Παναθηναϊκός-Αστέρας Τρίπολης

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 30η αγωνιστική.
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον Αστέρα Τρίπολης.
Μια αναμέτρηση που προσεχώς... θα αναβιώσει, δεδομένου ότι οι δύο ομάδες θα τα ξαναπούν στα πλέι οφ.
Ο Παναθηναϊκός έχει 58 βαθμούς και είναι στη 2η θέση της Σούπερ Λίγκας, ενώ ο Αστέρας Τρίπολης έχει 51 βαθμούς και είναι 4ος.
Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Στιλ, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Λαγός, Μπεργκ, Ζέκα, Ταυλαρίδης, Σίλντενφελντ, Μπούρμπος, Πράνιτς, Πέτριτς.
Η ενδεκάδα του Αστέρα: Θεοδωρόπουλος, Παντελιάδης, Μουνάφο, Μάσα, Μπαράλες, Ρόλε, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Λούι, Ιγκλέσιας, Γιαννιώτας
Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό οι: Κοτσόλης, Τριανταφυλλόπουλος, Ατζαγκούν, Δώνης, Καρέλης, Νάνο, Μαυρίας
Στον πάγκο για τον Αστέρα οι: Μπαντής, Αλόκο, Φερνάντες, Τσοκάνης, Πάρα, Κουρμπέλης, Μπαντιμπανγκά.
Ο Γιάννης Αναστασίου προέβη σε τρεις εκπλήξεις στην ενδεκάδα. Εκτός έμειναν οι Τριανταφυλλόπουλος, Νάνο και Καρέλης, με τους Μπούρμπο, Χουχούμη και Κλωναρίδη να παίρνουν τη θέση τους.
Στα επίσημα της Λεωφόρου οι Γιώργος Καραγκούνης και Νίκος Κωστένογλου, προφανώς για να ελέγξουν και τους διεθνείς της Εθνικής.
Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
Σέντρα στον αγώνα
3' Επικίνδυνη σέντρα στην περιοχή του Παναθηναϊκού απ' τον Λούι, ο Μπαράλες κάνει την προβολή, αλλά ο Στιλ με δυσκολία βρίσκει την μπάλα και διώχνει κόρνερ.
5' Φάση και για τον Παναθηναϊκό. Πολύ ωραία ο Ζέκα γύρισε στον Κλωναρίδη, αυτός σούταρε από κοντά, αλλά ο Θεοδωρόπουλος το βγάζει στη κλειστή γωνία του!
6' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
Εξαιρετικός Χουχούμης απ' τα αριστερά, δίνει στον Πράνιτς, αυτός βγάζει τη σέντρα (με τον Ζησόπουλο να μην μπορεί να διώξει) για τον Κλωναρίδη, που στρώνει στον Μπεργκ κι αυτός αφού αποφεύγει εξαιρετικά τον αντίπαλό του πλασάρει για το 1-0 από κοντά!
Μετά το γκολ ο Αναστασίου... επιβράβευσε τον Χουχούμη για την ενέργειά του, δίνοντάς του συγχαρητήρια.
16' Σουτ το Πράνιτς λίγο έξω απ' την περιοχή, σε ετοιμότητα ο Θεοδωρόπουλος μαζεύει την μπάλα.
17' Ωραία ντρίμπλα του Γιαννιώτα πάνω στον Χουχούμη, σεντράρει απ' τα δεξιά για το δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Μπούρμπος δεν επιτρέπει στον Μουνάφο να βρει μπάλα και να απειλήσει.
18' Ανεβασμένος στα τελευταία λεπτά ο Αστέρας, με την άμυνα του Παναθηναϊκού να είναι ψηλά και τον Γιαννιώτα να βρίσκει χώρο για το σουτ, αλλά ο Στιλ μπλόκαρε.
Έχουν... κάτσει μετά το γκολ οι πράσινοι, κυκλοφορούν μπάλα οι Αρκάδες.
Πρόβλημα τραυματισμού με τον Χουχούμη που δείχνει πως δεν μπορεί να συνεχίσει.
24' Αναγκαστική αλλαγή λοιπόν... Μέσα ο Νάνο, έξω ο τραυματίας Χουχούμης.
27' Διαγώνιο δυνατό σουτ του Μάσα, η μπάλα κάπου κόντραρε και κόρνερ.
30' Μετά από ώρα, τελική για τον Παναθηναϊκό. Με δύο κινήσεις, σουτ του Μπεργκ μέσα στην περιοχή, πάνω στον Θεοδωρόπουλο η μπάλα που μπλοκάρει. Πάντα στο 1-0 το ματς με σκόρερ τον Σουηδό.
38' Μεγάλη στιγμή για τον Αστέρα. Η άμυνα του Παναθηναϊκού δεν μπορεί να διώξει, η μπάλα στρώθηκε στον Ιγκλέσιας που σούταρε λίγο άουτ!
40' Γέμισμα με την μία του Κλωναρίδη μέσα στην καρδιά της άμυνας του Αστέρα, αλλά η μπάλα ήταν προωθημένη για κάποιον εκ των Μπεργκ, Πέτριτς.
42' Νέο σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή του Παναθηναϊκού, με τον Μάσα, φεύγει άουτ η μπάλα!
43' Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
2' o έξτρα χρόνος στην άδεια Λεωφόρο.
45+1' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!
Βαθιά μπαλιά του Ζέκα στην πλάτη της άμυνας, ο Μουνάφο αντί να διώξει... έστρωσε την μπάλα στον Μπεργκ ο οποίος βγήκε από πλάγια θέση και απέναντι στον Θεωδορόπουλο, γράφοντας το 2-0!
Ημίχρονο στη Λεωφόρο. 2-0 για τον Παναθηναϊκό κόντρα στον Αστέρα.
Σέντρα στην επανάληψη
49' Σουτ του Ιγκλέσιας εν κινήσει, μετά την απομάκρυνση απ' τον Μπούρμπο, φεύγει άουτ η μπάλα.
54' Δοκάρι για τον Αστέρα!
Εν κινήσει σουτ του Γιαννιώτα μετά από ασθενή απόκρουση της άμυνας του Παναθηναϊκού, σταματάει η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και χάνει την ευκαιρία ο Αστέρας να... ξαναμπεί στο παιχνίδι.
57' Μεταξύ περιοχής και μεσαίας γραμμής, ο Μάσα ελευθερώνεται, πιάνει το μακρινό σουτ, φεύγει ελάχιστα δίπλα απ' το δοκάρι του Στιλ!
Η κυριαρχία του Αστέρα Τρίπολης συνεχίζεται που απειλεί συνεχώς με σουτ.
61' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Δώνης, έξω ο Κλωναρίδης με στόχο να... σταματήσει την επέλαση των Αρκάδων απ' τον άξονα.
62' Κεφαλιά του Σανκαρέ στην καρδιά της άμυνας, πάνω στον Στιλ η μπάλα που μπλοκάρει.
65' Μετά από αρκετή ώρα, τελική προσπάθεια για τους πράσινους. Κοντινή κεφαλιά του Ταυλαρίδη από κοντά, φεύγει άουτ ψηλά η μπάλα.
66' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.
68' Γκολ για τον Αστέρα Τρίπολης!
Φοβερή κεφαλιά του Μπαράλες απ' το ύψος του πέναλτι που μπήκε... σφήνα σε Ταυλαρίδη και Σίλντενφελντ και πέτυχε ένα πανέμορφο τέρμα (που δικαιούταν ο Αστέρας βάσει εικόνας) για το 2-1!
71' Σουτ του Γιαννιώτα υπό καλές προϋποθέσεις, η μπάλα κοντράρει κάπου και καταλήγει κόρνερ.
71' Πέναλτι για τον Αστέρα Τρίπολης
Ο Σίλντενφελντ -που βλέπει κίτρινη κάρτα- ανατρέπει τον Μπαράλες και δίνει πέναλτι ο διαιτητής.
72' Γκολ για τον Αστέρα!
Ο Μπαράλες ευστοχεί απ' την άσπρη βούλα και το 2-0 γίνεται στο... άψε-σβήσε 2-2!
Μέσα ο Καρέλης, έξω ο Μπεργκ.
73' Κίτρινη κάρτα στον Σανκαρέ.
Τώρα πια ο Παναθηναϊκός έχει γίνει πιο πιεστικός, αλλά πλέον είναι αυτός που κυνηγά και θέλει το γκολ.
83' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κουρμπέλης μπαίνει αντί του Παντελιάδη.
84' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα! Πάρα πολύ δύσκολη γυριστή κεφαλιά του Μπαράλες, σώζει ο Στιλ!
84' Κεφαλιά Αλόκο, στην αγκαλιά του Στιλ η μπάλα.
87' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Μπαίνει ο Πάρα αντί του πολύ καλού Γιαννιώτα.
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στη Λεωφόρο. Πάντα στο 2-2 οι ομάδες.
93' Αδύναμο σουτ του Ρόλε απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Στιλ.
Λήξη του αγώνα στη Λεωφόρο. Στο 2-2 μένουν οι δύο ομάδες. Ο Μπεργκ σημείωσε δύο τέρματα, αλλά ο Μπαράλες έφερε τα πάνω-κάτω με εξίσου δύο γκολ.