Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 30η αγωνιστική της Σπούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της 30ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον Αστέρα Τρίπολης.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Παναιτωλικός (Mάκης Χάβος): Ράφαελ, Κούσας, Καμαρά, Γοδόι, Σφακιανάκης, Μαρτίνεζ, Γκάλο, Μπούντιμιρ, Μπακάκης, Ανέν, Μπικέι Στον πάγκο: Στεφανάκος, Κουτρομάνος, Καλί, Μελισσάς, Πασάς, Μύγας, Μπόγιοβιτς
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Μπαντής, Μουνάφο, Μπαράλες, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Σανκαρέ, Βάλντο, Κουρμπέλης, Ντε Μπλάσις, Κοντοές, Εντό Στον πάγκο: Ερνάντες, Κάφα, Καράσκο, Χουάνμα, Ναβάρο, Γκοϊάν, Κυριακόπουλος
1' Έναρξη της αναμέτρησης
5' Aρκετός κόσμος βρίσκεται στο γήπεδο του Αγρινίου. Χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής το ματς.
11' Πιο επικίνδυνος ο Παναιτωλικός στο ξεκίνημα, ο Αστέρας έχει δώσει πολλά μέτρα στο γήπεδο.
20' Παραμένει χωρίς φάσεις το ματς.
24' Πρώτη καλή φάση για τον Παναιτωλικό στο ματς. Ο Μπούντιμιρ βγήκε από πλάγια θέση απέναντι στον Μπαντή όμως τον πρόλαβε την τελευταία στιγμή ο Ζησόπουλος.
25' Καλή φάση για τον Παναιτωλικό. Κεφαλιά του Μπικέι έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Γκάλο, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ.
28' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ.
37' Kίτρινη κάρτα στον Μπούντιμιρ.
42' Πρώτη φάση για τον Αστέρα. Σουτ του Ντε Μπλάσις έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει άουτ.
45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Παραμένει το 0-0 στο Αγρίνιο ανάμεσα σε Παναιτωλικό και Αστέρα Τρίπολης.
46' 'Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
57' Kαμία ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο.
64' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Αστέρας ανοίγει το σκορ με τον Σανκαρέ.
Ο Αφρικανός αμυντικός εκμεταλλεύεται το κοινό στην άμυνα του Παναιτωλικού και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ νικάει από τη μικρή περιοχή τον Ράφαελ.
65' Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ναβάρο στη θέση του Νάλντο.
75' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Στη θέση του Μπακάκη πέρασε ο Μύγας.
76' Κίτρινη κάρτα στον Μπόγιοβιτς.
78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Ο Καμαρά βλέπει τον Μπαντή να εξουδετερώνει εντυπωσιακά το σουτ που επιχείρησε από πλάγια θέση.
80' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Κουτρομάνος στη θέση του Ανέν.
82' Πέναλτι για τον Αστέρα.
82' Κίτρινη κάρτα στον Κούσα για χέρι μέσα στην περιοχή έπειτα από σέντρα του Ναβάρο.
Κίτρινη και στον Σφακιανάκη για διαμαρτυρία.
Ο Μπαράλες νικήθηκε από τον Ράφαελ.
84' Αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Μπαράλες πέρασε ο Χουάνμα.
88' Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ, που αποβάλλεται.
90' Κίτρινη κάρτα στον Μύγα για διαμαρτυρία.
Ο Παναιτωλικός ζητάει πέναλτι, το οποίο κακώς δεν δίνεται από τον διαιτητή, αφού ο Σανκαρέ ανέτρεψε τον Μπόγιοβιτς στην περιοχή.
90+5' Τέλος της αναμέτρησης!
Μεγάλη νίκη του Αστέρα Τρίπολης στο Αγρίνιο (1-0) απέναντι στον Παναιτωλικό.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.