Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε εκτός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 2-0.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα απέναντι στον Αστέρα Τρίπολης.
Με το δεξί θέλουν να κάνουν ποδαρικό στο 2014 και οι δύο ομάδες.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις:
ΠΑΣ Γιάννινα (Σάκης Τσιώλης): Βελλίδης, Στρούνα, Μπέριος, Κολοβέτσιος, Μιχαήλ, Τσουκαλάς, Λίλα, Βίλα, Ακόστα, Κοροβέσης, Ίλιτς. Στον πάγκος: Αμπάρης, Σονγκό, Κρητικός, Ρουμπουλάκου, Κυβελίδης, Σκόνδρας, Αυγενικού.
Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ερνάντεζ, Τσαμπούρης, Γκοϊάν, Κοντοές, Ζησόπουλος, Μουνάφο, Εντό, Ουσέρο, Καράσκο, Ντε Μπλάσις, Μπαράλες. Στον πάγκο: Μπαντής, Ζαραδούκας, Σέτι, Κάφα, Χουάνμα, Ουρτάδο, Μπακασέτας.
Διαιτητής: Μιχάλης Κουκουλάκης Βοηθοί: Γεώργιος Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου) και Ιορδάνης Δημητριάδης (Καστοριάς). 4ος διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)
Παρθενική εμφάνιση στην ενδεκάδα του ΠΑΣ Γιάννινα για τον Νοέ Ακόστα. Στον πάγκο οι επίσης νεοαποκτηθέντες Κυβελίδης και Σονγκό.
200 ματς στην καριέρα του Σάκη Τσιώλη στην πρώτη κατηγορία, που συναντάει απέναντί του τον Αστέρα Τρίπολης.
Όλα έτοιμα για τη σέντρα στους Ζωσιμάδες.
1' Έναρξη της αναμέτρησης.
10' Αναγνωριστικό παιχνίδι στα πρώτα λεπτά, χωρίς φάσεις για καμία από τις δύο ομάδες.
13' Κίτρινη κάρτα στον Μπέριο για μαρκάρισμα στον Ντε Μπλάσις.
14' ΓΚΟΛ, 1-0, για τον Αστέρα Τρίπολης με τον Μπαράλες.
Ο Τσαμπούρης εκτέλεσε όμορφα το φάουλ, ο Μπαράλες νίκησε τους πάντες στον αέρα και παραβίασε με κεφαλιά την εστία του Βελλίδη.
15' Κίτρινη κάρτα στον Γκοϊάν για μαρκάρισμα στον Ίλιτς.
25' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα για επικίνδυνη προβολή στον Ζησόπουλο.
33' Πρώτη τελική στο ματς για τον ΠΑΣ. Κεφαλιά του Λίλα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε χωρίς πρόβλημα ο Ερνάντεζ.
37' Σουτ του Μουνάφο μέσα από την περιοχή, μπλοκάρει ο Βελλίδης.
39' ΓΚΟΛ, 2-0, ο Αστέρας με τον Καράσκο.
Γρήγορη αντεπίθεση για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Καράσκο πήρε τη μπάλα πριν από τη σέντρα και φαλτσαριστό σουτ έξω από την περιοχή νίκησε τον Βελλίδη για το 2-0.
42' Κίτρινη κάρτα στον Ουσέρο για μαρκάρισμα στον Ακόστα.
Ένα λεπτό καθυστερήσεων.
45+1' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Ο Αστέρας Τρίπολης προηγείται του ΠΑΣ στους Ζωσιμάδες με σκορ 2-0, χάρη στα τέρματα των Μπαράλες (14') και Καράσκο (39').
46' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Στον αγωνιστικό χώρο Κυβελίδης και Σονγκό στις θέσεις των Στρούνα και Κοροβέση.
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
50' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Κυβελίδης κάνει την προβολή έπειτα από εκτέλεση κόρνερ διώχνουν λίγο πριν η μπάλα καταλήξει στην εστία οι παίκτες του Αστέρα.
54' Κίτρινη κάρτα στον Κυβελίδη για θέατρο.
59' Καλή φάση για τον Αστέρα. Σέντρα του Τσαμπούρη από τα δεξιά, ο Μουνάφο πετάχτηκε με προβολή και έστειλε τη μπάλα άουτ.
64' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Ίλιτς πρόλαβε τον Ερνάντεζ, όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
64' Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Κρητικός πέρασε στη θέση του Μπέριου.
67' Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Ντε Μπλάσις ο Ουρτάδο.
74' Κίτρινη κάρτα στον Μιχαήλ.
76' Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Καράσκο πέρασε ο Σέτι.
89' Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα. Στη θέση του Μπαράλες πέρασε ο Χουάνμα.
90' Κίτρινη κάρτα στον Εντό.
Τέλος της αναμέτρησης
Ο Άστέρας Τρίπολης παίρνει μεγάλη νίκη στα Γιάννενα, επικρατώντας του ΠΑΣ με σκορ 2-0.
Σκόρερ για την ομάδα του Στάικου Βεργέτη, που έκανε ιδανικό ξεκίνημα για το 2014, οι Μπαράλες και Καράσκο στο 14’ και 39ο λεπτό, αντίστοιχα.
Ευχαριστούμε, που μείνατε μαζί μας, καλό σας απόγευμα.