Απόλλων-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε σε Real Time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 28η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Απόλλωνα απέναντι στον Πλατανιά στη Ριζούπολη, στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
Ιδιαίτερα κρίσιμη αναμέτρηση και για τις δύο ομάδες που παλεύουν για την παραμονή τους στην κατηγορία.
Η ομάδα του Λόρι Σάντσεζ αγνοεί εδώ και τρία παιχνίδια τη χαρά της νίκης και θέλει να επιστρέψει στα «τρίποντα» και να ανασάνει βαθμολογικά
Από την άλλη πλευρά, οι Χανιώτες θέλουν να φύγουν με βαθμό η βαθμούς απ’ την έδρα της «Ελαφράς Ταξιαρχίας» και να «ρεφάρουν» την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής απέναντι στον ΠΑΣ.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Απόλλων (Λόρι Σάντσεζ): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Δεληζήσης, Σόντερμπεργκ, Κόρμπος, Τσοκάνης, Μίνγκας, Λουσέρο, Άμπροουζ, Πετρόπουλος, Παντελιάδης Στον πάγκο: Γκόμες, Χατζηζήσης, Κανακούδης, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα, Ντάλμπεργκ, Παπαζαχαρίας
Πλατανιάς (Άγγελος Αναστασιάδης): Γιωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Ζαραδούκας, Γιαχία, Φαΐσκα, Τετέ, Βλαχοδήμος, Γουνδουλάκης, Τόρες, Αγκιλέρα, Φερνάντες Στον πάγκο: Περιστερίδης, Ινκούμ, Μενδρινός, Δημήτρης, Μπέλιτς, Καζναφέρης, Θέρα
Διαιτητής: Α.Παππάς Βοηθοί: Μ. Καρσιώτης, Π. Κωστάρας
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
4' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Απόλλων με τον Σόντερμπεργκ.
Εκτέλεση κόρνερ του Λουσέρο και ο Σουηδός αμυντικός με ωραία κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στην εστία των Κρητικών.
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, εκτός του γκολ που δίνει το προβάδισμα στους γηπεδούχους δεν υπάρχουν φάσεις.
15' Πρώτη καλή στιγμή για τον Πλατανιά. Κεφαλιά του Γουνδουλάκη, ο Τζόρβας σε ετοιμότητα - διώχνει σε κόρνερ.
17' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Απόλλων με σουτ του Άμπροουζ.
Η μπάλα στρώθηκε στον Άμπροουζ έξω απ' την περιοχή και αυτός με συρτό σουτ την έστειλε στην εστία του Πλατανιά.
27' Η ομάδα του Λόρι Σάντσεζ ελέγχει απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα και δεν έχει απειληθεί καθόλου από τον Πλατανιά.
29' ΓΚΟΛ, 2-1, ο Πλατανιάς μειώνει με τον Τετέ.
Ο Τζόρβας χάνει τη μπάλα (με υποψία επιθετικού φάουλ) ο Γουνδουλάκης το εκμεταλλεύεται και έπειτα από φάση διαρκείας ο Τετέ μειώνει σε 2-1.
40' Παιχνίδι κέντρου μετά το τέρμα του Πλατανιά, χωρίς φάσεις για καμία από τις δύο ομάδες.
Ένα λεπτό καθυστερήσεων.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου
Ο Απόλλων προηγείται 2-1 του Πλατανιά στη Ριζούπολη.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
51' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Φερνάντες πέρασε ο Μενδρινός.
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Σουτ του Λουσέρο μέσα απ' την περιοχή εξαιρετική απόκρουση του Γιωργαλλίδη.
64' ΓΚΟΛ, 3-1, ο Άμπροουζ ανοίγει στον Απόλλωνα τον δρόμο προς τη νίκη.
Τραγικό λάθος του Φαΐσκα, ο Άμπροουζ κλέβει τη μπάλα και νικάει τον Γιωργαλλίδη.
68' Κίτρινη κάρτα στον Αγκιλέρα.
69' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Στη θέση του Ζαραδούκα πέρασε ο Μπέλιτς.
71' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Κανακούδης στη θέση του Άμπροουζ.
72' Αλλαγή και για τον Πλατανιά. Στη θέση του Αγκιλέρα ο Θέρα.
75' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Φαρινόλα στη θέση του Μίνγκα.
86' Τίποτα το ιδιαίτερο στα τελευταία λεπτά του ματς.
88' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Πετρόπουλου πέρασε ο Ντάλμπεργκ.
Τέλος της αναμέτρησης
Ο Απόλλωνας παίρνει μεγάλη νίκη 3-1 στη Ριζούπολη απέναντι στον Πλατανιά.
Σόντερμπεργκ και Άμπροουζ οι σκόρερ της "Ελαφράς Ταξιαρχίας". Ο Τετέ το γκολ των Κρητικών.
Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.