Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ

14:54
Χαίρεται, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός-βέροια για την 32η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
14:55
Οι γηπεδούχοι είναι στην 8η θέση με 38 βαθμούς και οι φιλοξενούμενοι στην 15η-ισοβαθμώντας με τον Πλατανιά- με επτά λιγότερους.
14:56
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
14:57
Παναιτωλικός (Μ. Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Γοδόι, Τζούνιορ, Μαρτίνες, Γκάλο, Μπακάκης, Ανέν, Μπικέι, Μπόγιοβιτς.
14:57
Στον πάγκο οι: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Καλί, Πόι, Σφακιανάκης, Μπούντιμιρ και Παπουτσογιαννόπουλος.
14:57
Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Μπαργκάν, Σιόντης, Τραπ, Βεργώνης, Γκονσάλβες, Μπεν, Βέρτζος, Γεωργιάδης, Σισοκό, Ζεζίνιο.
14:58
Στον πάγκο οι: Λόπεζ, Τζημογιάννης, Κομόλοφ, Ντόγος, Μεληκιώτης, Παυλίδης και Μάνος.
15:02
Ο Μάκης Χάβος έχει όλους τους ποδοσφαιριστές της ομάδας στη διάθεση του, ενώ ο Ράτκο Ντόστανιτς θα στερηθεί τους τιμωρημένους Αμαραντίδη, Όστοϊτς, Καλτσά και Μπάρμπα, όπως και τον ανέτοιμο Αποστολόπουλο, ενώ ο Σιόντης τραυματίστηκε στην προθέρμανση. Ωστόσο, επιστρέφει ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, με 14 τέρματα, Μοχάμεντ Μπεν, ο οποίος απουσίασε στο ματς με την Ξάνθη, καθώς είχε αποβληθεί σε αυτό με τον Λεβαδειακό.
15:03
Έναρξη στο ματς.
15:10
5' Σουτ για τους φιλοξενούμενους με τον Ζεζίνιο, η μπάλα πολύ έξω.
15:16
Ο Παναιτωλικός έχει την κατοχή της μπάλας στα πρώτα λεπτά, αλλά δεν έχει καταφέρει να απειλήσει.
15:17
15' Σουτ του Γκονσάλβες από πλάγια θέση, αλλά δεν χρειάστηκε να επέμβει ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού, Ράφαελ.
15:21
19' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια.
15:22
Το εκτέλεσε ο Γκονσάλβες, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά έξω από το δοκάρι του Ράφαελ.
15:28
25' Ευκαιρία για τη Βέροια. Ο Μπεν εκτέλεσε το κόρνερ και ο Βεργώνης πήδηξε ψηλότερα από όλους και πήρε την κεφαλιά, όμως η μπάλα κατέληξε έξω.
15:29
Η Βέροια έχει τέσσερις τελικές σε 25 λεπτά, ενώ ο Παναιτωλίκός καμία.
15:31
28' Πρώτο σουτ για τον Παναιτωλικό. Ο Γκάλο σύνεκλινε και έκανε το σουτ με το αριστερό, αλλά δεν δυσκολεύτηκε να μπλοκάρει ο Καντιμοίρης.
15:33
29' Δυνατό σουτ του Τζούνιορ από μακρινή απόσταση, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του πορτιέρο των φιλοξενούμενων, Γιώργου Καντιμοίρη.
15:35
32' Κίτρινη κάρτα για τον Παναιτωλικό. Την αντίκρισε ο Καμαρά.
15:38
35' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, αλλά η μπάλα πήρε πορεία προς το τέρμα και ο Καντιμοίρης που έδειξε να αιφνιδιάζεται αρχικά έδιωξε σε κόρνερ.
15:43
40' Σουτ για τον Παναιτωλικό με τον Μπόγιοβιτς, αλλά ήταν από πλάγια θέση και έφυγε πολύ έξω.
15:47
Ύστερα από το πρώτο μισάωρο, όπου ο Παναιτωλικός δεν είχε απειλήσει, πλέον έχει τον απόλυτο έλεγχο του ματς.
15:49
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
16:07
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου.
16:12
47' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια ακριβώς έξω από την περιοχή του αντιπάλου.
16:12
Εκτέλεσε ο Μπαργκάν, όμως σταμάτησε η μπάλα πάνω στο τείχος.
16:15
55' Εξαιρετική προσπάθεια του Μπεν από τα αριστερά, αλλά τη σέντρα του έδιωξαν σε κόρνερ οι γηπεδούχοι, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο.
16:18
56' Φάουλ κερδισμένο για τη Βέροια ύστερα από... σόλο του Μπεν.
16:18
56' Κίτρινη στον Κούσα.
16:19
Εκτέλεσε ο Ζεζίνο στην αγκαλιά του Ράφαελ η μπάλα.
16:21
57' Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Πόι στη θέση του Μπακάκη.
16:23
59' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Παυλίδης αντί του Τραπ.
16:25
62' Σουτ του Μπεν από τα όρια της μεγαλης περιοχής, λίγο έξω η μπάλα.
16:27
64' Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Αλλάζει φορ ο Μάκης Χάβος,με τον Μπούντιμιρ να αντικαθιστά τον Μπόγιοβιτς.
16:30
68' Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Σφακιανάκης στη θέση του Τζόυνιορ.
16:37
74' Καλή προσπάθεια του Μαρτίνες από τα δεξιά και κέρδισε το κόρνερ.
16:38
Εκτέλεσε ο Μαρτίνες, αλλά ο Ανέν που βρέθηκε χωρίς προσωπικό αντίπαλο μέσα στην περιοχή, δεν έπιασε γεμάτα το σουτ και ο Καντιμοίρης μπλόκαρε εύκολα.
16:44
82' Σουτ του Πόι μέσα από τη μικρή περιοχή, αλλά ύστερα από κόντρα κέρδισε το κόρνερ,
16:48
86' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μπαργκάν στη θέση του Κομόλοφ.
16:49
87' Σέντρα του Μπεν, αλλά το σόυτ του Γκονσάλβες μέσα από την περιοχή ήταν άστοχο.
16:51
89' Καλό σουτ του Μαρτίνες έξω από μακρινή απόσταση, αλλά η μπάλ πέρασε ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καντιμοίρη.
16:52
90' Τελευταία αλλαγή για τη Βέροια. Ο Μάνος στη θέση του Γκονσάλβες.
16:53
Τέσσερα λεπτά ο επιπλέον χρόνος.
16:55
90+2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ανέν σέντραρε από τα αριστερά και ο Καμαρά έκανε την προβολή, αλλά έδιωξε η αντίπλαη άμυνα την τελευταία στιγμή.
16:57
90+4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Ανέν έκανε και πάλι τη σέντρα, αλλά ο Καμαρά αστόχησε από τη μικρή περιοχή, ενώ ήταν μόνος του.