Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ζωντανά η εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη του αγώνα του Ολυμπιακού με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 5η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ας περάσουμε στις 11άδες.
Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Μαζουακού, Μποτία, Σιόβας, Σαλίνο, Μιλιβόγεβιτς, Κασάμι, Φορτούνης, Ντουρμάζ, Σεμπά, Ιντέγε
Στον πάγκο: Καπίνο, Φινμπόγκασον, Κολοβός, Βούρος, Ερνάνι, Πάρντο, Καμπιάσο.
ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Τζημόπουλος, Μανιάς, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Μπέριος, Ακόστα, Λίλα, Στρούνα, Τσάβες, Νανταλες,
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και όλα σιγά-σιγά έτοιμα για σέντρα.
1' Έναρξη του αγώνα.
Δυνατά ξεκίνησε ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι. Πιέζει αρκετά από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.
3' Σέντρα του Ντουρμάζ. Ο Σεμπα δεν μπορεί να ανοίξει το σκορ για τον Ολυμπιακό.
6' Ο Φορτούνης εκτέλεσε απευθείας το φάουλ απο πλάγια θέση. Κανένα πρόβλημα για τον Βελλίδη.
9' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ιντέγε έκανε την κίνηση στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Το σουτ που έκανε έστειλε την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
11' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα. Η μπάλα κατέληξε και πάλι εκτός αγωνιστικού χώρου.
Συμπληρώσαμε τα 15 λεπτά στο παιχνίδι.
16' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Καμία ανησυχία για την άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Βελλίδης μπλόκαρε την μπάλα.
19' Νέο κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Μποτια έπιασε την κεφαλιά αλλά δεν ανησύχησε ο Βελλίδης.
20' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ναδάλες τετ-α-τετ με τον Ρομπέρτο στην εστία του Ολυμπιακού. Ο Ισπανός τερματοφύλακας διώχνει.
24' Άλλη μια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης από το αριστερό άκρο έκανε τη σέντρα. Ο Ιντέγε έπιασε την κεφαλιά. Η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Βελλίδη.
26' Προσπάθεια για αντεπίθεση από τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Ρομπέρτο κάνει την έξοδο και μπλοκάρει.
29' Νέα αντεπίθεση για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Σιόβας με το πόδι απομακρύνει σε σουτ που έγινε από τον Ναδάλες.
29' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Κασάμι έκανε το σουτ. Ο Βελλίδης με δυσκολία έδιωξε.
31' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Σκόρερ ο Κασάμι.
Η μπάλα κατέληξε στον Ελβετό στο ύψος της μεγάλης περιοχής μετά από παρέμβαση αμυντικού σε προσπάθεια που έκανε ο Ιντέγε να ξεμαρκαριστεί.
32' Γκολ για τον Ολυμπιακό. Σκόρερ ο Φορτούνης.
Γρήγορη επίθεση για τον Ολυμπιακό. Ο Ντουρμάζ έβγαλε σέντρα μέσα στην "καρδιά" της μεγάλης περιοχής του ΠΑΣ Γιάννινα. Εκεί βρέθηκε ο Φορτούνης που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
38' Σουτ του Σεμπά. Η μπάλα κοντράρει στα πόδια του Τζημόπουλου. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
Εκτελέστηκε το κόρνερ. Με δυσκολία οι παίκτες του ΠΑΣ Γιάννινα έδιωξαν τη μπάλα.
43' Γκολ για τον Ολυμπιακό.
Ο Μποτία με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ κάνει το 3-0 για τον Ολυμπιακό.
45' Από μια κίτρινη κάρτα στον Σαλίνο και τον Ακόστα.
Νωρίτερα ο Ντουρμάζ είχε πέσει στο έδαφος. Ενδεχομένως από χτύπημα εκτός φάσης από παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Σαλίνο δεν κατάλαβε τι συνέβη και συνέχισε το παιχνίδι.
Τέλος του πρώτου 45λέπτου.
46' Έναρξη του δευτέρου 45λέπτου.
48' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Σεμπά από κοντά δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Βελλίδη.
52' Γκολ για τον Ολυμπιακό... Αυτογκολ από τον Τζημόπουλο. Ο παίκτης του ΠΑΣ Γιάννινα προσπάθησε να διώξει αλλά η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και πέρασε την γραμμή.
57' Αλλαγή για τον ΠΑΣ ΓΙάννινα. Ο Σκόνδρας στη θέση του Μπέριου.
57' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Φινμπόγκασον και ο Ερνάνι στον αγώνα. Αποχωρούν οι Φινμπόγκασον και Ιντέγε.
64' Σουτ του Μανιά στην κλειστή γωνία. Ο Ρομπέρτο δεν δυσκολεύτηκε.
66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κοζορώνης στη θέση του Τζημόπουλου.
67' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κολοβός στη θέση του Σεμπά. Πρώτη εμφάνιση του Έλληνα άσου με τα ερυθρόλευκα.
70' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό μετά από ανατροπή του Μασουακου.
71' Ο Ντουρμάζ κάνει το 5-0 με εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
76' Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Γιάκος στη θέση του Τσουκαλά.
79' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Ντουρμάζ. Το σουτ που έκανε κατέληξε εκτός αγωνιστικού χώρου.
86' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λίλα!
Στην αντεπίθεση ο Μανιάς βρήκε με ωραία μεταβίβαση τον Λίλα που είχε κάνει την κίνηση από δεξιά μέσα στην περιοχή των «ερυθρολεύκων» και με δεξί πλασέ νίκησε τον Ρομπέρτο. Έντονες αποδοκιμασίες στο «Γ. Καραϊσκάκης» όχι για το γκολ του Λίλα, αλλά για τον τρόπο που πανηγυρίζει ο χαφ του ΠΑΣ, καθώς κάνει τη χαρακτηριστική κίνηση που θυμίζει τον αετό της Αλβανίας.
88' Σουτ του Φινμπόγκασον μέσα στην περιοχή του ΠΑΣ Γιάννινα και ο Βελλίδης απέκρουσε σε κόρνερ.
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων
91' Σουτ του Στρούνα, απέκρουσε σε κόρνερ ο Ρομπέρτο.
93' Λήξη του ματς! Ο Ολυμπιακός επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 5-1 και έφτασε στο 5x5 στη Super League. Σκόρερ για τους «ερυθρολεύκους» οι Κασάμι, Φορτούνης, Μποτία, Τζημόπουλος (αυτογκόλ) και Ντουρμάζ με πέναλτι. Το γκολ τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε ο Λίλα.
Καλό σας βράδυ από το «Γ. Καραϊσκάκης» και ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας.