Παναιτωλικός-Βέροια

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-βέροια για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση με 38 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 15η-ισοβαθμώντας με τον Πλατανιά- με επτά λιγότερους.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Γοδόι, Τζούνιορ, Μαρτίνες, Γκάλο, Μπακάκης, Ανέν, Μπικέι, Μπόγιοβιτς.
Στον πάγκο οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Καλί, Πόι, Σφακιανάκης, Μπούντιμιρ και Παπουτσογιαννόπουλος.
Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Μπαργκάν, Σιόντης, Τραπ, Βεργώνης, Γκονσάλβες, Μπεν, Βέρτζος, Γεωργιάδης, Σισοκό, Ζεζίνιο.
Στον πάγκο οι: Λόπεζ, Τζημογιάννης, Κομόλοφ, Ντόγος, Μεληκιώτης, Παυλίδης και Μάνος.
Ο Μάκης Χάβος έχει όλους τους ποδοσφαιριστές της ομάδας στη διάθεση του, ενώ ο Ράτκο Ντόστανιτς θα στερηθεί τους τιμωρημένους Αμαραντίδη, Όστοϊτς, Καλτσά και Μπάρμπα, όπως και τον ανέτοιμο Αποστολόπουλο, ενώ ο Σιόντης τραυματίστηκε στην προθέρμανση. Ωστόσο, επιστρέφει ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, με 14 τέρματα, Μοχάμεντ Μπεν, ο οποίος απουσίασε στο ματς με την Ξάνθη, καθώς είχε αποβληθεί σε αυτό με τον Λεβαδειακό.
Έναρξη στο ματς.
5' Σουτ για τους φιλοξενούμενους με τον Ζεζίνιο, η μπάλα πολύ έξω.
Ο Παναιτωλικός έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει.
15' Σουτ του Γκονσάλβες από πλάγια θέση, αλλά δεν χρειάστηκε να επέμβει ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού, Ράφαελ.
19' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια.
Το εκτέλεσε ο Γκονσάλβες, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από το δοκάρι του Ράφαελ.
25' Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βεργώνης πήδηξε ψηλότερα από όλους και πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε έξω.
Η Βέροια έχει τέσσερις τελικές σε 25 λεπτά, ενώ ο Παναιτωλίκός καμία.
28' Πρώτο σουτ για τον Παναιτωλικό. Ο Γκάλο σύνεκλινε και έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.
29' Δυνατό σουτ του Τζούνιορ από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του πορτιέρο των φιλοξενούμενων, Γιώργου Καντιμοίρη.
32' Κίτρινη κάρτα για τον Παναιτωλικό. Την αντίκρισε ο Καμαρά.
35' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα και ο Καντιμοίρης που έδειξε να αιφνιδιάζεται αρχικά έδιωξε σε κόρνερ.
40' Σουτ για τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς, αλλά ήταν από πλάγια θέση και έφυγε πολύ έξω.
Ύστερα από το πρώτο μισάωρο, όπου ο Παναιτωλικός δεν είχε απειλήσει, πλέον έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.
47' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια ακριβώς έξω από την περιοχή του αντιπάλου.
Εκτέλεσε ο Μπαργκάν, όμως σταμάτησε η μπάλα πάνω στο τείχος.
55' Εξαιρετική προσπάθεια του Μπεν από τα αριστερά, αλλά τη σέντρα του έδιωξαν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
56' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια ύστερα από... σόλο του Μπεν.
56' Κίτρινη στον Κούσα.
Εκτέλεσε ο Ζεζίνο στην αγκαλιά του Ράφαελ η μπάλα.
57' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πόι στη θέση του Μπακάκη.
59' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Παυλίδης αντί του Τραπ.
62' Σουτ του Μπεν από τα όρια της μεγαλης περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.
64' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αλλάζει φορ ο Μάκης Χάβος,με τον Μπούντιμιρ να αντικαθιστά τον Μπόγιοβιτς.
68' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Τζόυνιορ.
74' Καλή προσπάθεια του Μαρτίνες από τα δεξιά και κέρδισε το κόρνερ.
Εκτέλεσε ο Μαρτίνες, αλλά ο Ανέν που βρέθηκε χωρίς προσωπικό αντίπαλο μέσα στην περιοχή, δεν έπιασε γεμάτα το σουτ και ο Καντιμοίρης μπλόκαρε εύκολα.
82' Σουτ του Πόι μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ύστερα από κόντρα κέρδισε το κόρνερ,
86' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπαργκάν στη θέση του Κομόλοφ.
87' Σέντρα του Μπεν, αλλά το σόυτ του Γκονσάλβες μέσα από την περιοχή ήταν άστοχο.
89' Καλό σουτ του Μαρτίνες έξω από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλ πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καντιμοίρη.
90' Τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μάνος στη θέση του Γκονσάλβες.
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
90+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ανέν σέντραρε από τα αριστερά και ο Καμαρά έκανε την προβολή, αλλά έδιωξε η αντίπλαη άμυνα την τελευταία στιγμή.
90+4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ανέν έκανε και πάλι τη σέντρα, αλλά ο Καμαρά αστόχησε από τη μικρή περιοχή, ενώ ήταν μόνος του.
Τέλος στο παιχνίδι. Παναιτωλικός-Βέροια 0-0.