια
56' Σέντρα από αριστερά, ο Μανούσος δεν έπιασε το σουτ, με τον Σαμπά να στέλνει τη μπάλα άουτ
57' Ο Αναστασιάδης έκοψε τον Μάντζιο πριν βγει επικίνδυνα, μετά από σέντρα του Γιακουμάκη
58' Ο Σαμπά συνδυάστηκε με τον Μανούσο , η μπάλα αρκετά άουτ
59' Σουτ του Σάμπα απ' το ημικύκλιο, αρκετά ψηλά πάνω απ' τα δοκάρια του Τσιντώτα
Έχει βαρύνει αρκετά ο αγωνιστικός χώρος απ' την δυνατή βροχή, δυσκολεύει το παιχνίδι για τις δύο ομάδες
66' Ο Αναστασιάδης πήδηξε για την κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ, η φάση σταμάτησε με φάουλ
67' Πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Φαβάλι ο Γιάχιτς
68' Κίτρινη κάρτα στον Νικολάου
69' Σέντρα του Γεωργίου, διώχνει προ του Μανούσου ο Τσιντώτας
70' Άουτ η Κεφαλιά του Μανούσου στη συνέχεια της φάσης
71' Μακρινό σουτ του Καλτσά στην αγκαλιά του Τσιντώτα
81' Πιάστηκαν στα χέρια Μανούσος και Μαχαίρας, κίτρινη κάρτα βλέπει ο παίκτης της Λιβαδειάς για φάουλ.
83' Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Μαχαίρα ο Ρομέου.
83' Πρώτη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Μπαργκάν ο Μπουρούς
Πιέζει για το γκολ τα τελευταία λεπτά η Καλλονή
87' Κίτρινη στον Ναβάρο
89' Εκτέλεση φάουλ κοντά στο κόρνερ, έδιωξε ο Ρομέου μέσα σε... αναμπουμπούλα στην περιοχή
90+1' Τρίτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Βγαίνει ο Ναβάρο, μπαίνει ο Μίνγκας
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
90+2' Κίτρινη κάρτα στον Αναστασιάδη
90+3' Κεφαλιά του Ρομέου στην αγκαλιά του Χογκ
Τέλος στο ματς.
Παρά την υπεροχή της Καλλονής ο Λεβαδειακός έφυγε με το 0-0 απ' την Μυτιλήνη και συνεχίζει την εντυπωσιακή του πορεία.
Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό απόγευμα.