Ατλέτικο Μαδρίτης-Μίλαν

21:18
Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα στο "Βιθέντε Καλντερόν" ανάμεσα στην Ατλέτικο Μαδρίτης και τη Μίλαν.
21:19
Η ενδεκάδα της Ατλέτικο Μαδρίτης: Κουρτουά, Χουανφράν, Μιράντα, Γκοντίν, Φελίπε Λουίς, Σουάρεθ,Γκάμπι, Αρντά Τουράν, Κόκε, Ραούλ Γκαρθία, Ντιέγκο Κόστα
21:20
Η ενδεκάδα της Μίλαν: Αμπιάτι, Αμπάτε, Ραμί, Μπονέρα, Εμάνουελσον, Εσσιέν, Ντε Γιονγκ, Τααράμπτ, Κακά, Πόλι, Μπαλοτέλι
21:20
Στον πάγκο για τους «ροχιμπλάνκος»: Αρανθούμπια, Αλντεβάιρελντ, Ινσούα, Κριστιάν Ροντρίγκες, Σόσα, Ντιέγκο, Βίγια
21:21
Στον πάγκο για τους «ροσονέρι»: Αμέλια, Ντε Σίλιο, Μεξές, Ζακάρντο, Μουντάρι, Ρομπίνιο, Πατσίνι
21:25
Διαιτητής ο Άγγλος, Μάρκ Κλάτενμπουργκ, η θερμοκρασία στους 15 βαθμούς Κελσίου.
21:46
1' Έναρξη αγώνα
21:49
ΓΚΟΟΟΟΛ: 3' Σέντρα του Κόκε, στην πλάτη της άμυνας ο Ντιέγκο Κόστα με εναέρια προβολή και γκολ για την Ατλέτικο.
21:50
Ο Ντιέγκο Κόστα γίνεται ο πρώτος παίκτης που σκοράρει και στα πέντε πρώτα του παιχνίδια στο Τσάμπιονς Λιγκ. Τέσσερα είχε ο Ντελ Πιέρο το 1995.
21:54
Eξαιρετική εκκίνηση για τους "ροχιμπλάνκος" που με το γκολ του Ντιέγκο Κόστα από νωρίς, έχουν βάλει θεμέλια πρόκρισης. Ψάχνεται η Μίλαν που αντιδρά σπασμωδικά
21:55
9' Φάουλ του Κόκε, ο Γκοντίν την προβολή από το σημείο του πέναλτι, μόλις άουτ
22:00
14' Πρώτο κόρνερ στον αγώνα, το παραχωρεί ο Ραμί
22:10
25' Πρώτη τελική για τη Μίλαν με τον Μπαλοτέλι να πιέζεται από τον Γκοντίν και να μην μπορεί να σουτάρει όπως θα ήθελε, μπλοκάρει ο Κουρτουά
22:13
27' ΓΚΟΟΟΟΛ Ισοφάριση για τη Μίλαν με τον Κακά
22:14
Ο Μπαλοτέλι ανοίγει έξοχα δεξιά στον Πόλι, αυτός κάνει την σέντρα στο δεύτερο δοκάρι και ο Κακά γράφει το 1-1, η Μίλαν μέσα στο κόλπο της πρόκρισης
22:21
35' Σέντρα του Εμάνουελσον σε κόρνερ ο Φελίπε Λουίς
22:22
36' Ο Πόλι σε άλλη μια εξαιρετική σέντρα, ο Κακά την κεφαλιά μόνος στην μικρή περιοχή, άουτ
22:27
41' ΓΚΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο. Ο Αρντά Τουράν σουτάρει έξω από την περιοχή, μετά από στρώσιμο του Κόκε, η μπάλα κοντράρει στον Ραμί και ξεγελά τον Αμπιάτι για το 2-1
22:28
43' Σέντρα του Χουανφράν από δεξιά, ανάποδο ψαλίδι του Γκαρθία, έξω
22:30
45' Σουτ του Αρντά, μπλοκάρει ο Αμπιάτι
22:31
Τρία λεπτά καθυστερήσεις για το πρώτο μέρος, ενώ ο Ζέεντορφ θα ρίξει Ρομπίνιο στην επανάληψη
22:35
Λήξη πρώτου μέρους η Ατλέτικο προηγείται 2-1. Ο Ντιέγκο Κόστα και ο Αρντά Τουράν έχουν την Ατλέτικο σε θέση οδηγού, η Μίλαν ισοφάρισε με Κακά στο 27' και δέκα λεπτά μετά θα μπορούσε να είχε προηγηθεί με τον Βραζιλιάνο
22:49
46' Έναρξη β' μέρους
22:49
46' Ντιέγκο Κόστα σουτ από δύσκολη θέση άουτ
22:52
48' Δοκάρι για την Ατλέτικο με τον Γκάμπι, μετά από πάσα του Ντιέγκο Κόστα
23:04
60' Φάουλ του Μπαλοτέλι, πάνω από την εστία του Κουρτουά, η μπάλα έχει βρει και βγαίνει κόρνερ. Η Ατλέτικο διαχειρίζεται σωστά το ματς και κρατάει το 2-1.
23:06
61' Κεφαλιά του Μιράντα, από σέντρα του Ντιέγκο Κόστα, μπλοκάρει ο Αμπιάτι
23:10
Στο 66' ο Ρομπίνιο από δύσκολη θέση σουτάρει, ο Κουρτουά απομακρύνει
23:12
68' Σουτ του Ρομπίνιο έξω
23:12
69΄ Πατσίνι αντί Εσιέν
23:14
70' Μπονέρα κάρτα αφού σταμάτησε αντικανονικά τον Ντιέγκο Κόστα
23:15
71'ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για την Ατλέτικο! Φάουλ του Κόκε, ο Ραούλ Γκαρθία την κεφαλιά και 3-1
23:16
72' Ο σκόρερ του 3ου τέρματος της Ατλέτικο, αφήνει την θέση του στον Σόσα
23:16
73' Δοκάρι ο Ρομπίνιο
23:17
Πάσα του Κακά στον συμπατριώτη του στην πλάτη της άμυνας, η μπάλα σταματά στο δοκάρι
23:21
78' Ο Τουράν αφήνει την θέση του στον Κριστιάν Ροντρίγκεζ
23:22
78' Ο Μουντάρι αντί του Ντε Γιονγκ
23:25
81' Ντιέγκο αντί Κόκε
23:29
85' ΓΚΟΟΟΟΟΛ 4-1 Ο Ντιέγκο Κόστα σφραγίζει το εισιτήριο για τα προημιτελικά, για την Ατλέτικο μετά από ενέργεια του Σόσα και γράφει το 4-1.
23:30
Για πρώτη φορά μετά από 17 χρόνια οι ροχιμπλάνκος στην οκτάδα του Τσάμπιονς Λιγκ
23:37
Πανηγυρική πρόκριση για την Ατλέτικο. Με δύο γκολ του Ντιέγκο Κόστα, ένα του Αρντά και ένα του Ραούλ Γκαρθία, η ισπανική ομάδα θα νικήσει 4-1 και θα πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά. "Λίγη" η Μίλαν που ισοφάρισε με τον Κακά προσωρινά στο 27'.