Δώδεκα παίκτες στην περιοχή την ώρα του πέναλτι της Λάρισας!

Ο ορισμός της επανάληψης το πέναλτι της Λάρισας με το οποίο προηγήθηκε κόντρα στον Πανιώνιο. Δείτε την επίμαχη φάση.

H Λάρισα πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα χάρη στη νίκη της κόντρα στον Πανιώνιο με σκορ 2-0.

Ο δρόμος για τη νίκη των βυσσινί άνοιξε με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βαρέλα στο 10ο λεπτό. Η απόφαση του Καλογερόπουλου να δείξει την «άσπρη βούλα» ήταν σωστή, όμως το γεγονός ότι κατοχύρωσε το τέρμα των γηπεδούχων έπειτα από την πολυκοσμία που υπήρχε στην περιοχή του Γιαννιώτη την στιγμή της εκτέλεσης ήταν λάθος.

Την στιγμή που ο Ουρουγουανός εκτελεί στην περιοχή υπάρχουν 12 (!) παίκτες, οπότε ο ρέφερι έπρεπε να σφυρίξει για επανάληψη.