Βέροια-Ατρόμητος 0-1

Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Βέροια-Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλό σας μεσημέρι! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βέροια και τον Ατρόμητο για την 7η αγωνιστική της Super League.
Την ενδεκάδα που έχει επιλέξει ο Γιώργος Γεωργιάδης για τους γηπεδούχους αποτελούν οι: Λόπεθ, Σιόντης, Μαραγκός, Πούγγουρας, Γιαννούλης - Βεργώνης, Ιμπραΐμ - Αμπντούν, Μερεμπασβίλι, Μαγέφσκι - Καϊκούτ σε σχηματισμό 4-2-3-1.
Από την άλλη μεριά ο Μιχάλης Γρηγορίου έχει επιλέξει τους: Γκορμπούνοφ - Κυβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο - Ουσέρο, Γοδόι - Μπρίτο, Πίτου Γκαρσία - Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ σε σχηματισμό που φαίνεται να είναι 4-4-2.
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Καντιμοίρης, Αραγονές, Νάστος, Κόλα, Ναζλίδης, Γιουσούφ, Νέτο.
Οι αναπληρωματικοί των φιλοξενούμενων είναι οι: Μπάρκας, Κούρος, Μπόρισλαβ Στόιτσεφ, Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Στόιτσεφ, Θεολόγου.
1' Στη σέντρα οι παίκτες του Ατρόμητου
Εκπλήξεις στις ενδεκάδες και των δύο τεχνικών καθώς από τους γηπεδούχους έμειναν εκτός ο Ναζλίδης και Γιουσούφ ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται χωρίς Ούμπιδες ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Κοντοές με πρόβλημα στη γάμπα.
5' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
Ο Μπρίτο βγάζει σε θέση τετ-α-τετ με τον Λόπεθ τον Λε Ταλέκ, αλλά ο Γάλλος καθυστερεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να πιεστεί από τους αμυντικούς της Βέροιας και να κάνει ένα αδύναμο πλασέ. Ο Λόπεθ έδιωξε σε κόρνερ.
Ο σχηματισμός του Ατρόμητου δείχνει περισσότερο 4-3-3 με τους Μπρίτο και Ναπολεόνι να κινούνται αριστερά και δεξιά αντίστοιχα από τον Λε Ταλέκ. Γοδόι, Ουσέρο και Πίτου είναι στον άξονα.
12' Ο Ατρόμητος έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είναι εμφανώς καλύτερος της Βέροιας.
13' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λε Ταλέκ πασάρει με το κεφάλι στον Πίτου Γκαρσία, αλλά από το σουτ του τελευταίου η μπάλα περνάει άουτ.
17' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καϊκούτ, αλλά ο Γκορμπούνοφ ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε σε κόρνερ.
19' 40%-60% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου.
20' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
Απίστευτη κάθετη του Ναπολεόνι στον Μπρίτο, με τον τελευταίο να χάνει ανεπανάληπτο τετ-α-τετ από το ύψος του πέναλτι!
29' Δοκάρι για τον Ατρόμητο!
Ο Πίτου Γκαρσία έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπρίτο εξ επαφής και από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Λόπεθ.
30' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια!
Τρομερή κάθετη πάσα του Μαγέφσκι στον Αμπντούν, αλλά ο Αλγερινός νικήθηκε από τον Γκορμπούνοφ στο τετ-α-τετ.
41' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά το φάουλ του Ουσέρο, ο Λαζαρίδης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε άουτ.
Λήξη α' μέρους. Βέροια-Ατρόμητος 0-0.
46' Έναρξη β' μέρους και γκολ για τον Ατρόμητο!
Ο Μαραγκός επιχείρησε την παράλληλη πάσα στην άμυνά του, ο Πίτου Γκαρσία έκλεψε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Λε Ταλέκ που αυτή τη φορά δεν απέτυχε να βρει δίχτυα, διαμορφώνοντας το 0-1.
50' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σουτ του Πίτου Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Λόπεθ ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.
55' Διπλή αλλαγή για τη Βέροια. Ο Κόλα μπαίνει στη θέση του Μαγέφσκι και ο Ναζλίδης στη θέση του Καϊκούτ.
59' Σουτ του Μερεμπασβίλι. Η μπάλα περνά αρκετά μέτρα πάνω από το δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
60' Τρομερή ευκαιρία για τη Βέροια!
Ο Μερεμπασβίλι μετά από φάση διαρκείας έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή του Ατρόμητου και η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από το δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
62' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο. Από πλευράς Ατρόμητου, κίτρινη κάρτα έχουν δει οι Λαζαρίδης και Κυβρακίδης ενώ από τη Βέροια ο Μαγέφσκι.
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Μπόρισλαβ Στόιτσεφ που παίρνει τη θέση του Μπρίτο. Αλλάζει το σύστημα ο Γρηγορίου σε 3-5-2.
65' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Γιουσούφ στη θέση του Μερεμπασβίλι.
66' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες μπαίνει στη θέση του τραυματία Κυβρακίδη.
67' Τεχνικό σουτ του Αμπντούν έξω από την περιοχή και η μπάλα περνά άουτ.
70' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό για φάουλ στον Ναπολεόνι.
73' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι
76' Σουτ του Βεργώνη και η μπάλα περνά άουτ.
82' Ο Κούρος περνά στο ματς στη θέση του Μπίτολο.
87' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Αμπντούν και η μπάλα περνά άουτ.
90' Τρομερή ευκαιρία για τον Γιουσούφ! Η μπάλα στρώνεται στον άσο από τις Καμόρες, αλλά το σουτ είναι αδύναμο και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ.
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στην έδρα της Βέροιας.