Αγγλία

Ισοπεδωτική Τότεναμ, επτάρα στην Τρανμίρ!

Η Τότεναμ δυσκολεύτηκε μόνο για 40 λεπτά απέναντι στην Τρανμίρ και στο δεύτερο μέρος ήταν καταιγιστική για να πάρει μια άνετη πρόκριση με 7-0 για να περάσει θριαμβευτικά στον 4ο γύρο του FA Cup.

Παρά τις πολλές αλλαγές τα «σπιρούνια» δεν είχαν πρόβλημα να περάσουν από το «Πρέντον Παρκ» κερδίζοντας την Τρανμίρ με 7-0. Ο Οριέ στο 40ο λεπτό κατάφερε να ξεκλειδώσει το ματς με ένα μάλλον τυχερό γκολ με την μπάλα να παίρνει εκπληκτικά φάλτσα και να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0.

Έχοντας πάρει το προβάδισμα στο τέλος του ημιχρόνου, όλα έμοιαζαν πιο απλά για τους Λονδρέζους που στο 48’ από ασίστ του Σον, είδαν τον Γιορέντε να σκοράρει για το 0-2. Στο 55’ ο Οριέ ξανά έκανε το 0-3, ο Σον στο 57’ το 0-4, για να έρθουν άλλα δύο γκολ από τον Βάσκο στράικερ στο 71’ και στο 72’ για το 0-6. Ο Κέιν που πέρασε για το τελευταίο τέταρτο του ματς σημείωσε και αυτός γκολ στο 82’, για να ολοκληρώσει τον θρίαμβο των Σπερς.