Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΟΚ

Παρακολουθήστε σε real time απ' το sport-fm.gr την εξέλιξη του αγώνα ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον ΠΑΟΚ
Καλησπέρα σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον αγώνα του Απόλλωνα Σμύρνης με τον ΠΑΟΚ για την 31η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Καίγεται για βαθμούς ο Απόλλων, θέλει να ανέβει πάλι μόνος δεύτερος ο ΠΑΟΚ.
Για να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Απόλλων Σμύρνης: Γκόμες, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Σόντερμπεργκ, Παντελιάδης, Κόρμπος, Άμπροουζ, Μίνγκας, Λουσέρο, Ντάλμπεργκ, Πετρόπουλος
ΠΑΟΚ: Γλύκος, Σκόνδρας, Κατσικάς, Λούκας, Στοχ, Χούσεν, Σπυρόπουλος, Κάτσε, Ινσαουράλδε, Μάρτενς, Νάτχο
Στον πάγκο για την ελαφρά ταξιαρχία: Σταματόπουλος, Χατζηζήσης, Κανακούδης, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα, Τσοκάνης, Παπαζαχαρίας
Στον πάγκο για τους Θεσσαλονικείς: Γιακουμής, Γεωργιάδης, Μαντούρο, Σαλπιγγίδης, Κίτσιου, Νίνης, Ολίσε
Στον αγωνιστικό χώρο είναι οι δύο ομάδες.
1' Ξεκίνησε ο αγώνας
4' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ
Σέντρα-σουτ του Στοχ απ' τα αριστερά, κανείς συμπαίκτης του δεν μπορεί να βρεθεί στην πορεία της μπάλας, αλλά ακόμα κι έτσι παραλίγο να καταλήξει στην εστία του Γκόμεζ.
Καλός ο ρυθμός του αγώνα μέχρι στιγμής με τον Απόλλωνα να προσπαθεί να δημιουργήσει κινδύνους για τον Γλύκο.
15' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ σε ανατροπή του Σπυρόπουλου
16' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας
Απ' την άσπρη βούλα ο Λούκας το κάνει ωραία και νικάει τον Γκόμες για το προβάδισμα του ΠΑΟΚ.
Δείχνουν παγωμένοι οι παίκτες του Απόλλωνα αλλά κι ο κόσμος του, μετά το γκολ-πέναλτι του ΠΑΟΚ.
23' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο ορεξάτος Στοχ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, από πλάγια θέση πιάνει το δυνατό σουτ, αλλά ο Γκόμες το βγάζει
25' Από κοντά κεφαλιά του Χούσεν, περνάει πάνω απ' τα δοκάρια του Γκόμεζ η μπάλα
27' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ
Ωραία συνεργασία απ' τους παίκτες του ΠΑΟΚ, ο Λούκας βγήκε στην... baseline, την κατάλληλη στιγμή έδωσε στον Κατσικά και ο τελευταίος δεν είχε πρόβλημα από κοντά να γράψει το 2-0.
29' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Μέσα ο Φαρινόλα, έξω ο Αργυρόπουλος
30' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Στοχ θα βρει οπτικό πεδίο, θα σουτάρει δυνατά, αλλά ο Γκόμεζ του λέει "όχι".
Πολλά κέφια απ' τον Στοχ απόψε, δείχνει να έχει ήδη παραδώσει... πνεύμα ο Απόλλωνας μετά το πρώτο γκολ που δέχθηκε.
31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα!
Στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, ο Φαρινόλα παραλίγο να χριστεί σκόρερ με κοντινή κεφαλιά, αλλά ο Γλύκος έδειξε τα αντανακλαστικά του και κράτησε το 2-0 του ΠΑΟΚ.
36' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Στοχ, κάπου κοντράρει η μπάλα και φεύγει για λίγο κόρνερ
37' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ
Ο Νάτχο βγάζει την μπαλιά για τον Λούκας στην πλάτη της άμυνας του Απόλλωνα, ο Ισπανός προσποιείται στον Παντελιάδη και με εξαιρετικό τελείωμα γράφει το 3-0 για τον Δικέφαλο του βορρά
40' Πέναλτι για τον Απόλλωνα!
40' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα και 1-3
Ο Σπυρόπουλος έκανε... σκαμνάκι στον Φαρινόλα, ο Απόλλωνας κέρδισε το πέναλτι με τον Πετρόπουλο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να μειώνει στο σκορ.
44' Κεφαλιά του Φαρινόλα -που μπήκε και έδωσε άλλη ώθηση στον Απόλλωνα- στην αγκαλιά του Γλύκου η μπάλα
45+1' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα!
Κακή έξοδος του Γλύκου σε εκτέλεση κόρνερ, με τον Δεληζήση από κοντά να πιάνει την κεφαλιά και να μειώνει κι άλλο σε 2-3.
Φοβερό ματς στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε 3-0, ο Απόλλωνας εκεί που έδειχνε να μην μπορεί, μείωσε σε 2-3 και το δεύτερο μέρος αναμένεται συναρπαστικό!
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
49' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Λούκας να σουτάρει δυνατά, με τον Γκόμες να πέφτει και να κρατάει την ομάδα του στο κόλπο
57' Μέσα ο Κανακούδης, έξω ο Άμπροουζ
58' Γύρισμα απ' τα αριστερά για τον Απόλλωνα, ο Φαρινόλα έπιασε μια δύσκολη κεφαλιά, αλλά δεν βρήκε στόχο
62' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα ο Μαντούρο, έξω ο Μάρτενς
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο πεσμένος Χούσεν κάνει την προβολή από κοντά, αλλά δεν βρίσκει καλά την μπάλα για να την σπρώξει στα δίχτυα και φεύγει άουτ
65' Κίτρινη στον Ινσαουράλδε
69' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Χούσεν βγήκε από πλάγια και φάτσα με τον Γκόμεζ, έκανε το δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα στο εξωτερικό της εστίας του Απόλλωνα.
72' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσοκάνης αντί του Παντελιάδη
73' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Έξω ο Στοχ που ήταν πολύ καλός στο πρώτο μέρος, μέσα ο Γεωργιάδης. Δεν έδειξε να αρέσει και πολύ η αλλαγή στον Σλοβάκο.
81' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Νάτχο θα κάνει το σουτ μέσα απ' την περιοχή του Απόλλωνα, αλλά η μπάλα θα κοντράρει τελευταία στιγμή κι ενώ κατευθυνόταν στην εστία
84' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
Ωραία ενέργεια του Νάτχο, έκανε το γλυκό γύρισμα, αλλά σε κενή εστία ο Χούσεν... σημάδεψε το σώμα του Δεληζήση και έμεινε το 3-2.
86' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Σμύρνης
Από κοντά ο Πετρόπουλος πιάνει την κεφαλιά και κάνει το 3-3, αν και ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο πρώτο μέρος με τρία γκολ!
89' Στον αγώνα και ο Σαλπιγγίδης
90+3' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Απόλλωνα, με τον Κόρμπο να βγαίνει τετ-α-τετ, αλλά τον Γλύκο να το βγάζει!
90+4' Τρομερή χαμένη ευκαιρία και για τον ΠΑΟΚ! Ο Χούσεν βγήκε απ΄' τα αριστερά, ο Λούκας ήταν μόνος του(!) και περίμενε την πάσα, αλλά ο συμπαίκτης του προτίμησε να σουτάρει και να στείλει την μπάλα άουτ!
Τέλος στον αγώνα. Μεγάλο ματς στη Ριζούπολη, με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 3-0, αλλά τον Απόλλωνα να επιστρέφει και να παίρνει το βαθμό της ισοπαλίας με το 3-3!
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.