Παρακολουθήστε από το control-room του sport-fm.gr την αναμέτρηση της ΑΕΚ κόντρα στην Παναχαϊκή για την 2η αγωνιστική των πλέι-οφ ανόδου της Football League.

17:38
Καλησπέρα σε όλους απ' το ΟΑΚΑ. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Παναχαϊκή για τη 2η αγωνιστική των πλέι οφ.
17:40
Μετά την ήττα στην πρεμιέρα, η Ένωση θέλει τη νίκη και για βαθμολογικούς λόγους, αλλά και για ψυχολογικούς, προκειμένου να δείξει πως ξεπέρασε το αρνητικό αποτέλεσμα με τον Ηρακλή.
17:42
Υπενθυμίζεται πως η αναμέτρηση διεξάγεται χωρίς κόσμο, λόγω της τιμωρίας της ΑΕΚ απ' το ματς Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό.
17:42
Η ΑΕΚ έχει 10 βαθμούς (όσους και ο Ηρακλής), η Παναχαϊκή κανέναν, καθώς ηττήθηκε στην πρεμιέρα απ' την ΑΕΛ.
17:43
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο αντιπάλων, στο φυσικά ηλιόλουστο Μαρούσι.
17:43
ΑΕΚ (Τρ. Δέλλας): Ανέστης, Μπακάκης, Τζανετόπουλος, Κολοβέτσιος, Πεταυράκης, Γιόχανσον, Ανάκογλου, Πλατέλλας, Μπαρμπόσα, Αραβίδης, Κρισάντους.
17:44
Παναχαϊκή (Δ. Σπανός): Γεωργακόπουλος, Ασίγκμπα, Άλμπι, Κάργας, Αναστασόπουλος, Γκαντιάγκα, Στεργίδης, Χοτζάλι, Μπουντόπουλος, Μαρουκάκης
17:46
Οι παίκτες των δύο ομάδων ολοκλήρωσαν το ζέσταμά τους και αποχωρούν για τα αποδυτήρια, προτού βγουν ξανά για την έναρξη του αγώνα. Απέχουμε λιγότερο από 15' πριν τη σέντρα.
17:57
Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Γιώργος Λιαχούδης
18:00
1' Έναρξη της αναμέτρησης
18:07
3' Πέναλτι για την ΑΕΚ!
18:08
Ο Αραβίδης, ανοίγει όμορφα στον Πλατέλλα, τον οποίο ανατρέπει ο Κάργας και ο Λιαχούδης δείχνει άσπρη βούλα και κίτρινη στον αμυντικό των φιλοξενούμενων.
18:08
4' ΓΚΟΛ 1-0 η ΑΕΚ!
18:08
Ο Αραβίδης είναι εύστοχος και η Ένωση ανοίγει νωρίς νωρίς το σκορ.
18:09
9' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.
18:11
11' Φάση για την Παναχαϊκή. Σουτ του Μπουντόπουλου, η μπάλα κοντράρει και περνάει δίπλα απ' το δοκάρι του Ανέστη.
18:20
20' Ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Σουτ του Κοντοχρήστου έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
18:23
23' Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα.
18:28
29' Δεν έχει ιδιαίτερο ρυθμό το ματς.
18:31
31' Τεράστια ευκαιρία για την Παναχαϊκή. Ο Μπουντόπουλος έβγαλε τετ-α-τετ τον Μαρουκάκη όμως ο Ανέστης έδιωξε με το πόδι.
18:36
36' Φάση μετά από αρκετή ώρα για την ΑΕΚ. Σουτ του Πλατέλλα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Γεωργακόπουλος
18:37
36' Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο
18:38
37' Αναστάτωση στην άμυνα της ΑΕΚ, όταν έπειτα από στημένη φάση η μπάλα πέρασε απ' όλους, με τον Γκαντιάγκα να μην μπορεί να κάνει το σουτ.
18:39
39' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πλατέλλας στρώνει στον Γιόχανσον, που κάνει το πλασέ με τον Γεωργακόπουλο να μπλοκάρει εύκολα.
18:44
44' Φάση για την ΑΕΚ. Σέντρα του Μπακάκη, ο Κρισάντους υποδέχεται σωστά την μπάλα, όμως στο γύρισμά του την στέλνει πάνω απ' την αντίπαλη εστία.
18:46
45' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ατομική ενέργεια του Πλατέλλα, που τελειώνει μόνος του την φάση, αλλά η μπάλα δεν του κάνει το χατήρι και περνάει ελάχιστα άουτ.
18:46
45+1' Δοκάρι για την Παναχαϊκή. Ωραία προσπάθεια του Μπουντόπουλου, που κάνει το σουτ και η μπάλα βρίσκει στο δεξί δοκάρι του Ανέστη.
18:47
45+1' Τέλος ημιχρόνου
18:48
Η ΑΕΚ προηγείται 1-0 με γκολ-πέναλτι του Αραβίδη, από το 4'.
19:03
46' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Χούσα αντί του Χοτζάλι.
19:03
46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο
19:06
48' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Κρισάντους κάνει παράλληλο γύρισμα και ο Ασίγκμπα διώχνει την τελευταία στιγμή.
19:16
58' Δεν υπάρχουν φάσεις στο ματς. Προβληματική εικόνα της ΑΕΚ.
19:17
60' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη
19:24
66' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σοϊλέδης στη θέση του Κρισάντους.
19:26
68' ΓΚΟΛ 2-0 η ΑΕΚ!
19:26
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αραβίδη, το τείχος άνοιξε, η μπάλα πέρασε ανάμεσα και κατέληξε στην γωνία του Γεωργακόπουλου.
19:32
75' Φάση για την ΑΕΚ. Φαλτσαριστό σουτ του Ανάκογλου λίγο άουτ η μπάλα.
19:33
75' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Ο Κυβελίδης αντί του Στεργίδη.
19:34
77' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ του Μπαρμπόσα, λίγο άουτ η μπάλα.
19:35
78' Αλλαγή για την Παναχαϊκή. Στη θέση του Γκαντιάγκα πέρασε ο Χαρτσιάς.
19:38
81' Φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Γιόχανσον, έπειτα από κόρνερ, η μπάλα άουτ.
19:40
82' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Ανάκογλου βλέπει την μπάλα να του στρώνεται κάνει το σουτ και ο Γεωργακόπουλος διώχνει σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.
19:40
83' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Λαμπρόπουλος αντί του Πλατέλλα.
19:45
87' Δοκάρι για την ΑΕΚ. Πλασέ του Τζανετόπουλου, η μπάλα στο δοκάρι του Γεωργακόπουλου.
19:46
87' Νέα φάση για την ΑΕΚ. Κεφαλιά του Αραβίδη, η μπάλα περνάει παράλληλα με την γραμμή του τέρματος.
19:46
88' Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Φαγέ αντί του Ανάκογλου.
19:50
90+2' ΓΚΟΛ, 3-0, η ΑΕΚ!
19:51
Πανέμορφο σουτ του Μπακάκη έξω από την περιοχή, η μπάλα στο παράθυρο του Γεωργακόπουλου.
19:54
90+3’ Τέλος της αναμέτρησης
19:58
Η ΑΕΚ επικράτησε 3-0 της Παναχαϊκής.
19:58
Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Ένωση, που πήρε την πρώτη νίκη της στα πλέι-οφ, ήταν ο Χρήστος Αραβίδης με δύο γκολ (4’, 68’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπακάκης.