Ρεάλ Μαδρίτης-Σάλκε

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό του Ρεάλ Μαδρίτης-Σάλκε για τους 16 του Τσάμπιονς Λιγκ.
Καλησπέρα σε όλους
Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον επαναληπτικό ανάμεσα σε Ρεάλ Μαδρίτης και Σάλκε.
Το 6-1 του πρώτου αγώνα με το οποίο οι Μαδριλένοι επικράτησαν μέσα στην Γερμανία δεν αφήνει κανένα ερωτηματικό για τον ποιον θα περάσει στους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ.
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
Ρεάλ Μαδρίτης: Κασίγιας, Βαράν, Ράμος, Κοεντράο, Νάτσο, Αλόνσο, Ίσκο, Ιγιαραμέντι, Κριστιάνο, Χεσέ
Σάλκε: Φάχρμαν, Χούγκλαντ, Χέβεντες, Μάτιπ, Κολάσινατς, Μέιερ, Ντράξλερ, Αϊχάν, Νοϊστέντερ, Ομπάσι, Χούντελααρ
Στον πάγκο: Φερνάντεθ, Πέπε, Μαρσέλο, Καρβαχάλ, Μπέιλ, Καζεμίρο, Ντι Μαρία
Στον πάγκο: Χίλντεμπραντ, Παπαδόπουλος, Μαξ, Γκορέτσκα, Μπόατενγκ, Ανάν, Ζάλαι
Σέντρα στον αγώνα
Πρόβλημα με τον Χεσέ νωρίς-νωρίς που έχει μεταφερθεί εκτός αγώνα και μένει να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.
8' Πρώτο σουτ στον αγώνα απ' τον Χούντελαρ, στην αγκαλιά του Κασίγιας η μπάλα
Αναγκαστική αλλαγή για τη Ρεάλ. Ο Χεσέ δεν μπορεί να συνεχίσει, με τον Μπέιλ να μπαίνει στη θέση του.
15' Μια κεφαλιά του Ράμος, φεύγει ψηλά άουτ η μπάλα. Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.
21' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!
Ο Μοράτα ανοίγει στον Μπέιλ, εκείνος κάνει το γύρισμα και ο Ρονάλντο από κοντά "εκτελεί" για το 1-0 της βασίλισσας!
12o γκολ για τον Πορτογάλο σε 7 φετινά ματς στη διοργάνωση!
28' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τη Ρεάλ!
Ο Μπέιλ... ξεχύθηκε στον αιφνιδιασμό, πέρασε άνετα τον προσωπικό του αντίπαλο στο σπριντ, γύρισε στον Μοράτα ο οποίος από κοντά και δίχως πίεση, έβαλε λάθος το πόδι του και έχασε την ευκαιρία να χριστεί σκόρερ.
Βγήκε στον αιφνιδιασμό η Ρεάλ, ο Μοράτα είχε επιλογές να δώσει σε Μπέιλ ή Κριστιάνο, αλλά καθυστέρησε, έκανε εν τέλει ένα σουτ, αλλά η μπάλα κόντραρε.
30' ΓΚΟΛ για τη Σάλκε!
Βγήκε στην κόντρα η Σάλκε, ο Χούγκλαντ έκανε το σουτ λίγο έξω απ' την περιοχή της Ρεάλ, η μπάλα κοντράρει στο πόδι του Ράμος, αλλάζει πορεία και καταλήγει στα δίχτυα του Κασίγιας
32' Καλή στιγμή για τη Ρεάλ!
Ο Ίσκο κάνει το σουτ, αλλά ο γκολκίπερ της Σάλκε το βγάζει
34' Την τελευταία στιγμή ο Βαράν κάνει την προβολή και κλέβει την μπάλα απ' τον Ντράξλερ που από κοντά ετοιμαζόταν να σουτάρει
36' Τρελή πάσα του Κριστιάνο με τακουνάκι, βγάζει φάτσα τον Μοράτα με τον Φέρμαν, αλλά το πλασέ του είναι εκ νέου κακό και δεν μπορεί να τον νικήσει
40' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τη Σάλκε!
Η άμυνα της Ρεάλ Μαδρίτης... κοιμήθηκε, βγήκε τετ-α-τετ ο Χούντελααρ, που πλάσαρε τον Κασίγιας, αλλά η μπάλα... έξυσε το δοκάρι
Ημίχρονο στην Μαδρίτη. Στο 1-1 οι δύο ομάδες, όπου μετά το 20' ο ρυθμός ανέβηκε και είχαμε τα γκολ και κάποιες φάσεις.
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος
Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες. Μέσα ο Ζαλάι, έξω ο Χούντελααρ. Μέσα ο Καζεμίρο, έξω ο Τσάμπι Αλόνσο.
Μεγάλη ευκαιρία για τη Ρεάλ!
Στο 52' ο Κριστιάνο κάνει από απόσταση βολής την κεφαλιά, με τον Φέρμαν να το βγάζει εντυπωσιακά και να κρατά το 1-1.
53' Ο Μοράτα δέχεται το χτύπημα στην προσπάθειά του να σουτάρει μέσα απ' την περιοχή της Σάλκε, ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς.
56' Καλή στιγμή για τη Ρεάλ. Ο Κριστιάνο βγήκε στην αντεπίθεση, δεν μπόρεσε να σουτάρει σε πρώτο χρόνο, στη συνέχεια έδωσε στον Ίσκο που έκανε δύο ντρίμπλες, σούταρε, αλλά ο Φέρμαν που είχε βγει το έβγαλε
58' Μέσα ο Παπαδόπουλος αντί του τραυματία Χέβεντες
58' Κίτρινη κάρτα στον Ιγιαραμέντι
Χωρίς το ρυθμό και τις φάσεις του πρώτου μέρους, το δεύτερο
69' Αλλαγή για τη Ρεάλ. Μέσα ο Καρβαχάλ, έξω ο Ράμος για να τον ξεκουράσει ενόψει κλάσικο
75' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!
Ο Κριστιάνο Ρονάλντο πήρε την μπάλα στο χώρο του κέντρου, επιτάχυνε, άφησε πίσω του τον Παπαδόπουλο και με ωραίο τελείωμα κάνει το 2-1!
77' ΓΚΟΛ για τη Ρεάλ!
Ο Μοράτα έχασε το τετ-α-τετ, ο Κριστιάνο σουτάρει στο δοκάρι στη συνέχεια, αλλά ο Μοράτα παίρνει εκ νέου το ριμπάουντ και από κοντά γράφει το 3-1!
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Μπέιλ που από κοντά πιάνει... αέρα και δεν μπορεί να απειλήσει
83' Χάνει το χατ-τρικ ο Κριστιάνο! Βγήκε τετ-α-τετ, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι. Το δεύτερό του στο ματς!
87' Μεγάλη στιγμή για τη Ρεάλ, με τον Ίσκο να... σπάει την μέση του αντιπάλου του, να κάνει από κοντά το σουτ, αλλά απελπιστικά άουτ η μπάλα
Μπήκαμε στο δίλεπτο του έξτρα χρόνου
Τέλος στον αγώνα!
Με πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε 3-1 της Σάλκε και πέρασε θριαμβευτικά στους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ.