Πανιώνιος-Παναιτωλικός 3-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιωνίος-Παναιτωλικός, για την 30ή αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πανιώνιος-Παναιτωλικός, για την 30ή αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 12η θέση της βαθμολογίας με 35 βαθμούς, ενώ οι φιλοξενούμενοι είναι στην 7η με οκτώ περισσότερους.
Η ομάδα του Αγρινίου πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος έχασε με 1-0 στο γήπεδο της από τον Λεβαδειακό, ενώ οι Νεοσμυρνιώτες πήραν ένα ξεκούραστο "τρίποντο", καθώς βάσει προγράμματος θα έπαιζαν με τη Νίκη Βόλου.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πανιώνιος (Ουζουνίδης): Παπαδόπουλος, Αργυρόπουλος, Τασουλής, Μητρόπουλος, Οικονόμου, Φούντας, Χατζηϊσαΐας, Κόρμπος, Κολοβός, Μπουμάλ, Μπακασέτας.
Στον πάγκο των "κυανέρυθρων" οι Γιαννακόπουλος, Γιάννου, Βλάχος, Ρισβάνης, Καθάριος, Σιώπης, Μπούζας.
Παναιτωλικός (Χάβος): Ράφαελ, Μπεχαράνο, Κούσας, Μαλεζάς, Κέβιν, Λαζάρ, Φωτάκης, Μαρτίνες, Κάπελ, Βιγιαφάνιες, Μορένο.
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων οι Στεφανάκος, Μύγας, Ρουσκουγιέδα, Θεοδωρίδης, Κουτρομάνος, Άλβες, Παπουτσογιαννόπουλος.
Εκτός αποστολής ο Ιμπαγάσα για τον Πανιώνιο. Από πλευράς Παναιτωλικού δεν θα αγωνιστούν οι τιμωρημένοι Εντζεγκουέλε, Σκαραμοτσίνο και Γoδόι.
Διαιτητής: Χρήστος Μήτσιος, βοηθοί οι Μιχαήλ Καρσιώτης, Γεώργιος Σταυρουλάκης 4ος Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης
Έναρξη στο ματς!
Χωρίς καμία καλή στιγμή έως τώρα το ματς.
13' Κερδισμένο φάουλ για τον Πανιώνιο σε καλή θέση.
Το εκτελεί ο Φούντας, αλλά η μπάλα σταματάει στο τείχος.
14' Κίτρινη κάρτα στον Λάζαρ, που διαμαρτυρήθηκε έντονα μετά από φάουλ του Φούντα.
16' Δυνατό σουτ του Λάζαρ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ
17' Κίτρινη στον Κολοβό.
27' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό, η καλύτερη στο ματς έως τώρα. Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, με τον Βιγιαφάνες να κάνει σουτ έξω από την περιοχή και να στέλνει την μπάλα λίγο δίπλα από την εστία του Παπαδόπουλου.
28' Έντονα παράπονα από τους γηπεδούχους μετά από πτώση του Μπουμάλ μέσα στην περιοχή. Ο μεσοεπιθετικός του Πανιώνιου βγήκε απέναντι από τον Ράφαελ, που έπεσε στα πόδια του και δεν βρήκε μπάλα, αλλά δεν έχει βρει πιθανόν ούτε τα πόδια του Καμερουνέζου. Πάντως, πρόκειται για δύσκολη φάση.
Μικρή διακοπή. Ο Κολοβός βρίσκεται στο έδαφος, μετά από μονομαχία με τον Κάπελ, που απέφερε κερδισμένο φάουλ σε καλή θέση για τους γηπεδούχους.
Πήγαν να κάνουν κομπίνα οι παίκτες του Πανιωνίου, αλλά δεν έπιασε.
40' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό! Ο Μαρτίνες έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Οικονόμου δεν έδιωξε καλά και παραλίγο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
44' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Φούντας βγήκε ταχύτατα στην αντεπίθεση από τα αριστερά με πέντε αντιπάλους πλησίον του και χωρίς κανένα συμπαίκτη του. Το σουτ του έδιωξε με δυσκολία ο Ράφαελ.
45' Κίτρινη στον Κάπελ, καθώς δεν σταμάτησε, ενώ είχε υποδειχθεί φάουλ εις βάρος του.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Πανιώνιος-Παναιτωλικός 0-0
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!
47' ΓΚΟΛ ο Κολοβός, 1-0!
Εξαιρετική κίνηση από τον Κολοβό, που βγήκε απέναντι από τον Ράφαελ και τον πλάσαρε ιδανικά, αλλά ήταν σε θέση offside πριν πάρει την μπάλα. Τουλάχιστον ένα μέτρο πίσω από τον τελευταίο αμυντικό του Παναιτωλικού.
53' Δυνατό και φαλτσαριστό σουτ από τον Μπακασέτα εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία.
58' Κίτρινη στον Μαλεζά.
63' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ρουσκουγιέδα στη θέση του Κέβιν.
66' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γιάννου αντί του Μπακασέτα.
Κίτρινη στον παίκτη των γηπεδούχων που καθυστέρησε χαρακτηριστικά να βγει από τον αγωνιστικό χώρο.
70' Πολύ καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Κάπελ βρέθηκε μέσα στην περιοχή και έκανε ωραίο σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο δίπλα από την αντίπαλη εστία.
71' ΓΚΟΛ ο Πανιώνιος, 2-0!
Τακουνάκι του Κολοβού με τον Γιάννου να γίνεται αποδέκτης της μπάλας, ενώ δεν λάθεψε ευρισκόμενος απέναντι από τον Ράφαελ.
73' Κίτρινη στον Μπεχεράνο.
73' Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα Θεοδωρίδης-ΆΑβες, έξω οι Φωτάκης-Μορένο.
78' Κίτρινη στον Μητρόπουλο.
84' ΓΚΟΛ ο Κολοβός, 3-0!
Γύρισμα του Φούντα από τα αριστερά στον Κολοβό και με ανοργάνωτη την αντίπαλη άμυνα πλάσαρε εύστοχα τον Ράφαελ.
86' Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Καθάριος στη θέση του Μπουμάλ.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+3' Λήξη της αναμέτρησης.
Με γκολ των Κολοβού (47', 84') και Γιάννου (71') ο Πανιώνιος επικράτησε 3-0 του Παναιτωλικού, παίρνοντας μεγάλη νίκη στη μάχη της παραμονής.
Μείνετε συνδεδεμένοι στο sport-fm.gr για δηλώσεις και ρεπορτάζ από τη Νέα Σμύρνη.