Καλησπέρα σε όλους απ' το Περιστέρι
20:06
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό του Ατρόμητου απέναντι στην ΑΙΚ, στο Περιστέρι.
20:08
Στο πρώτο ματς οι Περιστεριώτες είχαν θριαμβεύσει με σκορ 3-1 και πλέον χρειάζεται... απλή διαχείριση, προκειμένου να πανηγυρίσει την πρώτη πρόκριση της ιστορίας τους.
20:10
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Γκορμπούνοφ - Κιβρακίδης, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Μπίτολο - Γοδόι, Ουσέρο, Πίτου Γκαρσία - Ούμπιδες, Μαρσελίνιο, Ναπολεόνι
20:12
Με πολλές εκπλήξεις θα παραταχθεί η ΑΪΚ Στοκχόλμης. Κάλγκρεν - Χάουκσον, Ετούχου (που έπαιξε ως αμυντικό χαφ στο πρώτο ματς), Γιόχανσον, Περέιρα - Ελίασον, Σαλέτρος, Ισιζάκι, Πάβεϊ - Μπρούσταντ, Γκοϊτόμ
20:13
Εκτός ενδεκάδας ένας εκ των βασικών επιθετικών της ΑΪΚ, καθώς ο Μπανγκουρά μένει στον πάγκο και τη θέση του παίρνει ο Μπρούσταντ.
20:14
Στον αγωνιστικό χώρο για την προθέρμανσή της μπήκε πριν από λίγα λεπτά η ενδεκάδα του Ατρόμητου υπό τους ήχους του «Highway to Hell».
20:16
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο βρίσκεται ο επίτιμος πρόεδρος της UEFA και της ΑΪΚ Στοκχόλμης, Λέναρτ Γιόχανσον.
20:21
Και ξαφνικά... σκοτάδι στο γήπεδο!
20:22
Προφανώς κάποια βλάβη προέκυψε στην ηλεκτροδότηση του γηπέδου και η τάση του ρεύματος έπεσε, ενώ απομένουν λιγότερο από 40 λεπτά για τη σέντρα του αγώνα. Για να δούμε αν θα προλάβουν οι άνθρωποι του γηπέδου να την αποκαταστήσουν άμεσα.
20:23
Λογικά τουλάχιστον η καθυστέρηση στη σέντρα δεν αποφεύγεται...
20:24
Το sport-fm.gr είναι στο γήπεδο και θα σας ενημερώσει σχετικά.
20:28
Η βλάβη αποκαταστάθηκε πολύ γρήγορα. Ήδη το γήπεδο φωτίζεται κανονικά και το ματς θα αρχίσει στην ώρα του.
20:37
Αρχίζει ο κόσμος σιγά-σιγά να μαζεύεται στο γήπεδο.
20:43
Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια.
20:56
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες. Έγιναν οι καθιερωμένες χειραψίες και πάμε για σέντρα.
20:57
Μεταξύ του κόσμου στο Περιστέρι (και κάποιων οπαδών της ΑΙΚ) είναι και ο πρόεδρος της ΕΠΟ, Γιώργος Γκιρτζίκης.
20:58
Σέντρα στον αγώνα
21:00
1' Δύο σερί κόρνερ για τον Ατρόμητο με το καλημέρα, διώχνουν οι αμυντικοί των Σουηδών.
21:05
6' Ωραία ενέργεια του Ναπολεόνι, που κάνει το γύρισμα στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας, αλλά δεν υπάρχει συμπαίκτης του για να εκτελέσει.
21:05
7' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Ούμπιδες απ' τα δεξιά, πετάγεται στο πρώτο δοκάρι ο Ναπολεόνι, τσιμπάει την μπάλα, αλλά ο γκολκίπερ της ΑΪΚ είναι σε ετοιμότητα και το βγάζει.
21:07
Πολύ καλά έχει μπει στο ματς ο Ατρόμητος, πιέζει ψηλά, κλέβει μπάλες, βγάζει ταχύτητα στο επιθετικό του κομμάτι.
21:09
10' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΪΚ. Έξω ο τραυματίας Περέιρα, μέσα ο Μπλούμπεργκ
21:15
17' Συνέρχεται σιγά-σιγά η ΑΪΚ, που δείχνει συνοχή στα μετόπισθεν και διάθεση να κάνει παιχνίδι.
21:20
Φτάσαμε στο 21', ήρεμα τα πράγματα στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς, έχει την προίκα του θριάμβου απ' την Σουηδία (3-1) και πάει ολοταχώς για πρόκριση.
21:23
24' Συνεργάστηκαν ωραία οι παίκτες της ΑΪΚ λίγο έξω απ' την περιοχή του Ατρόμητου, ωστόσο η σέντρα που έγινε απ' τα δεξιά ήταν κάτι παραπάνω από απελπιστικά κακή.
21:26
Πέραν της φάσης του Ναπολεόνι στο 7' δεν υπάρχει κάποια άλλη μεγάλη στιγμή στο ματς.
21:30
32' Μεγάλη φάση για την ΑΪΚ
21:31
Μόνος του στην καρδιά της άμυνας ο Γιόνσον, που πήρε την μπάλα, έκανε το αδύναμο γύρισμα, αλλά ο Γκορμπούνοφ ήταν σε ετοιμότητα και μπλόκαρε.
21:33
35' Κίτρινη κάρτα στον Φυτανίδη που σταμάτησε τον αιφνιδιασμό.
21:35
35' Βολίδα του Ετούχου λίγο έξω απ' την περιοχή -μετά από ασθενή απόκρουση της άμυνας, φεύγει άουτ η μπάλα.
21:38
Ανεβασμένοι στα τελευταία λεπτά οι φιλοξενούμενοι.
21:40
41' Σέντρα-σουτ από μακριά του Μπλούμπεργκ, διώχνει ο Γκορμπούνοφ για καλό και για καλό, αφού η μπάλα είχε περίεργη τροχιά και πήγαινε προς τα δίχτυα.
21:49
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, αγκαλιά με την πρόκριση ο Ατρόμητος.
22:01
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
22:02
Σέντρα στο δεύτερο μέρος
22:04
Δεύτερη αλλαγή για την ΑΪΚ. Ο Μπανγκουρά πήρε τη θέση του Ελίασον
22:07
49' Κινείται ωραία με το που μπήκε ο Μπανγκουρά, ξεπέρασε τον Μπιτόλο, έκανε το διαγώνιο σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε.
22:11
Έπεσε το ρεύμα στο Περιστέρι!
22:11
Σκοτάδι ξανά στο γήπεδο -όπως και πριν τη σέντρα. Μένει να δούμε τώρα τι θα γίνει...
22:15
Έχουν ξεκινήσει οι διαβουλεύσεις μεταξύ των αρμοδίων για το τι μέλλει γενέσθαι.
22:16
Ο διαιτητής έδωσε οδηγία στις δύο ομάδες να αποσυρθούν στα αποδυτήρια, έως ότου βρεθεί -αν βρεθεί- λύση. Οι άνθρωποι του γηπέδου θα προσπαθήσουν να επαναφέρουν τον φωτισμό με γεννήτρια, η οποία λέγεται πως θα χρειαστεί από 15-25 λεπτά.
22:17
Έχει διακοπεί όπως είναι φυσικό το ματς και αναμένουμε τις εξελίξεις.
22:24
Παραμένει το σκοτάδι στο Περιστέρι και περιμένουμε...
22:36
22:42
Ανάβουν σιγά-σιγά τα φώτα και φαίνεται πως... κάτι γίνεται. Οι διαιτητές θα περιμένουν ακόμα μισή ώρα. Όλα δείχνουν ότι θα επανέλθει άμεσα το φως στο... 100% του.
22:46
Σύμφωνα με τις τελευταίες πληροφορίες, πάμε για επανέναρξη του αγώνα σε περίπου 10'. Προθέρμανση για τους παίκτες εκ νέου.
22:51
22:51
Υπενθυμίζουμε ο αγώνας διεκόπη στο 54'. Έχουν περάσει 40' περίπου από τότε.
22:59
Τελευταίες οδηγίες απ' τους δύο προπονητές και πάμε για επανέναρξη.
23:00
Ξεκίνησε ο αγώνας ύστερα από 50 λεπτά
23:05
Οι παίκτες της ΑΪΚ απλώς κυκλοφορούν την μπάλα για την ώρα. Δεν υπάρχει ακόμα φάση στο ματς. Φτάσαμε στο 60'.
23:08
61' Πολύ ωραία ενέργεια του Κιβρακίδη απ' τα δεξιά, κάνει μπαλιά στην καρδιά της άμυνας της ΑΪΚ, ο Ναπολεόνι πετάγεται, ωστόσο βρήκε... αέρα με την κεφαλιά-ψαράκι του.
23:08
Μακρινό, αλλά πολύ άστοχο το σουτ του Ισιζάκι.
23:12
Ήρεμο το τέμπο του ματς, σβηστά και πολύ άνετα ο Ατρόμητος απέχει λιγότερο από μισή ώρα για να πανηγυρίσει την πρώτη του ευρωπαϊκή πρόκριση. Πάντα στο 0-0 το παιχνίδι.
23:12
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ!
23:14
Ο Γιόχανσον κάνει λάθος λίγο κάτω απ' τη σέντρα, δεν βλέπει τον Μαρσελίνιο που είναι από πίσω του και ο Βραζιλιάνος αφού κλέβει, αφού ξεπερνάει και τον τερματοφύλακα της ΑΪΚ, πλασάρει σε κενή εστία για το 1-0!
23:15
Ξεκάθαρα υπογραφή Μαρσελίνιο η διαφαινόμενη πρόκριση του Ατρόμητου. Γκολ σήμερα, γκολ-ασίστ-κερδισμένο πέναλτι στο 3-1 της Σουηδίας.
23:21
75' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπρίτο παίρνει τη θέση του Πίτου Γκαρσία.
23:31
84' Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Μέσα ο Λε Ταλέκ, έξω ο Ναπολεόνι. Διαδικαστικού χαρακτήρα τα τελευταία λεπτά, ο Ατρόμητος απέχει... ελάχιστα απ' την πρώτη πρόκριση της ιστορίας του.
23:36
90' Μέσα ο νεαρός Λημνιός για τον Ατρόμητο, αντί του Ούμπιδες.
23:36
Οι φίλοι του Ατρόμητου τραγουδούν για την ομάδα τους.
23:36
90' Σουτ του Φυτανίδη, άουτ η μπάλα.
23:40
Τέλος του αγώνα
23:40
Ο Ατρόμητος παίρνει τη νίκη με σκορ 1-0 και παράλληλα την πρόκριση για τα πλέι οφ του Γιουρόπα Λιγκ. Πρώτη ευρωπαϊκή πρόκριση στην ιστορία του συλλόγου!