Βέροια-Απόλλων

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 27η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της Βέροιας απέναντι στον Απόλλωνα, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας.
«Εξάποντο» το ματς καθώς θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό το μέλλον των δύο ομάδων στην πρώτη κατηγορία.
Η ομάδα της Ημαθίας προέρχεται από τη μεγάλη εκτός έδρας νίκη απέναντι στον ΠΑΣ.
Ενώ, από την άλλη πλευρά, η «Ελαφρά Ταξιαρχία» θέλει να… ρεφάρει την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Πανιώνιο στη Ριζούπολη.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων:
Βέροια (Ράτκο Ντόστανιτς): Καντιμοίρης, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Βέρτζος, Σισοκό, Όστοϊτς, Παυλίδης, Βεργώνης, Μπεν, Μπαργκάν, Καλτσάς Στον πάγκο: Λόπεζ, Κομόλοφ, Ζεζίνιο, Ίσμαελ, Σιόντης, Μπάρμπας, Τραπ
Απόλλων (Λόρι Σάντσεζ): Γκόμες, Χατζηζήσης, Σόντερμπεργκ, Δεληζήσης, Κόρμπος, Παντελιάδης, Πετρόπουλος, Τσοκάνης, Ντάλμπεργκ, Άμπροουζ Στον πάγκο: Σταματόπουλος, Τσιλιγκίρης, Φαρινόλα, Γκουέλα, Μπάρκογλου, Παπαζαχαρίας, Κουκ
Διαιτητής: Γ. Κομίνης Βοηθοί: K. Ποντίκης και Γ. Κάλφογλου
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
10' Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο, χωρίς φάσεις μέχρι στιγμής το ματς.
16' Πρώτη φάση για τον Απόλλωνα. Σουτ του Πετρόπουλου από πλάγια θέση η μπάλα περνάει πάνω απ' την εστία της Βέροιας.
21' Καλή στιγμή για τη Βέροια. Σουτ του Μπεν έξω από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ.
28' Απειλεί η Βέροια. Ωραία προσπάθεια του Μπεν, άδειασε δύο αμυντικούς αλλά το σουτ που έκανε έφυγε πάνω απ' την εστία του Γκόμες.
43' ΓΚΟΛ, 1-0, ο Μπεν ανοίγει το σκορ για τη Βέροια!
Αδράνεια στην άμυνα των φιλοξενούμενων έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπεν πιάνει αμαρκάριστος την κεφαλιά και κάνει άνετα το 1-0.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Η Βέροια προηγείται 1-0 του Απόλλωνα, χάρη σε τέρμα του Μπεν από το 43ο λεπτό.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
47' Πρώτη φάση για τη Βέροια στο δεύτερο ημίχρονο. Σουτ του Καλτσά από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Γκόμες.
49' Κίτρινη κάρτα στον Σόντερμπεργκ.
50' Μεγάλη φάση για τη Βέροια. Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαργκάν, διώχνει εντυπωσιακά ο Γκόμες.
51΄ Νέα μεγάλη στιγμή για τη Βέροια. Ο Μπεν χόρεψε την άμυνα του Απόλλωνα αλλά το σουτ που επιχείρησε βρήκε στο κεφάλι του Παντελιάδη και κατέληξε κόρνερ.
55' Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση.
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα! Ο Πετρόπουλος προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στην εστία της Βέροιας όμως οι αμυντικοί των γηπεδούχων διώχνουν τη μπάλα πριν περάσει τη γραμμή.
63' ΓΚΟΛ, 1-1, ο Πετρόπουλος ισοφαρίζει για τον Απόλλωνα.
Παλικαρίσιο τελείωμα του Πετρόπουλου που έμεινε όρθιος στην περιοχή και νίκησε τον Καντιμοίρη.
64' Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Ζεζίνιο πέρασε στη θέση του Παυλίδη.
71' Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Άμπροουζ πέρασε ο Φαρινόλα.
73' Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Γκονσάλβες στη θέση του Μπαργκάν.
74' Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα! Σουτ-βολίδα του Πετρόπουλου και ο Καντιμοίρης διώχνει σε κόρνερ.
85' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Παπαζαχαρίας στη θέση του Ντάλμπεργκ.
89' Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλιγκίρης στη θέση του Πετρόπουλου.
90+4' Τέλος της αναμέτρησης.
Ισοπαλία, 1-1, στην Ημαθία ανάμεσα στη Βέροια και τον Απόλλωνα.
Μπεν (43') και Πετρόπουλος (68') οι σκόρερ των δύο ομάδων.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας καλό σας απόγευμα.