Λεβαδειακός-Αστέρας Τρίπολης 3-1

Η εξέλιξη της αναμέτρησης του Λεβαδειακού με τον Αστέρα Τρίπολης για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ, όπως την παρακολουθήσατε σε real-time από το sport-fm.gr.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του παιχνίδι μεταξύ Λεβαδειακού και Αστέρα Τρίπολης για την 26η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.
Οι δύο ομάδες προέρχονται από νίκη.
Ο γηπεδούχος Λεβαδειακός επικράτησε με 1-0 του Ατρόμητου στην προηγούμενη αγωνιστική, στο πρώτο ματς του Σάββα Παντελίδη στον πάγκο της ομάδας.
Από την άλλη οι Αρκάδες νίκησαν τον ΠΑΟΚ με 2-1, σημειώνοντας ανατροπή.
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων.
Λεβαδειακός (Παντελίδης): Στρατηλάτης, Μουλόπουλος, Κώτσιος, Χαραλάμπους, Ιντζίδης, Κονέ, Πετράτσι, Βαρέλα, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεβ, Μάντζιος.
Στον πάγκο των γηπεδούχων κάθονται οι: Πρζιρόβσκι, Γεωργίου, Μάγκας, Λυκογιάννης, Καπό, Μάρτινς, Νικολακάκης.
Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Μπαντής, Κυριακόπουλος, Ζησόπουλος, Σέτι, Τσαμπούρης, Εντό, Μουνάφο, Ουσέρο, Ντε Μπλάσις, Καράσκο, Μπαράλες.
Στον πάγκο οι: Γεωργακόπουλος, Κοντοές, Κουρμπέλης, Βάλντο, Παπαχρήστος, Κάφα, Γκρατσίνι.
Απόντες για τους Αρκάδες οι τιμωρημένοι Γκοϊάν, Χουάνμα και οι τραυματίες Ερνάντες, Σανκαρέ και Λούι.
Έναρξη στο ματς.
2' Πρώτο σουτ στο ματς με τον Τσαμπούρη να στέλνει την μπάλα αρκετά έξω από αριστερό δοκάρι του Στρατηλάτη.
3' Φάουλ κερδισμένο για τον Αστέρα, λίγο έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού.
Η μπάλα θα βρει στα σώματα.
Στην αντεπίθεση ο Λεβαδειακός έγινε απειλητικός με τον Μάντζιο να γυρίζει την μπάλα στην περιοχή, αλλά η άμυνα των φιλοξενούμενων έδιωξε σε κόρνερ τελευταια στιγμή.
7' ΓΚΟΛ ο Λεβαδειακός.
Ο Ορτέγκα σέντραρε από τα δεξιά και ο Κονέ από τη μικρή περιοχή έκανε με κεφαλιά το 1-0.
13' Σουτ του Μπαράλες μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα βρήκε στο κεφάλι του Κώτσιου και κατέληξε στον Στρατηλάτη.
16' Δυνατό σουτ του Μάντζιου εκτός περιοχής, αλλά ο Μπαντής έδιωξε εντυπωσιακά.
17' Σουτ του Μάντζιου μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια, με την μπάλα να καταλήγει άουτ.
23' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό. Ο Ορτέγκα γύρισε από τα δεξιά στον Μιλοσάβλιεφ που για λίγο δεν βρήκε την μπάλα, ενώ ήταν εντός περιοχής.
25' Αλλαγή για τον Αστέρα με τον Κουρμπέλη να περνάει στη θέση του Ουσέρο.
Αναγκαστική η αλλαγή για τον Στάικο Βεργέτη λόγω τραυματισμού που φαίνεται πως αντιμετωπίζει ο 30χρονος μέσος.
28' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό.
Ο Μάντζιος τροφοδότησε τον Κονέ, ο οποίος βγήκε απέναντι από τον Μπαντή, αλλά το κακό κοντρόλ που έκανε, έδωσε την ευκαιρία στον Έλληνα τερματοφύλακα να τον κλείσει.
30' Κίτρινη κάρτα στον Εντό, που σταμάτησε με σκληρό φάουλ τον Μάντζιο, ο οποίος προσπαθούσε να βγάλει την ομάδα του στην αντεπίθεση.
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Έλληνας επιθετικός, διότι κουτσαίνει μετά τον μαρκάρισμα του Εντό.
Μένει να δούμε αν θα μπορέσει να αγωνιστεί άλλο.
Επανήλθε ο Μάντζιος.
33' Δυνατό σουτ του Κονέ από μακρινή απόσταση, αλλά ο Μπαντής μπλόκαρε εύκολα.
36' Ωραία κίνηση του Κυριακόπουλου έξω από την περιοχή του Λεβαδειακού, αλλά η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
37' Κερδισμένο πέναλτι για τον Λεβαδειακό και κόκκινη κάρτα για τον Κυριακόπουλο, θα συνεχίσει με δέκα ο Αστέρας.
38' ΓΚΟΛ Ο Λεβαδειακός. Ο Μπαντής έπεσε στην αριστερή του γωνία, αλλά ο Μάντζιος έστειλε την μπάλα στη δεξιά του, κάνοντας το 2-0.
40' Δεύτερη αλλαγή στο ματς για τον Αστέρα. Ο Κοντοές πέρασε στη θέση του Καράσκο.
Η αλλαγή έγινε για να καλυφθεί το κενό που δημιουργήθηκε στην άμυνα μετά την αποβολή του Κυριακόπουλου, αλλά ο Καράσκο αποχώρησε φανερά εκνευρισμένος από τον αγωνιστικό χώρο.
44' Φάουλ για τον Αστέρα λίγο έξω από την περιοχή.
Το εκτέλεσε ο Τσαμπούρης, αλλά έδιωξε σε κόρνερ η άμυνα των γηπεδούχων.
45+1' ΓΚΟΛ Ο Αστέρας, που μειώνει σε 2-1.
Ο Ντε Μπλάσις έπιασε την κεφαλιά, ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Τέλος πρώτου ημιχρόνου.
Έναρξη στο δεύτερο μέρος.
46' ο Καπό πέρασε στη θέση του Μάντζιου.
50' Κίτρινη κάρτα στον Κώτσιο για φάουλ στον Τσαμπούρη.
52' Ο Μπαράλες σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά η άμυνα των γηπεδούχων έδιωξε σε κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο.
55' ΜΕγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, που παραλίγο να ισοφαρίσει. Η μπάλα στρώθηκε μέσα στην περιοχή στον Εντό, μετά από την απόκρουση της άμυνας του Λεβαδειακού, αλλά το σουτ του έδιωξε ο Στρατηλάτης.
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά μετά από σέντρα του Μουνάφο και η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Στρατηλάτη.
Ο Αστέρας έχει μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και είναι απόλυτος κυρίαρχος στα πρώτα 15 λεπτά, αν και παίζει με δέκα ποδοσφαιριστές.
62' Κίτρινη κάρτα στον Μιλοσάβλιεφ για «θέατρο».
63' Κίτρινη και στον Τσαμπούρη για σκληρό φάουλ.
65' Πρώτη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Πετράτσι να πιάνει το σουτ από μακρινή απόσταση και την μπάλα να καταλήγει λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μπαντή.
Οι παίκτες του Λεβαδειακού βγήκαν στην αντεπίθεση, αλλά καθυστέρησαν και δεν κατάφεραν να τελειώσουν τη φάση. Ωστόσο, υπάρχει κέρδος ένα φάουλ ακριβώς έξω από τη μεγάλη περιοχή.
66' Κίτρινη στον Σέτι των φιλοξενούμενων.
Το φάουλ εκτελέστηκε, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο τείχος.
71' Παραλίγο να κάνει το 2-2 ο Αστέρας Τρίπολης. Ο Μουνάφο έκανε εξαιρετική κίνηση και μπήκε στην περιοχή, αλλά στη... σύγκρουση με τον Μουλόπουλο δόθηκε φάουλ υπέρ του Έλληνα μπακ.
71' Κίτρινη κάρτα στον Κοντοέ για διαμαρτυρία.
Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό, με τον Ροζέριο να πιάνει την κεφαλιά από την μικρή περιοχή, αλλά τον Μπαντή να μπλοκάρει.
75' Τελευταία αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Βάλντο θα κάνει την πρώτη του εμφάνιση στη Superleague, περνώντας στη θέση του Σέτι.
77' Σουτ του Ορτέγκα λίγο έξω από την περιοχή, αλλά δεν ανησύχησε ο Μπαντής.
82' Γκολ ο Λεβαδειακός και 3-1.
Ο Μιλοσάβλιεφ βρέθηκε απέναντι από τον Μπαντή και τον εκτέλεσε, καθαρίζοντας το ματς επτά λεπτά πριν το 90'
85' Ο Ντε Μπλάσις ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας των Βοιωτών.
90' Τελευταία αλλαγή και για τον Λεβαδειακό. Ο Μιλοσάβλιεφ εκτός, με τον Μάγκα να περνάει εντός.