Παρακολουθήστε σε real time από το sport-fm.gr την αναμέτρηση Βέροια-Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.

15:49
Καλό σας μεσημέρι! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Βέροια και τον Ατρόμητο για την 7η αγωνιστική της Super League.
15:54
Την ενδεκάδα που έχει επιλέξει ο Γιώργος Γεωργιάδης για τους γηπεδούχους αποτελούν οι: Λόπεθ, Σιόντης, Μαραγκός, Πούγγουρας, Γιαννούλης - Βεργώνης, Ιμπραΐμ - Αμπντούν, Μερεμπασβίλι, Μαγέφσκι - Καϊκούτ σε σχηματισμό 4-2-3-1.
15:56
Από την άλλη μεριά ο Μιχάλης Γρηγορίου έχει επιλέξει τους: Γκορμπούνοφ - Κυβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο - Ουσέρο, Γοδόι - Μπρίτο, Πίτου Γκαρσία - Ναπολεόνι, Λε Ταλέκ σε σχηματισμό που φαίνεται να είναι 4-4-2.
15:57
Στον πάγκο των γηπεδούχων βρίσκονται οι: Καντιμοίρης, Αραγονές, Νάστος, Κόλα, Ναζλίδης, Γιουσούφ, Νέτο.
15:59
Οι αναπληρωματικοί των φιλοξενούμενων είναι οι: Μπάρκας, Κούρος, Μπόρισλαβ Στόιτσεφ, Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Στόιτσεφ, Θεολόγου.
16:00
1' Στη σέντρα οι παίκτες του Ατρόμητου
16:03
Εκπλήξεις στις ενδεκάδες και των δύο τεχνικών καθώς από τους γηπεδούχους έμειναν εκτός ο Ναζλίδης και Γιουσούφ ενώ οι φιλοξενούμενοι αγωνίζονται χωρίς Ούμπιδες ενώ εκτός αποστολής έμεινε ο Κοντοές με πρόβλημα στη γάμπα.
16:05
5' Τρομερή ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
16:07
Ο Μπρίτο βγάζει σε θέση τετ-α-τετ με τον Λόπεθ τον Λε Ταλέκ, αλλά ο Γάλλος καθυστερεί πάρα πολύ με αποτέλεσμα να πιεστεί από τους αμυντικούς της Βέροιας και να κάνει ένα αδύναμο πλασέ. Ο Λόπεθ έδιωξε σε κόρνερ.
16:09
Ο σχηματισμός του Ατρόμητου δείχνει περισσότερο 4-3-3 με τους Μπρίτο και Ναπολεόνι να κινούνται αριστερά και δεξιά αντίστοιχα από τον Λε Ταλέκ. Γοδόι, Ουσέρο και Πίτου είναι στον άξονα.
16:12
12' Ο Ατρόμητος έχει ξεκινήσει πολύ δυνατά στο παιχνίδι και είναι εμφανώς καλύτερος της Βέροιας.
16:13
13' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Λε Ταλέκ πασάρει με το κεφάλι στον Πίτου Γκαρσία, αλλά από το σουτ του τελευταίου η μπάλα περνάει άουτ.
16:17
17' Απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Καϊκούτ, αλλά ο Γκορμπούνοφ ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε σε κόρνερ.
16:18
19' 40%-60% η κατοχή υπέρ του Ατρόμητου.
16:19
20' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!
16:21
Απίστευτη κάθετη του Ναπολεόνι στον Μπρίτο, με τον τελευταίο να χάνει ανεπανάληπτο τετ-α-τετ από το ύψος του πέναλτι!
16:28
29' Δοκάρι για τον Ατρόμητο!
16:29
Ο Πίτου Γκαρσία έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μπρίτο εξ επαφής και από το ύψος της μικρής περιοχής στέλνει την μπάλα στο δεξί δοκάρι του Λόπεθ.
16:30
30' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια!
16:31
Τρομερή κάθετη πάσα του Μαγέφσκι στον Αμπντούν, αλλά ο Αλγερινός νικήθηκε από τον Γκορμπούνοφ στο τετ-α-τετ.
16:41
41' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο, όταν μετά το φάουλ του Ουσέρο, ο Λαζαρίδης έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε άουτ.
16:49
Λήξη α' μέρους. Βέροια-Ατρόμητος 0-0.
17:02
46' Έναρξη β' μέρους και γκολ για τον Ατρόμητο!
17:03
Ο Μαραγκός επιχείρησε την παράλληλη πάσα στην άμυνά του, ο Πίτου Γκαρσία έκλεψε την μπάλα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Λε Ταλέκ που αυτή τη φορά δεν απέτυχε να βρει δίχτυα, διαμορφώνοντας το 0-1.
17:07
50' Νέα ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σουτ του Πίτου Γκαρσία από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά ο Λόπεθ ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.
17:11
55' Διπλή αλλαγή για τη Βέροια. Ο Κόλα μπαίνει στη θέση του Μαγέφσκι και ο Ναζλίδης στη θέση του Καϊκούτ.
17:15
59' Σουτ του Μερεμπασβίλι. Η μπάλα περνά αρκετά μέτρα πάνω από το δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
17:16
60' Τρομερή ευκαιρία για τη Βέροια!
17:17
Ο Μερεμπασβίλι μετά από φάση διαρκείας έπιασε το σουτ μέσα από την περιοχή του Ατρόμητου και η μπάλα πέρασε λίγα εκατοστά πάνω από το δοκάρι του Γκορμπούνοφ.
17:18
62' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο. Από πλευράς Ατρόμητου, κίτρινη κάρτα έχουν δει οι Λαζαρίδης και Κυβρακίδης ενώ από τη Βέροια ο Μαγέφσκι.
17:20
63' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ντεμπούτο για τον Μπόρισλαβ Στόιτσεφ που παίρνει τη θέση του Μπρίτο. Αλλάζει το σύστημα ο Γρηγορίου σε 3-5-2.
17:21
65' Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Γιουσούφ στη θέση του Μερεμπασβίλι.
17:22
66' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες μπαίνει στη θέση του τραυματία Κυβρακίδη.
17:23
67' Τεχνικό σουτ του Αμπντούν έξω από την περιοχή και η μπάλα περνά άουτ.
17:26
70' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό για φάουλ στον Ναπολεόνι.
17:29
73' Κίτρινη κάρτα στον Γοδόι
17:32
76' Σουτ του Βεργώνη και η μπάλα περνά άουτ.
17:38
82' Ο Κούρος περνά στο ματς στη θέση του Μπίτολο.
17:43
87' Φάουλ εκτελεσμένο από τον Αμπντούν και η μπάλα περνά άουτ.
17:47
90' Τρομερή ευκαιρία για τον Γιουσούφ! Η μπάλα στρώνεται στον άσο από τις Καμόρες, αλλά το σουτ είναι αδύναμο και η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ.
17:47
Πέντε λεπτά καθυστερήσεων.
17:52
Λήξη της αναμέτρησης. Μεγάλη νίκη για τον Ατρόμητο με 1-0 μέσα στην έδρα της Βέροιας.