Πανθρακικός-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time την εξέλιξη της αναμέτρησης για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ ΟΠΑΠ
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Πανθρακικός-Παναθηναϊκός για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λιγκ.
Οι γηπεδούχοι πραγματοποιούν πορεία πέρα από κάθε προσδοκία και έχουν συγκεντρώσει ήδη 34 βαθμούς.
Από την άλλη μεριά, ο ιδιαίτερα ανεβασμένος Παναθηναϊκός έχει 43 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να ξεπεράσει στη βαθμολογία τον Αστέρα Τρίπολης και να εκμεταλλευτεί τις ήττες που έκαναν Ατρόμητος και ΠΑΟΚ και να τους πλησιάσει ακόμη περισσότερο.
Σε κακό δαίμονα για το «τριφύλλι» εξελίσσεται το τελευταίο διάστημα ο Πανθρακικός.
Η ακριτική ομάδα δεν έχει ηττηθεί στα τρία τελευταία παιχνίδια –ανεξαρτήτως έδρας- από τον Παναθηναϊκό.
Ως γηπεδούχος πάντως, έχει νικήσει στο περσινό ματς, ενώ δύο φορές έχουν επικρατήσει οι «πράσινοι».
Για να δούμε και τις συνθέσεις των ομάδων...
Ο Πανθρακικός ξεκινά με τους Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Σαρακατσάνο, Ιγκόρ, Χρήστου, Καθάριο, Εμπό, Μπεν Σαμπάτ, Ρομέου, Τζάνη, Ντιόγκο.
Στον πάγκο της ομάδας της Κομοτηνής κάθονται οι Αθανασιάσης, Λαδάκης, Τριανταφύλλου, Χσομέρης, Μολίνα, Μακρυδημήτρης, Μαμούτ.
Για τον Παναθηναϊκό ο Γιάννης Αναστασίου επέλεξε τους Καπίνο, Σπυρόπουλο, Κουτρουμπή, Σίντεφελντ, Νάνο, Λαγό, Ζέκα, Ατζαγκούν, Καρέλη, Αμπέιντ, Πράνιτς.
Αναπληρωματικοί για το "τριφύλλι" οι Κοτσόλης, Χουχούμης, Κλωναρίδης, Μαρινάκης, Δώνης, Ντίνας και για πρώτη φορά ο Πέτριτς.
Στο ΔΑΚ Κομοτηνής βρίσκονται και περίπου 1.800 φίλοι του Παναθηναϊκού.
Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας.
1' Σέντρα στο ματς.
6' Ωραίο σουτ του Καθάριου, ο Καπίνο αποκρούει πολύ όμορφα.
Αν και ο Παναθηναϊκός είναι η ομάδα που έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, η πρώτη καλή στιγμή του ματς ανήκει στους γηπεδούχους.
9' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Καρέλη και βολίδα έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως δεν του κάνει το χατίρι...
11' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ίγκορ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας, προσπαθεί να "κρεμάσει" τον Καπίνο, όμως στέλνει την μπάλα πάνω απ' το δοκάρι.
14' Από καλή θέση ο Καθάριος, δεν πιάνει το σουτ όπως θέλει και σπαταλά μια καλή ευκαιρία.
Πλέον ο Πανθρακικός εκμεταλλευόμενος το γεγονός πως τα χαφ του Παναθηναϊκού δεν μαρκάρουν, έχει πάρει τα ηνία του αγώνα.
20' Μακρινό, καλό σουτ του Αμπέντ, η μπάλα λίγο άουτ.
26' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Αυτήν τη φορά ο Καρέλης σημαδεύει σωστά με βολ-πλανέ (!), μετά από βαθιά σέντρα του Αμπέντ και κάνει το 1-0!
Έχει πέσει αρκετά ο ρυθμός του αγώνα μετά το γκολ του Παναθηναϊκού.
45'Λήξη του πρώτου μέρους.
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
53' Πολύ καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ξανά με τον Καρέλη που από πλάγια αριστερά σουτάρει, αλλά η μπάλα φεύγει ελάχιστα άουτ.
57' Κίτρινη κάρτα στον Ντιόγκο.
59' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!
Τραγικό λάθος του Σέρεμετ που χάνει την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο Ατζαγκούν με κεφαλιά πετυχαίνει ένα από πιο εύκολα γκολ της καριέρας του. Στο 2-0 πλέον το "τριφύλλι".
62' Κίτρινη κάρτα στον Καρέλη.
64' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Μολίνα αντί του Καθάριου.
69' Σουτ του Πράνιτς, μπλοκάρει ο Σέρεμετ.
72' Κίτρινη κάρτα στον Εμπό.
73' Ο Αμπέντ μπαίνει στην περιοχή και ανατρέπεται. "Τίποτα" λέει ο Τριτσώνης.
74' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Πέτριτς κάνει ντεμπούτο μπαίνοντας στη θέση του Καρέλη.
75' Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή και φάουλ σε καλή θέση για τον Πανθρακικό.
Εκτελεί ο Ίγκορ, αλλά στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ.
79' Κίτρινη κάρτα στον Σαρακατσάνο.
82' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Ο Χασομέρης αντί του Χρήστου.
85' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης στη θέση του Αμπέντ.
87' Τρίτη αλλαγή για το "τριφύλλι". Ο Ντίνας αντί του Ατζαγκούν.
90' Αλλαγή για τον Πανθρακικού. Ο Μαμούτ στη θέση του Τζάνη.
90' Τρία λεπτά είναι οι καθυστερήσεις.
90'+3' Λήξη του αγώνα.