Μαξίμοβιτς: «Το να χάνεις ένα ντέρμπι πονάει - Κόντρα σε τέτοιες ομάδες πρέπει να παίζεις όλο το ματς καλά»

Διαβάστε όσα δήλωσε ο Νεμάνια Μαξίμοβιτς μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από την ΑΕΚ με σκορ 2-0 στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Με γκολ από Πιερό και Άμραμπατ, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 του Παναθηναϊκού και «σκαρφάλωσε» στην κορυφή της Stoiximan Super League.

Μετά την αναμέρτηση, ο Νεμάνια Μαξίμοβιτς τόνισε πως η ήττες σε τέτοια ματς πάντα «πονάνε», ενώ ανέφερε πως κόντρα σε ομάδες όπως η Ένωση πρέπει να παίζεις καλά σε όλο το ματς για να πάρεις βαθμούς.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Το να χάνεις ένα ντέρμπι πονάει, ειδικά σήμερα που χαρίσαμε ένα ημίχρονο. Παίξαμε καλά στο δεύτερο μέρος αλλά η ΑΕΚ είναι δύσκολη ομάδα και εμείς στο πρώτο μέρος δεν παίξαμε καλά, κόντρα σε τέτοιες ομάδες πρέπει να παίζεις όλο το ματς καλά.

Είναι δύσκολο να κερδίσεις αν δεν παίξεις καλά σε όλο το ματς. Στην επανάληψη βελτιωθήκαμε όμως είναι κάτι που πρέπει να συζητήσουμε, να δουλέψουμε και να παίζουμε από την αρχή επιθετικά».