Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη του επαναληπτικού ανάμεσα στην Μπάγερν Μονάχου και την Άρσεναλ.

Καλησπέρα σε όλους
21:35
Το Τσάμπιονς Λιγκ επιστρέφει στη ζωή μας και αν μη τι άλλο αναμένουμε... ντερμπάρα!
21:36
Γιατί μπορεί η Μπάγερν Μονάχου να επικράτησε 2-0 μέσα στο "Έμιρεϊτς", αλλά η Άρσεναλ δεν πρόκειται να πέσει αμαχητί
21:37
Άλλωστε από πέρσι δεν έχει περάσει πολύ καιρός, όταν οι Λονδρέζοι πήγαν να κάνουν επική ανατροπή και να... κλέψουν την πρόκριση.
21:37
Ας δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων
21:38
Μπάγερν Μονάχου: Νόιερ, Λαμ, Μαρτίνεζ, Ντάντε, Αλάμπα, Σβαϊνστάιγκερ, Τιάγκο, Ρόμπεν, Γκέτσε, Ριμπερί, Μάντζουκιτς
21:38
Άρσεναλ: Φαμπιάνσκι, Σανιά, Μερτεσάκερ, Βερμάελεν, Αρτέτα, Τσάμπερλεϊν, Καθόρλα, Εζίλ, Ποντόλσκι, Ζιρού
21:38
Στον πάγκο: Σταρκ, Βαν Μπούιτεν, Πισάρο, Ραφίνια, Μπόατενγκ, Μίλερ, Κροος
21:38
Στον πάγκο: Βιβιάνο, Ροσίτσκι, Φλαμινί, Τζένκινσον, Γκνάμπρι, Χέιντεν
21:43
Χειραψίες ανάμεσα στις δύο ομάδες, πλησιάζει η σέντρα.
21:46
Ξεκίνησε ο αγώνας!
21:49
3' Πρώτο σουτ στον αγώνα απ' τον Σβάινσταϊγκερ, στην αγκαλιά του Νόιερ
21:53
7' Κίτρινη κάρτα στον Ντάντε
21:58
Η Μπάγερν ελέγχει το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο, δίχως κάποια φάση ακόμα.
22:04
20' Ξεδιπλώθηκε ωραία η Μπάγερν, ο Ριμπερί από κοντά κι αριστερά έκανε τη σέντρα, ο Ρόμπεν έπιασε το... σκαστό σουτ, όμως δεν απείλησε.
22:08
Πάρτι κάνουν από τα αριστερά οι Αλάμπα και Ριμπερί που ώρες ώρες κάνουν ό,τι θέλουν.
22:10
25' Κίτρινη στον Ποντόλσκι
22:12
26' Η Μπάγερν Μονάχου σκοράρει με τον Μαρτίνεθ, όμως το γκολ ακυρώθηκε ορθά ως οφ σάιντ
22:16
31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καθόρλα, κοντράρει η μπάλα και φεύγει κόρνερ
22:16
31' Καλή κεφαλιά του Ζιρού από κοντά, ο Νόιερ σε ετοιμότητα μπλοκάρει
22:20
35' Σουτ του Αλάμπα λίγο έξω απ' την περιοχή της Άρσεναλ, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα
22:23
38' Κοντινό σουτ του Ρομπέν, ο Κοσιελνί βάζει το σώμα του τελευταία στιγμή και διώχνει
22:24
39' Καλή κυκλοφορία της μπάλας απ' τους Βαυαρούς, κεφαλιά του Μάντζουκιτς, λίγο άουτ η μπάλα
22:30
45' Σουτ του Γκέτσε, ο Φαμπιάνσκι σε ετοιμότητα μαζεύει την μπάλα
22:31
Ημίχρονο στην Γερμανία. Στο 0-0 οι δύο ομάδες, απόλυτοι κυρίαρχοι οι γηπεδούχοι, δεν μπορεί η Άρσεναλ...
22:47
Αλλαγή για την Άρσεναλ. Μέσα ο Ροσίτσκι, έξω ο Εζίλ
22:48
Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος
22:57
54' ΓΚΟΛ για την Μπάγερν Μονάχου!
22:59
Εξαιρετική ενέργεια του Ριμπερί απ' τα αριστερά, κενό στην άμυνα της Άρσεναλ και μετά από μπαλιά του Γάλλου, ο Σβαϊνστάιγκερ δεν χάνει την ευκαιρία να "εκτελέσει" από κοντά.
22:59
57' ΓΚΟΛ για την Άρσεναλ!
23:01
Ο Ποντόλσκι φαίνεται στην αρχή να κάνει φάουλ στον Λαμ, που πέφτει κάτω και από γωνία με φοβερό σουτ ισοφαρίζει σε 1-1 και δίνει άλλη ομορφιά στο ματς
23:02
59' Αλλαγή για την Μπάγερν. Ο Κρόος αντί του Γκέτσε
23:07
64' Σουτ υπό καλές προϋποθέσεις του Σβαϊνστάιγκερ, δεν βρίσκει στόχο
23:12
69' Έκρυψαν ολίγον τι τη μπάλα οι Γερμανοί με τον Μάντζουκιτς από κοντά να μην κάνει καλό κοντρόλ και να μην μπορεί να εκτελέσει τον Φαμπιάνσκι στο 1vs1
23:18
75' Ο Ρόμπεν έκανε την κλασική του κίνηση, σύγκλινε, αλλά το σουτ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Φαμπιάνσκι
23:20
Αλλαγή για την Άρσεναλ. Ο Γκνάμπρι μπαίνει αντί του Αρτέτα
23:22
79' Κίτρινη κάρτα στον Ράφα Μαρτίνεθ
23:25
82' Κίτρινη κάρτα στον Ποντόλσκι
23:26
84' Αλλαγή για την Άρσεναλ. Έξω ο Τσάμπερλεϊν, μέσα ο Φλαμινί. Παραμένει το 1-1, με την Μπάγερν να 'χει την υπεροχή
23:27
85' Αλλαγή για τους Γερμανούς. Εκτός ο Ριμπερί, μέσα ο Μίλερ
23:32
89' Στην κόντρα η Άρσεναλ με τον Γκνάμπρι να πιάνει το σουτ αλλά να στέλνει άουτ την μπάλα
23:34
90' Πέναλτι για την Μπάγερν!
23:34
Ο Κοσιελνί ανατρέπει τον Ρόμπεν και ευκαιρία των Γερμανών για τη νίκη
23:34
Το έβγαλε ο Φαμπιάνσκι!
23:35
Ο Μίλερ ανέλαβε την εκτέλεση, με τον Φαμπιάνσκι να το βγάζει και με πολύ περίεργη τροχιά η μπάλα δεν πέρασε τη γραμμή της Άρσεναλ!
23:37
Τέλος στον αγώνα
23:37
Μπάγερν Μονάχου και Άρσεναλ μένουν στο 1-1 με τους Γερμανούς να παίρνουν την πρόκριση για τους 8 του Τσάμπιονς Λιγκ, έχοντας προίκα το 2-0 του Λονδίνου.