Στο 2-2 έμειναν Βέροια και Πλατανιάς για την 18η αγωνιστική.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Βέροιας με τον Πλατανιά για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Βέροια (Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Όστοϊτς, Μπεν, Τραπ, Ζεζίνιο, Καλτσάς, Μπάρμπας, Αποστολόπουλος, Αμαραντίδης, Μπαργκάν, Σιόντης
Πλατανιάς (Αναστόπουλος): Γιωργαλλίδης, Φερνάντεζ, Ιντζίδης, Φαΐσκα, Δημήτρης, Αγκιλέρα, Τετέ, Γουνδουλάκης, Τόρες, Κατάι, Μπέλιτς
Στον πάγκο για τη «βασίλισσα του βορρά»: Αναστασόπουλος, Τζημογιάννης, Παυλίδης, Βεργώνης, Μάνος, Μοχάμεντ, Κοτταρίδης
Στον πάγκο για τους Κρητικούς: Περιστερίδης, Τσοντάκης, Ντεντάκης, Μπεριάν, Γιακουμάκης, Μενδρινός, Σουκιάς
Το 2013 για την Βέροια έκλεισε με ισοπαλία στην έδρα του Αστέρα Τρίπολης (0-0), ενώ για τον Πλατανιά με νίκη στα Χανιά επί του Πανιωνίου.
Προτελευταίοι είναι στη Σούπερ Λίγκα οι γηπεδούχοι με 14 βαθμούς που «μάχονται» για την παραμονή, ενώ σε «μπελάδες» βρίσκεται και ο Πλατανιάς που έχει 18.
Ένα από τα δύο νέα αποκτήματα του Πλατανιά θα έχει στη διάθεσή του ο Αναστόπουλος, αφού δεν έχει έρθει ακόμα η μπλε κάρτα του Σιαλμά και γι’ αυτό υπολογίζει μόνο τον Μενδρινό, που μένει στον πάγκο.
1' Σέντρα στο παιχνίδι
4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Τόρες βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Καντιμοίρη, όμως αστόχησε.
Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Δημήτρης
Πεσμένος ο ρυθμός στην Βέροια, όπου μετά την μεγάλη φάση στο 4' δεν υπάρχει κάτι άλλο.
22' ΓΚΟΛ για την Βέροια!
Μετά από φάση διαρκείας κι αφού ο Μπαργκάν δεν μπόρεσε να σουτάρει, η μπάλα έφτασε στον Μπεν κι αυτός από το ύψος του πέναλτι έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, στην πρώτη τους ουσιαστικά ευκαιρία για γκολ!
28' Καλή στιγμή για την Βέροια, με τον Τραπ να πιάνει ένα σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε λίγο άουτ
30' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά, εξ' επαφής ο Τόρες δεν μπόρεσε ούτε τώρα να νικήσει τον Καντιμοίρη με το 1-0 να παραμένει
31' Δοκάρι για τον Πλατανιά σε ωραίο σουτ του Τετέ!
42' Δεν ανησυχεί τον Γιωργαλλίδη η κεφαλιά που έπιασε ο Σιόντης.
44' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
Εξαιρετικό σουτ από τον Κατάι που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Καντιμοίρη και κάνει το 1-1 για τους Κρητικούς.
45' Κίτρινη στον Όστοϊτς
Ημίχρονο στον αγώνα. Βέροια-Πλατανιάς 1-1
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Μια αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο νεοαποκτηθείς Μενδρινός μπήκε αντί του Γουνδουλάκη
Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής στο δεύτερο μέρος
Δύσκολη επέμβαση του Γιωργαλλίδη σε σουτ του Καλτσά!
66' ΓΚΟΛ για τον Πλατανιά!
Ο Μπέλιτς έκανε τη σέντρα, ο Τόρες πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και με πολύ ωραία κεφαλιά κάνει την ανατροπή για τον Πλατανιά με το υπέρ του 2-1!
Αλλαγή για την Βέροια. Ο Μάνος αντί του Καλτσά
76' ΓΚΟΛ για την Βέροια!
Μετά το γέμισμα που έγινε στην... καρδιά της άμυνας του Πλατανιά, ο Μπάρμπας πετάχτηκε και έκανε το 2-2 από κοντά!
Ωραία ενέργεια από τον Κατάι, αλλά το σουτ του μπλοκάρεται από τον Καντιμοίρη
80' Αποβολή για την Βέροια
Ο Αμαραντίδης βλέπει την δεύτερη κίτρινη κάρτα για μαρκάρισμα στον Κατάι και αφήνει την ομάδα του με δέκα παίκτες.
Αλλαγή για την Βέροια. Ο Παυλίδης αντί του Σιόντη
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά.
Βεργώνης αντί Ζεζίνιο για την Βέροια
Αποχωρεί και ο Μπέλιτς για τον Πλατανιά με τον Μπεριάν να μπαίνει στον αγωνιστικό χώρο.
Φάουλ έχει κερδίσει στο 90+3' η Βέροια σε πολύ καλό σημείο!
Τέλος στον αγώνα
Βέροια και Πλατανιάς έμειναν στο 2-2 και παίρνουν από ένα βαθμό στο συγκεκριμένο παιχνίδι.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας. Καλή συνέχεια σε όλους.