Αστέρας Τρίπολης-Ατρόμητος

Παρακολουθήστε σε real time την αναμέτρηση του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο στη... μάχη των πλέι οφ.
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Αστέρα Τρίπολης με τον Ατρόμητο.
Στην τέταρτη θέση και τους 44 βαθμούς βρίσκονται οι Αρκάδες, στους 37 η ομάδα του Νιόπλια που παλεύει για να μπει πεντάδα και πλέι οφ.
Αστέρας Τρίπολης: Θεοδωρόπουλος, Λούι, Παντελιάδης, Γκοϊάν, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μάσα, Μπαράλες, Ρόλε, Πάρα
Ατρόμητος: Γκορμπούνοφ, Κιβρακίδης, Κούρος, Φυτανίδης, Κατσουράνης, Αγκουάζι, Δημούτσος, Μπρίτο, Ναπολεόνι, Ούμπιδες, Παπάζογλου
Οι σημερινοί γηπεδούχοι προέρχονται από τη νίκη με σκορ 6-1 απέναντι στον ΟΦΗ. Απ' την άλλη, οι φιλοξενούμενοι προέρχονται απ' το διπλό επί του Εργοτέλη.
Στον πάγκο των Αρκάδων: Μπαντής, Γιαννιώτας, Κουρμπέλης, Τσοκάνης, Μπαντιμπανγκά, Σανκαρέ, Νίκο
Στον πάγκο των Περιστεριωτών: Μπάρκας, Νάστος, Κοντοές, Μαρσελίνιο, Μπάλλας, Γεωργίου, Καράσκο
Στον αγωνιστικό χώρο βγήκαν οι δύο ομάδες. Δεν βρέχει αυτή την ώρα στην Τρίπολη, φυσικά χωρίς κόσμο στις εξέδρες.
Σέντρα στην αναμέτρηση
Πιο επιθετικός δείχνει στα πρώτα λεπτά ο Αστέρας, με τους παίκτες του Ατρόμητου να περιμένουν κυρίως.
9' Ο Ναπολεόνι βγήκε τετ-α-τετ με τον Θεοδωρόπουλο, αλλά σωστά υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.
10' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο!
Ο Μπρίτο βγάζει νέα κάθετη για τον Ναπολεόνι, ο Ιταλός σουτάρει απ' το ύψος του πέναλτι, αλλά με την παρέμβαση του Ζησόπουλου, ο Αστέρας διώχνει σε κόρνερ.
Πριν τη φάση του Ναπολεόνι, ο Αστέρας ζήτησε πέναλτι σε ανατροπή του Μπαράλες απ' τον Κιβρακίδη. Έστω κι αν δεν το ήθελε ο αμυντικός του Ατρόμητου, καθώς γλίστρησε, εμπόδισε τον Μπαράλες μέσα στην περιοχή και υπήρχε παράβαση.
19' Ο Ούμπιδες επιχείρησε να αιφνιδιάσει από πολύ μακριά τον Θεοδωρόπουλο, αλλά η μπάλα έφυγε απελπιστικά άουτ.
Ανεβασμένος ο Ατρόμητος στα τελευταία λεπτά, κυκλοφορεί και καλύτερα και πιο άνετα την μπάλα.
23' Μακρινό σουτ του Μάσα, η μπάλα κοντράρει στον Φυτανίδη και φεύγει κόρνερ.
24' Μεγάλη φάση για τον Αστέρα!
Ωραίο γέμισμα απ' τα αριστερά, ο Γκοϊάν πετάγεται μόνος του απ' το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η κεφαλιά του φεύγει μόλις άουτ!
30' Καλή κεφαλιά του Μπαράλες υπό πίεση, μπλοκάρει ο Γκορμπούνοφ στη γωνία του!
36' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Μπαράλες να προσποιείται ωραία, να γυρίζει, να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω απ' τα δοκάρια του Γκουρμπούνοφ.
40' Νέα φάση για τον Αστέρα που ΄χει πατήσει... γκάζι. Κρύβουν την μπάλα οι Αργεντινοί του, με τον Μάσα να κάνει το διαγώνιο σουτ, αλλά να φεύγει λίγο άουτ η μπάλα.
45' ΓΚΟΛ για τον Αστέρα
Εξαιρετική σέντρα απ' τα δεξιά του Λούι, ο Μπαράλες δεν... μασάει από το μαρκάρισμα του αντιπάλου του και με κεφαλιά γράφει το 1-0. 13ο τέρμα του την φετινή χρονιά!
Ημίχρονο στην Τρίπολη, 1-0 προβάδισμα οι Αρκάδες.
Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο σιγά-σιγά οι δύο ομάδες.
Σέντρα στην επανάληψη.
54' Ο Θεοδωρόπουλος προλαβαίνει και μαζεύει την μπάλα προ των Παπάζογλου και Ναπολεόνι.
56' Ο Ατρόμητος έχει την μπάλα στην κατοχή του, αλλά δεν έχει βγάλει ουσιαστικά φάση στην εστία του Αστέρα εδώ και ώρα.
58' Μαρσελίνιο αντί Μπρίτο για τον Ατρόμητο.
64' Αλλαγή για τον Αστέρα. Μπαίνει ο Γιαννιώτας, βγαίνει ο Πάρα.
65' Αδύναμο σουτ του Ρόλε, στην αγκαλιά του Γκορμπούνοφ η μπάλα.
65' Από κοντά πλασέ του Μπαράλες -μετά από γύρισμα του Γιαννιώτα- αλλά δεν είναι καλό.
66' Μεγάλη φάση για τον Ατρόμητο! Ο Μαρσελίνιο βγήκε από πλάγια θέση και στην πλάτη της άμυνας, αλλά σημάδεψε μόλις άουτ!
71' Κίτρινη κάρτα στον Καράσκο.
Έπεσε κάπως ο ρυθμός στο τελευταίο πεντάλεπτο, στο 1-0 ο Αστέρας πάντα.
77' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν.
77' Μέσα ο Κουρμπέλης, έξω ο Ρόλε για τους Αρκάδες.
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.
81' Κίτρινη στον Κούρο για μαρκάρισμα στον Γιαννιώτα.
82' Νέα κίτρινη κάρτα, αυτή τη φορά για τον Κουρμπέλη.
86' Λίγο άουτ το σουτ του Γιαννιώτα!
88' Νέο καλό σουτ του Γιαννιώτα, καλύτερο απ' το προηγούμενο, μόλις άουτ η μπάλα!
90' Μέσα ο Τσοκάνης, έξω ο Μουνάφο.
Λήξη του αγώνα. Νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 απέναντι στον Ατρόμητο.