Πόλο

Πάλεψε, αλλά δεν άντεξε κόντρα στην Μπαρτσελόνα η Βουλιαγμένη

Έστω κι αν πάλεψε, η Βουλιαγμένη έχασε 11-13 από την ισχυρή Μπαρτσελόνα για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου προκριματικού ομίλου του EuroCup, αλλά ελπίζει στην πρόκριση.

Έχασε, αλλά ελπίζει η Βουλιαγμένη. Οι «μπέμπηδες» έχασαν 11-13 από τους ισχυρούς «μπλαουγκράνα» για τη δεύτερη αγωνιστική του τρίτου προκριματικού ομίλου του EuroCup και πλέον την Κυριακή χρειάζονται τη νίκη κόντρα στην Κουΐντο για να προκριθούν στους «16».

Οι Ισπανοί ξέφυγαν με 3-1, όμως οι Αλμύρας και Γιαννάτος ισοφάρισαν 3-3 στην ολοκλήρωση της πρώτης περιόδου.

Στη δεύτερη περίοδο, ο Αλμύρας έδωσε προβάδισμα στην Βουλιαγμένη με 4-3, αλλά η Μπαρτσελόνα με 2-0 σερί έφτασε στο 5-4 για να ολοκληρωθεί το ημίχρονο 5-5.

Στην τρίτη περίοδο, ο Αλμύρας έκανε το 6-5 για τον ΝΟΒ κι οι Χατζής, Σπάχιτς έκαναν το 8-7. Η Μπαρτσελόνα έφτασε στο 9-8 κι ο Γούντχεντ ισοφάρισε σε 9-9. Στο τελευταίο οκτάλεπτο, η Μπαρτσελόνα επικράτησε στις λεπτομέρειες.

Ο Αλμύρας ήταν ο πρώτος σκόρερ για τον ΝΟΒ με 4 γκολ, ενώ ο Χατζής είχε άλλα 3.

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 2-2, 4-4, 4-2

Η σύνθεση της Βουλιαγμένης: Ανδρεάδης, Θ. Καστρινάκης, Τόττης, Καλογερόπουλος, Αλμύρας 4, Ούμποβιτς, Χατζής 3, Γούντχεντ 1, Ν. Καστρινάκης, Πατσιλινάκος, Σπάχιτς 2, Γιαννάτος 1, Λεβαντής