Έτσι παρακολουθήσατε την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Πανθρακικού με τον Λεβαδειακό για την 18η αγωνιστική της Superleague
Πανθρακικός (Μάντζιος): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνος, Ιγκόρ, Χρήστου, Λαδάκης, Ζος, Κάσες, Μπαϊκαρά, Τζάνης, Ντιόγκο
Στον πάγκο οι: Αθανασιάδης, Καθάριος, Τριανταφύλλου, Χασομέρης, Πόποβιτς, Μακρυδημήτρης, Μίκουλιτς
Λεβαδειακός(Καραγεωργίου): Πρζιρόβσκι, Νικολακάκης, Σκέμπης, Γεωργίου, Μαρτίνεθ, Λυκογιάννης, Λαμπρόπουλος, Κονέ, ορτέγκα, Καπό, Ροζέριο
Στον πάγκο οι: Στρατηλάτης, Πέππας, Κάπος, Βασιλείου, Ιωαννίδης, Γιάντσης, Μάγκας
Από τρεις συνεχόμενες ήττες προέρχεται ο Λεβαδειακός
Από την άλλη οι γηπεδούχοι έχασαν στο τελευταίο ματς του για το 2013, με 3-1 από τον Ατρόμητο
Έναρξη στο ματς
5' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Τζάνης δοκίμασε να σκοράρει με εκτέλεση κόρνερ και η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι
9' Κεφαλιά του Τζάνη, αλλά μπάλα κατέληξε ψηλά άουτ
Πολύ γρήγορα θα γίνει η πρώτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Χρήστου ύστερα από υπερπροσπάθεια για να κόψει μπαλιά των φιλοξενούμενων, έπαθε μυϊκό και ζήτησε να αντικατασταθεί
Ύστερα από τον παθητικό ρόλο που είχε ο Λεβαδειακός στα πρώτα λεπτά, έχει αρχίσει και... κερδίζει μέτρα στο γήπεδο, ενώ συμπληρώθηκε το πρώτο τέταρτο
16' Ο Μακρυδημήτρης πέρασε στη θέση του Χρήστου
24' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου για φάουλ στον Κάσες
28' Γύρισμα του Κάσες από τα δεξιά, αλλά απομάκρυνε ο Γεωργίου τελευταία στιγμή σε κόρνερ, το οποίο πέρασε ανεκμετάλλευτο
29' Κίτρινη κάρτα στον Μανόλο
32' Σέντρα από τα αριστερά για τον Πανθρακικό και ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Πρζιρόβσκι, προσπάθησε να μπλοκάρει, με την μπάλα να του φεύγει μέσα από τα χέρια, αλλά η άμυνα του έδιωξε
34' Γύρισμα του Μπαϊκαρά από τα δεξιά, το σουτ του Τζάνη όμως πέρασε ψηλά άουτ
37' Ευκαιριία για τον Πανθρακικό. Ο Ντιόγκο μπήκε μέσα στην περιοχή από τα αριστερά, όμως το δυνατό σουτ του ήταν άστοχο
42' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό
Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν στην εντεπίθεση, με τον Ροζέριο να γυρνάει στον Ορτέγκα, αλλά το σουτ του αν και η εστία ήταν ουσιαστικά ανυπεράσπιστη κατέληξε λίγο άουτ
43' Δεύτερο δοκάρι στο ματς για τον Πανθρακικό
Το σουτ του Κάσες ακριβώς έξω από την περιοχή βρήκε το οριζόντιο δοκάρι
'Ενα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις, οι οποίες παίζονται από τώρα
Ημίχρονο στην Κομοτηνή, με το ματς να "ανάβει" στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
49' Κερδισμένο φάουλ για τον Πανθρακικό έξω από την περιοχή
49' Κίτρινη στον Λυκογιάννη
Η μπάλα βρήκε στα σώματα
Πολλά τα λάθη από τις δύο ομάδες και καμία φάση ύστερα από περίπου 15 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο
59' Κίτρινη κάρτα στον Λαμπρόπουλο, η τέταρτη για τους φιλοξενούμενος στο ματς. Καμία δεν έχουν οι γηπεδούχοι
Παραμένει το 0-0 στο ματς στο 62'
62' Πτώση του Ντιόγκο μέσα στην περιοχή, με τους γηπεδούχους να ζητάνε πέναλτι
66' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Μπαϊκαρά να ελίσσεται έξω από την περιοχή και το σουτ του να καταλήγει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Πρζιρόβσκι
Στην επόμενη φάση ο Λαμπρόπουλος έπιασε την κεφαλιά, αλλά μπλόκαρε ο Σέρεμετ
70' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ύστερα από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά η κεφαλιά του Λαδάκη απομακρύνθηκε λίγο πριν τη γραμμή του τέρματος
71' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Ιωαννίδη να παίρνει τη θέση του Λαμπρόπουλου
74' Φάουλ σε εξαιρετική θέση για τους γηπεδούχους
Το εκτέλεσε ο Τζάνης και έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων
75' ΓΚΟΛ ο Πανθρακικός
Εκτελέστηκε το κόρνερ από τον Τζάνη, με τον Κάσες να γυρίζει στον Ιγκόρ, ο οποίος με κεφαλιά έκανε το 1-0
77' Εκτέλεσε φάουλ από τα δεξιά ο Καπό, αλλά μπλόκαρε ο Σέρεμετ
82' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό με τον Βασιλείου να μπαίνει στο ματς, αντί του Λυκογιάννη
83' Αλλαγή για τον Πανθρακικό με τον Τριανταφύλλου να αντικαθιστά τον Τζάνη
Μπαίνουμε στο τελευταίο πεντάλεπτο -χωρίς τις καθυστερήσεις- του ματς
84' Η τελευταία αλλαγή στο ματς για τον Λεβαδειακό, με τον Γιάντση να μπαίνει στο παιχνίδι αντί του Σκέμπη.
90' Ο Χασομέρης στη θέση του Κάσες
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις, οι οποίες παίζονται τώρα
Τέλος στο ματς. Νίκη με 1-0 για τον Πανθρακικό επί του Λεβαδειακού με γκολ του Ιγκορ στο 75'