Βέροια-Παναθηναϊκός 1-0

Παρακολουθήστε σε real time από το control room του sport-fm.gr την αναμέτρηση Βέροια-Παναθηναϊκός. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Βέροια-Παναθηναϊκός για την 29η αγωνιστική της Superleague.
Οι γηπεδούχοι, με τον Γαϊτάνο ξανά στον πάγκο τους μετά την απομάκρυνση Γκρανέρο, θέλουν να βάλουν ένα τέλος στα αρνητικά αποτελέσματα για να αποφύγει τις περιπέτειες, ενώ η ομάδα του Αναστασίου ψάχνει τη νίκη που θα αποδείξει πως η ήττα από τον Ατρόμητο ήταν απλά μια κακή παρένθεση.
Η Βέροια ξεικινά με Καντιμοίρη, Μαραγκό, Όστοϊτς, Μαλόν, Αμαραντίδη, Βεργώνη, Μπαλάφα, Μπαργκάν, Γεωργιάδη, Μπεν, Κάμπορα.
Στον πάγκο της ομάδας της Ημαθίας κάθονται οι Τζινάρ, Παυλίδης, Μπατιόν, Ναζλίδης, Νέτο, Ντουμίτρου, Τάτος.
Με αρκετές αλλαγές ο Παναθηναϊκός, ενώ ο Γιάννης Αναστασίου δίνει θέση στη βασική ενδεκάδα σε Νίνη και Μαυρία.
Το τριφύλλι ξεκινά με Στιλ, Τριανταφυλλόπουλο, Νάνο, Σίλντενφελντ, Ταυλαρίδη, Μέντες, Πράνιτς, Νίνη, Μαυρία, Πέτριτς, Καρέλη.
Αναπληρωματικοί είναι οι Κοτσόλης, Κουτρουμπής, Μπούρμπος, Λαγός, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Χουχούμης.
Διαιτητές και παίκτες των ομάδων εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
1' Σέντρα στον αγώνα.
5' Πρώτη φάση στο ματς με τον Μπαργκάν που έκανε ωραία ατομική ενέργεια αλλά το σουτ που εξαπέλυσε από τα αριστερά δεν ανησύχησε καθόλου τον Στιλ.
11' Κίτρινη κάρτα στον Ταυλαρίδη.
13' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει η Βέροια για μαρκάρισμα του Σίλντενφελντ (βλέπει και κίτρινη κάρτα) στον Μπαργκάν.
Εκτέλεσε πάνω στο τείχος ο Μπαργκάν.
Καλύτερα έχει ξεκινήσει το παιχνίδι η Βέροια με πιο δραστήριο παίκτη τον Μπαργκάν. Από δικές του ενέργειες έχουν κιτρινιστεί και οι δύο κεντρικοί αμυντικοί του Παναθηναϊκού που παίζει πολύ νευρικά. Πολλά λάθη από τους φιλοξενούμενους.
20' Τεράστια απόκρουση με τα πόδια του Στιλ!
Ταχύτατη αντεπίθεση της Βέροιας με Γεωργιάδη και Μπεν. Ο τελευταίος βγήκε απέναντι στον Στιλ και δοκίμασε να τον πλασάρει, όμως ο Άγγλος γκολκίπερ έκανε... σπαγγάτο και αποσόβησε σχεδόν σίγουρο γκολ.
25' Καλό σουτ του Μπαργκάν, η μπάλα άουτ.
27' Ξανά ο Μπαργκάν πρωταγωνιστής. Πιάνει σουτ στην κίνηση, αλλά ο Στιλ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
Άθλια εμφάνιση από τον Παναθηναϊκό που δεν έχει ούτε μία τελική προσπάθεια στο ματς... Αντίθετα, η Βέροια έχει έξι, τις πέντε από αυτές με τον Μπαργκάν που είναι μέχρι τώρα ασταμάτητος.
30' Ο Πέτριτς βρίσκει από κοντά δίχτυα μετά από κόρνερ, όμως ο Κροάτης ήταν δύο μέτρα οφ-σάιντ και φυσικά δεν υπάρχει γκολ.
36' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΒΕΡΟΙΑ!
Η Βέροια παίρνει αυτό που δικαιούται μέσα στο γήπεδο με τον Μπεν! Από λάθος του Τριανταφυλλόπουλου ο Κάμπορα παίρνει την μπάλα την πατάει στον Μπεν που περνά ξανά τον Τριανταφυλλόπουλο και με δυνατό σουτ κάνει το 1-0.
43' Τραυματίστηκε ο Μπαργκάν που περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και πιθανότατα θα αντικατασταθεί.
45' Δεν μπορεί αν συνεχίσει ο Μπαργκάν. Στη θέση του ο Ντουμίτρου.
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
46' Ξεκινά το δεύτερο μέρος με μια αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Λαγός στη θέση του Μέντες.
47' Κακό τελείωμα από πλάγια αριστερά από τον Μπεν που στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
50' Ξανά ο Μπεν γίνεται επικίνδυνος από τα αριστερά και πάλι το σουτ που θα κάνει καταλήγει μακριά από την εστία.
57' Από το ύψος της περιοχής ο Καρέλης κάνει άψυχο τελείωμα και δεν ανησυχεί καθόλου τον Καντιμοίρη.
59' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Ατζαγκούν στη θέση του Νίνη.
64' Αναγκαστική και η δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Τάτος στη θέση του τραυματία Γεωργιάδη.
66' Κίτρινη κάρτα στον Αμαραντίδη.
69' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός, ο Κλωναρίδης αντί του Καρέλη.
70' Νέα προσπάθεια του Μπεν από τα αριστερά από πολύ δύσκολη γωνία, η μπάλα κόρνερ.
71' Τρομερή απόκρουση του Στιλ σε κεφαλιά του Βεργώνη!
76' Αλλαγή για τη Βέροια. Ο Νέτο στη θέση του Κάμπορα.
77' Μακρινό σουτ του Πέτριτς, η μπάλα αρκετά άουτ.
87' Άσχημο διώξιμο με γροθιές του Καντιμοίρη σε κόρνερ, παραλίγο να βάλει μόνος του την μπάλα (που βρήκε δοκάρι) στα δίχτυα!
90' Τρία λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90'+2' Κίτρινη κάρτα στον Λαγό.
90'+3' Λήξη του αγώνα.
Τεράστια νίκη με σκορ 1-0 για τη Βέροια απέναντι στον αγνώριστο Παναθηναϊκό.