Super League 2

Πρεμιέρα με διπλό στην Πάτρα για την ΑΕΚ Β

Η ΑΕΚ Β’ είχε ουσία, ο Σόσα εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ζαμόρα και οι «κιτρινόμαυροι» άλωσαν την Πάτρα, επικρατώντας 1-0 της Παναχαϊκής στην πρεμιέρα της Super League 2.

«Μπαμ» με την πρεμιέρα της Super League 2! Η ΑΕΚ Β’ αποδείχτηκε ουσιαστική, εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος των γηπεδούχων και απέδρασε από την Πάτρα με σπουδαίο διπλό, επικρατώντας 1-0 της Παναχαϊκής.

Συνολικά, οι «κιτρινόμαυροι» ήταν καλύτεροι και πιο επικίνδυνοι, έχοντας την πρώτη της φάση με τον Νίνο στο 11ο λεπτό, με τον Κολοβούρη να βγάζει το τετ-α-τετ, ενώ ο κίπερ των γηπεδούχων είχε απάντηση και στην ευκαιρία του Θεοδωρίδη στο 34’.

Τελικά, η τρίτη και… φαρμακερή ήρθε στο 62ο λεπτό, όταν ο Ζαμόρα έκανε τραγική πάσα προς τον τερματοφύλακά του, με τον Σόσα να κλέβει και να πλασάρει ιδανικά για το 1-0.

Επτά λεπτά αργότερα, η Παναχαϊκή έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Ντε Τομάς, ενώ στην τελευταία φάση του παιχνιδιού στο 90’+5’ ο Λεσάι είδε τον Αγγελόπουλο να κρατά το μηδέν και το τρίποντο για την ΑΕΚ.