Πανιώνιος - ΟΦΗ

Ζωντανά η εξέλιξη του αγώνα του Πανιώνιου με τον ΟΦΗ για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας από το control room του www.sport-fm.gr.
Καλησπέρα. Θα σας μεταφέρουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Πανιώνιου με τον ΟΦΗ για την 18η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Ας αρχίσουμε με τις 11άδες των δύο ομάδων...
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Ανέστης, Κούρντι, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Κούρος, Κολοβός, Ζαχαράκης, Μητρόπουλος, Ντούνης, Αραβίδης, Καμπάνταης.
Στον πάγκο του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Κουλουχέρης, Παντίδος, Παναγιωτούδης, Λάζνικ, Μπούζας, Καλτσάς.
ΟΦΗ: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Παπάζογλου, Καλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Περογαμβράκης, Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες, Όγιος.
Στον πάγκο του ΟΦΗ: Δασκαλάκης, Βερόν, Μπανούσης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Λαμπρόπουλος, Στάθης.
1' Έναρξη του αγώνα
Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι παίκτες του Πανιώνιου είναι περισσότερο... ορεξάτοι
5' Αναγκαστική αλλαγή για τον ΟΦΗ στα πρώτα λεπτά. Ο Κάλαϊτζιτς έχει τραυματιστεί και θα αποχωρήσει από το παιχνίδι.
7' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ: Ο Κάλαϊτζιτς εκτός αγώνα. Στη θέση του ο Βερόν.
Συμπληρώσαμε τα δέκα (10) λεπτά στον αγώνα. Χωρίς φάση το παιχνίδι μέχρι τώρα. Ο Πανιώνιος έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων μέχρι τώρα.
16' Καλή προσπάθεια για τον Πανιώνιο από τα αριστερά με τον Κολοβό. Η μπάλα βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου, από τα πόδια του.
Στο 20ο λεπτό το παιχνίδι. Καμία φάση σε κάποια από τις δύο εστίες. Πολλές μονομαχίες στη μεσαία γραμμή.
24' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Κούρος το εκτέλεσε. Η μπάλα πέρασε στο δεύτερο δοκάρι. Στρώθηκε στον Ζαχαράκη ο οποίος έκανε το σουτ και έστειλε την μπάλα άουτ.
28' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Φερνάντες κάνει σωστή έξοδο και μαζεύει εύκολα την μπάλα.
Συμπληρώσαμε τα 30 λεπτά στην αναμέτρηση. Χωρίς σκορ το παιχνίδι του Πανιωνίου με τον ΟΦΗ. Μια αναγκαστική αλλαγή για τους Κρητικούς μόλις στο 5ο λεπτό με τον Βερόν να παίρνει τη θέση του τραυματία, Καλαϊτζιτς.
33' ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ στον Ζόρο του ΟΦΗ.
Αυτό το σκληρό μαρκάρισμα έχει δώσει την ευκαιρία για ένα χτύπημα φάουλ για τον Πανιώνιο. Ο Φερνάντες εύκολα μπλόκαρε την μπάλα μετά την εκτέλεσή του.
39' Κόρνερ για τον Πανιώνιο. Ο Φερνάντες -και πάλι- διώχνει την μπάλα από την εστία του.
44' Νέο κόρνερ για τον Πανιώνιο.
Η μπάλα γυρίζει στον Κολοβό ο οποίος εκτέλεσε το κόρνερ και ο διαιτητής καταλογίζει οφ-σάιντ.
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις στο παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη.
Τέλος του πρώτου 45λέπτου. Πολύ κακό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες. Χωρίς φάσεις στις δύο εστίες.
Όλα έτοιμα για να αρχίσει το δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.
46' Έναρξη του β' ημιχρόνου.
48' Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Καμία ανησυχία για τον Φερνάντες ο οποίος μπλοκάρει την μπάλα.
51' Κίτρινη κάρτα στον Αυλωνίτη.
Κόρνερ για τον ΟΦΗ. Καμία ανησυχία για τον Πανιώνιο. Οι αμυντικοί διώχνουν την μπάλα.
58' Ο Πανιώνιος προσπαθεί να επιτεθεί. Το γύρισμα όμως στην «καρδιά» της άμυνας του ΟΦΗ δεν βρίσκει κάποιον παίκτη της ομάδας. Οι αμυντικοί του ΟΦΗ διώχνουν εύκολα.
64' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Αραβίδης κάνει το σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή του ΟΦΗ. Η μπάλα φεύγει ψηλά από την εστία του Φερνάντες.
Στο 70ο λεπτό το παιχνίδι.
71' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Παναγιωτούδης στη θέση του Ζαχαράκη.
72' Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Αραβίδης από κοντά έπιασε την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα εκτός αγωνιστικού χώρου.
73' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Περογαμβράκης την κεφαλιά. Η μπάλα περνάει άουτ.
Στο 82ο λεπτό το παιχνίδι.
83' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ. Ο Παπάζογλου εκτός αγώνα. Στη θέση του ο Λαμπρόπουλος.
86' Κίτρινη κάρτα στον Μπανούση.
88' ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ. Ο Μπούζας στη θέση του Ντούνα.