Καλλονή-Παναιτωλικός

Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της Καλλονής με τον Παναιτωλικό στην Μυτιλήνη, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Περιγραφή ΣΠΟΡ FM 94.6.
Καλησπέρα σας!
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την μάχη της Καλλονής με τον Παναιτωλικό για την πέμπτη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας που θα γίνει στο ΔΑΚ Μυτιλήνης.
Οι γηπεδούχοι κυνηγάνε το πρώτο τους τρίποντο για φέτος. Μετά από δύο ήττες και δύο πολύτιμες ισοπαλίες η ομάδα του Θαλή Θεοδωρίδη θέλουν την επιστροφή στις νίκες, αντίθετα με τους Αγρινιώτες που έχουν ξεκινήσει θετικά την πορεία τους και θέλουν την επιστροφή στις νίκες μετά το Χ με τη Βέροια.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Η Καλλονή παρατάχθηκε με τους: Χογκ, Αναστασιάδη, Αντέτζο, Ούκα, Καλτσά, Κεϊτά, Κρολ, Τσαμπούρη, Γεωργίου, Ελλακόπουλο και Μανούσο
Στον πάγκο έμειναν οι Δαύκου, Σαμπά, Κλαντρούμπσκι, Σπυρόπουλος, Μπαργκάν, Μπουρούς και Γιορέντε.
Οι φιλοξενούμενοι, από την άλλη, θα ξεκινήσουν με τους Στεφανάκο, Μαρτίνες, Κούσα, Παπάζογλου, Μπεχαράνο, Πάουλο, Μάκο, Μπεχαράνο, Βιγιαφάνιες, Κάπελ και Μαρκόβσκι.
Στον πάγκο θα καθίσουν οι Κυριακίδης, Κουτρομάνος, Ουάρντα, Ρομέρο, Χαντάκιας, Βασιλείου και Παπουτσογιαννόπουλος.
Διαιτητής του ματς ορίστηκε ο Ηλίας Σπάθας (Συνδ. Πειραιά) με βοηθούς τους Ζησιμόπουλο (Συνδ. Πειραιά) και Δόση (Συνδ. Αθηνών)
Στην διάθεση του Θαλή Θεοδωρίδη έχουν επιστρέψει οι Ούκα και Κεϊτά, που στο προηγούμενο ματς ήταν τιμωρημένοι, όμως εκτός έμειναν οι τραυματίες Μάρκοβιτς και Βαλιός.
Επιστροφή έχει και ο Πόντες που υπολογίζει τον Μπεχαράνο, ενώ εκτός έμεινε ο Ρουσκουέδα.
Καλός και καιρός στη Μυτιλήνη, αντίθετα με πολλές άλλες περιοχές της χώρας.
Μπήκαν στο γήπεδο οι δύο ομάδες, όλα είναι έτοιμα για την έναρξη του ματς
Ξεκίνησε το ματς, στη σέντρα η Καλλονή
Χωρίς αξιόλογη στιγμή τα έξι πρώτα λεπτά του ματς, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν τα πατήματά τους στο γήπεδο
10' Γκολ για την Καλλονή!
Ο Στεφανάκος απέκρουσε ασταθώς σουτ του Μανούσου. Στην επαναφορά ο Ελλακόπουλος σούταρε, η μπάλα κόντραρε στην πλάτη του τερματοφύλακα του Παναιτωλικού, όμως ο ίδιο την έσπρωξε στα δίχτυα.
11' Καλή φάση για την Καλλονή. Σουτ του Γεωργίου λίγο έξω απ' τα δοκάρια.
18' Ψάχνει την ισοφάριση ο Παναιτωλικός, όμως δεν έχει φτάσει ακόμα με αξιώσεις στην εστία του Χογκ.
21' Εκτέλεση κόρνερ για την Καλλονή, μαζεύει ο Στεφανάκος προ όλων
22' Γκολ για την Καλλονή!
Τραγικό λάθος στην άμυνα του Παναιτωλικού! Ο Μάκος γύρισε την μπάλα στον Στεφανάκο, όμως παρενέβη ο Γεωργίου, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Καλλονή-Παναιτωλικός 2-0
25' Βγαίνει στην κόντρα ο Παναιτωλικός, όμως ο Τσαμπούρης έδιωξε προ του Μπεχαράνο
Έξι τελικές για την Καλλονή, καμία για τον Παναιτωλικό
27' Γκολ για την Καλλονή!
Το σουτ του Γεωργίου από αριστερά καρφώθηκε στη δεξιά γωνία του τέρματος του Στεφανάκου. Εντυπωσιακή Καλλονή στο πρώτο μισάωρο του ματς.
Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου για τον πανηγυρισμό
29' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μάκου ο Ρομέρο.
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ελλακόπουλος, που αναμένεται να είναι η πρώτη αλλαγή της Καλλονής.
Ο Ελλακόπουλος έπεσε στο έδαφος, καθώς δεν μπορούσε να συνεχίσει άλλο. Οι παίκτες του Παναιτωλικού έστειλαν την μπάλα εκτός για να γίνει η αλλαγή και καταχειροκροτήθηκαν.
32' Αναγκαστική η πρώτη αλλαγή της Καλλονής. Στη θέση του σκόρερ του πρώτου γκολ Ελλακόπουλου, ο Κλαντρούμπσκι.
34' ΓΚΟΛ για την Καλλονή! 4-0
Η Καλλονή εκμεταλλεύεται άψογα την... τρικυμία στην άμυνα του Παναιτωλικού. Ο Αντέτζο πήδηξε ανενόχλητος για την κεφαλιά σε εκτέλεση φάουλ από δεξιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα,.
35' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Κούσα, ο Χογκ απέκρουσε εντυπωσιακά.
Τέσσερα γκολ σε επτά τελικές έχει η Καλλονή στα 35 πρώτα λεπτά του ματς
40' Σουτ του Γεωργίου, μακριά απ' τα δοκάρια του Στεφανάκου
44' Επέμβαση του Χογκ σε σουτ του Ρομέρο
44' Κι άλλη καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Η κεφαλιά του Παπάζογλου πάνω απ' τα δοκάρια.
ένα λεπτό καθυστερήσεων
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Ονειρεμένο το πρώτο μισό του ματς για την Καλλονή, που προηγείται 4-0 του Παναιτωλικού.
Ξεκίνησε το δεύτερο μισό του ματς
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες
47' Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για φάουλ στον Μανούσο
54' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μαρκόφσκι ο Βασιλείου.
Χωρίς κάποια αξιόλογη βάση το πρώτο τέταρτο του δεύτερου ημιχρόνου
61' Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Γεωργίου -που πέτυχε τα δύο απ' τα τέσσερα γκολ της ομάδας- ο Μπαργκάν
62' Γκολ για την Καλλονή!
Στην πρώτη καλή φάση του ημιχρόνου ο Μανούσος με σουτ κάνει το 5-0 και... τρέχει στην εξέδρα για να το αφιερώσει στον πρόεδρο της ομάδας.
65' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό! Στη θέση του Βιγιαφάνιες ο Ουαρντά
69' Τρίτη αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Τσαμπούρη ο Μπουρούς
70' Σουτ του Μπαργκάν, μπλόκαρε ο Στεφανάκος
72' Ο Μπαργκάν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με σουτ, όμως το γκολ δεν μέτρησε αφού ο Σπάθας υπέδειξε χέρι
74' Κεφαλιά του Βασιλείου η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια
79' Κίτρινη κάρτα στον Κρολ
83' Γκολ για τον Παναιτωλικό
Πολύ όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πάουλο μείωσε σε 5-1
Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων
Τέλος στο ματς.
Η Καλλονή πήρε εμφατικά το πρώτο της φετινό τρίποντο με σκορ 5-1 επί του Παναιτωλικού και καταχειροκροτείται απ' τον κόσμο
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλό απόγευμα!