Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός

Παρακολουθήστε σε real time τον επαναληπτικό της φάσης των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας μεταξύ Ολυμπιακού Βόλου και Παναθηναϊκού.
Καλησπέρα, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ολυμπιακός Βόλου-Παναθηναϊκός για τη φάση των "8" του Κυπέλλου Ελλάδας.
Αν δεν συμβεί κάτι εξαιρετικό, το ματς είναι μάλλον διαδικαστικού χαρακτήρα καθώς οι "πράσινοι" είχαν επικρατήσει στο πρώτο παιχνίδι με το ευρύ 4-0.
Διαιτητής του αγώνα είναι ο Στέφανος Μαντάκης, με βοηθούς τους Καραγκιζόπουλο και Καραβασίλη.
Τέταρτος διαιτητής είναι ο Παπαδόπουλος.
Το 4-0 επιτρέπει στον Γιάννη Αναστασίου να κατεβάσει ενδεκάδα με αρκετούς αναπληρωματικούς.
Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού θα ξεκινήσει με τους Κοτσόλη, Σπυρόπουλο, Χουχούμη, Τριανταφυλλόπουλο, Κλωναρίδη, Μαρινάκη, Δώνη, Καρέλη, Ρισβάνη, Ντίνα, Πράνιτς.
Με πολλές αλλαγές και ο Ολυμπιακός Βόλου.
Ο κ. Ρόκα επέλεξε τους Γεωργίου, Γιαλούση, Καρρά, Κόμνο, Αρβανίτη, Μελίσση, Ρόκκα, Κριστομπάλ, Κάριλ, Δεινόπαπα, Τζινόπουλο.
Στον πάγκο της ομάδας της Μαγνησίας κάθονται οι Γκίτκος, Κωστούλας, Καπετάνος, Νικολιάς, Ζέρης, Μπρέσκα, Πινδώνης.
Αναπληρωματικοί για το "τριφύλλι" είναι οι Ταμπάκης, Κουτρουμπής, Λαγός, Ατζαγκούν, Αμπέντ, Μπαλμπόα, Αναστασόπουλος.
Οι δύο ομάδες εισέρχονται στον αγωνιστικό χώρο.
1' Ξεκινά ο αγώνας.
Τίποτα σπουδαίο στο πρώτο πεντάλεπτο του αγώνα...
Αν αξίζει να αναφερθεί κάτι, αυτό είναι το έντονο ελληνικό στοιχείο στις ενδεκάδες των δύο ομάδων.
Με εννέα Έλληνες έχει ξεκινήσει το ματς ο Ολυμπιακός Βόλου, με δέκα ο Παναθηναϊκός.
10' Διπλή ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Δεινόπαππας βγήκε στην πλάτη της άμυνας και σούταρε, με τον Κοτσόλη να αποκρούει και στη συνέχεια η μπάλα φτάνει στον Κριστομπάλ που την έστειλε απελπιστικά άουτ.
14' Δώνης και Τζινόπουλος μονομαχούν μέσα στην περιοχή των "πρασίνων" και ο ποδοσφαιριστής πέφτει στο έδαφος. Διαμαρτύρονται χλιαρά οι γηπεδούχοι, "παίζεται" από τον διαιτητή.
19' Ωραίο σουτ του Κριστομπάλ, αποκρούει ο Κοτσόλης.
24' Μακρινό σουτ του Χουχούμη, η μπάλα φεύγει άουτ.
30' Καλό σουτ του Ντίνα, μπλοκάρει εύκολα ο Γεωργίου.
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο Ρισβάνης που στραβοπάτησε και ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται με δέκα παίκτες.
Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο ο αμυντικός του Παναθηναϊκού.
39' Σουτ από τον Καρέλη, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
Πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό, καθώς ο Ρισβάνης δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει.
Έχει σηκωθεί ο Κουτρουμπής, αλλά μάλλον ο Γιάννης Αναστασίου θα περιμένει να τελειώσει το ημίχρονο αφού παίζουμε τις καθυστερήσεις.
45'+1' Πολύ ωραίο σουτ του Ντινόπουλου, αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κοτσόλης. Η καλύτερη στιγμή του αγώνα.
45'+2' Λήξη του πρώτου μέρους.
Τελικά, ο Σπύρος Ρισβάνης δεν μπορεί να συνεχίσει, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για διάστρεμμα στον δεξί αστράγαλο.
Στο μεταξύ, έχει ξεκινήσει να βρέχει στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας.
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό. Κουτρουμπής και Αμπέντ θα περάσουν στο ματς αντί των Ρισβάνη και Κλωναρίδη.
47΄ Από λάθος της άμυνας η μπάλα θα φτάσει στον Καρέλη που έπιασε πολύ καλό σουτ, ακόμη καλύτερη όμως η απόκρουση του Γεωργίου σε κόρνερ.
51' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καρέλης κάνει εξαιρετική κούρσα από τα αριστερά και γυρίζει στον Σπυρόπουλο που από καλή θέση στέλνει την μπάλα άουτ.
58' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Πινδώνης και Καπετάνος αντί των Καρίλ και Ρόκα.
63' Τρίτη αλλαγή για τους γηπεδούχους. Ο Ζέρης θα μπει στη θέση του Καρρά.
72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!
Πολύ ωραία ενέργεια του Δεινόπαππα που γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Καπετάνο, ο οποίος με σουτ έξω από την περιοχή κάνει το 1-0.
Το ριπλέι της φάσης δείχνει πως ο Δεινόπαππας ξεκίνησε από θέση οφ σάιντ.
73' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Αναστασόπουλος στη θέση του Ντίνα.
75' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη.
Πιο επιθετικοί μετά το γκολ οι γηπεδούχοι.
87' Πολύ μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Γεωργίου να σταματά διαδοχικά τους Χουχούμη και Αναστασόπουλο.
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.
90'+3' Λήξη του αγώνα που βρίσκει τελικό νικητή τον Ολυμπιακό Βόλου με το γκολ του Καπετάνου.
Στην επόμενη φάση βέβαια ο Παναθηναϊκός, που είχε νικήσει 4-0 στο πρώτο ματς.