Πλατανιάς-Βέροια 1-0

Παρακολουθήστε σε real-time μέσω του sport-fm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Βέροια, για την 30η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6.
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης, Πλατανιάς-Βέροια, για την 30ή αγωνιστική της Super League.
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται εντός της επικίνδυνης ζώνης και συγκεκριμένα στην 15η θέση του πρωταθλήματος με 31 βαθμούς. Έξι παραπάνω έχουν οι φιλοξενούμενοι, που είναι στην 11η θέση.
Πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω Εθνικών ομάδων, η Βέροια επικράτησε 1-0 του Παναθηναϊκού και ο Πλατανιάς με το ίδιο σκορ της Καλλονής.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων...
Πλατανιάς (Χριστόπουλος): Ολιμπά, Αποστολόπουλος, Ιτούα, Μπανανά, Νέπλιακ, Τετέ, Μαχαμάτ, Μενδρινός, Γκαβιλάν, Κάσιο, Τόρες.
Στον πάγκο των Κρητικών βρίσκονται οι Κοκκαλάς, Ζαραδούκας, Γιακουμάκης, Μιλούνοβιτς, Κουλιμπαλί, Φιγκέιρα, Δημήτρης.
Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Μαραγκός, Αμαραντίδης, Όστοϊτς, Μπαλάφας, Βεργώνης, Τάτος, Καλτσάς, Μπεν, Κάμπορα.
Στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας βρίσκεται το προπονητικό δίδυμο Γιώργος Λαναρής, Δημήτρης Χριστοφορίδης που διαδέχεται τον Στέφανο Γαϊτάνο, ο οποίος εκτέλεσε χρέη υπηρεσιακού τεχνικού στο ματς με τον Παναθηναϊκό. Από πλευράς παικτών οι Τζινάρ, Καλί, Καμπαγέρο, Νέτο, Ντουμίτρου, Μπατιόν, Ναζλίδης.
Οι Αγκιλέρα, Γουνδουλάκης, Ζιλβάν, Μαχλελής και Τσουράκης εκτός για τον Πλατανιά.
Οι Μπαργκάν, Γεωργιάδης, Ραούλ Μπράβο, Βέρτζος, Παυλίδης δεν θα αγωνιστούν από πλευράς φιλοξενούμενων.
Διαιτητής: Μάριος Λαμπρόπουλος, Αντώνιος Καρατζίκας, Χρήστος Μαγιάννης 4ος Διαιτητής: Ιωάννης Δελφάκης
Έναρξη στο ματς!
5' Επικίνδυνη φάση στα καρέ του Πλατανιά. Ο Μαχαμάτ έκανε κακό γύρισμα προς τον Ολιμπά και ο Μπεν παραλίγο να το εκμεταλλευτεί και να σκοράρει, αλλά τελικά κέρδισε μόνο ένα κόρνερ.
6' Κεφαλιά του Βεργώνη μετά το κόρνερ, η μπάλα εκτός εστίας.
Ο ισχυρός άνεμος κάνει δύσκολη τη ζωή των ποδοσφαιριστών, αλλά κυρίως των γηπεδούχων με την κατεύθυνση που έχει.
9' Δυνατό σουτ του Γκαβιλάν, ο Καντιμοίρης απέκρουσε αρχικά και μπλόκαρε σε δεύτερη φάση ο γκολκίπερ της Βέροιας.
10' Κι άλλη φάση για τον Πλατανιά, ο Τόρες απείλησε μετά από γύρισμα του Μαχαμάτ και ο Κατιμοίρης έδιωξε, αντιδρώντας πιο πολύ ενστικτωδώς.
11' Δυνατό, αλλά και άστοχο σουτ από τον Κάσιο για τον Πλατανιά.
15' Εκτέλεση φάουλ από τον Μενδρινό λίγο μακριά και αριστερά, μπλόκαρε εύκολα ο γκολκίπερ της Βέροιας.
21' Γκολ ο Πλατανιάς, 1-0!
Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους παίκτες του Πλατανιά, ο Αποστολόπουλος έκανε την τελική πάσα στον Τόρες, ο οποίος δεν έκανε καλό σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής και ο Καντιμοίρης αντέδρασε κάκιστα με αποτέλεσμα να παραβιαστεί η εστία του.
53%-47% υπέρ του Πλατανιά η κατοχή της μπάλας στα πρώτα 32 λεπτά.
33' Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό για φάουλ στον Μενδρινό.
37' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Ο Βεργώνης απείλησε με δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από την εστία του Ολιμπά.
39' Κίτρινη στον Μπαλάφα μετά από τάκλιν στον Μενδρινό.
42' Απειλεί η Βέροια. Ο Καλτσάς εκτέλεσε φάουλ από τα αριστερά και η άμυνα των γηπεδούχων δεν απομάκρυνε καλά, με τον Τάτο να πιάνει το σουτ, αλλά την μπάλα να σταματάει σε σώματα αντιπάλων.
44' Κερδισμένο φάουλ για τον Πλατανιά σε εξαιρετική θέση.
Εκτέλεσε ο Μαχαμάτ, αλλά απομάκρυνε ο Μαλόν.
Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πλατανιάς-Βέροια 1-0 χάρη σε τέρμα του Τόρες στο 21ο λεπτό.
52%-48% η κατοχή της μπάλας στο πρώτο μέρος.
7(5)-7(4) τα σουτ για Πλατανιά και Βέροια.
Έναρξη δεύτερου μέρους!
52' Δοκάρι για τη Βέροια με τον Μπεν!
Ο επιθετικός των φιλοξενούμενων έκανε μονοκόμματο σουτ μετά το γέμισμα του Μπαλάφα, αλλά η μπάλα κατέληξε λίγο δίπλα από εκεί που θα έπρεπε για να σκοράρει.
53' Σουτ του Κάμπορα μέσα από την περιοχή, αλλά δεν ήταν καλό το τελείωμα και κατέληξε πάνω από την εστία του Ολιμπά.
54' Κίτρινη για διαμαρτυρίες στον Τζινάρ, που κάθεται στον πάγκο της Βέροιας.
57' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Καμπαγέρο στη θέση του Τάτου.
61' Η μπάλα στα δίχτυα του Πλατανιά, αλλά δεν υπάρχει γκολ! Ο Μπεν πήρε την κεφαλιά και σε συνδυασμό με το γεγονός ότι ο Ολιμπά έκανε κακή έξοδο έστρωσε στον Κάμπορα που έσπρωξε την μπάλα προς τον αντίπαλο τέρμα, αλλά ο επόπτης σήκωσε τη σημαία. Πάντως, σε πρώτη φάση δεν φάνηκε να είναι σωστή η υπόδειξη.
64' Κουλιμπαλί αντί Γκαβιλάν για τον Πλατανιά
67' Κίτρινη στον Βεργώνη.
68' Κοντά σε δεύτερο γκολ ο Πλατανιάς και ο Τόρες. Ο Ισπανός επιθετικός υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή και βγήκε τετ α τετ με τον Καντιμοίρη που τον νίκησε.
68' Κίτρινη στον Αποστολόπουλο.
70' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ντουμίτρου αντί του Κάμπορα.
70' Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν γύρισε στον Ντουμίτρου, που ήταν σε εξαιρετική θέση, αλλά έκανε "άψυχο" πλασέ και έδιωξε ο Ολιμπά.
77' Σουτ του Μιλούνοβιτς μετά από πάσα του Κουλιμπάλι, η μπάλα πάνω από την εστία.
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Πλασέ του Μιλούνοβιτς μέσα από την περιοχή, αλλά του στέρησε το γκολ ο Καντιμοίρης.
86' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ναζλίδης αντί του Μαλόν.
89' Κίτρινη στον Τετέ.
89' Δοκάρι για τον Πλατανιά!
89' Ο Μιλούνοβιτς μπήκε μέσα στην περιοχή από τα δεξιά και με δυνατό σουτ τράνταξε το δοκάρι του Ολιμπά.
Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+2' Κίτρινη στον Τόρες.
90+3' Κίτρινη στον Ολιμπά.
Τέλος στην αναμέτρηση. Πλατανιάς-Βέροια 1-0