Ισπανία

Τα… χρειάστηκε, αλλά είχε Μέσι! (video)

Δυσκολεύτηκε η Μπαρτσελόνα κόντρα στην ιδιαίτερα μαχητική Αθλέτικ Μπιλμπάο, αλλά, τελικά, κατάφερε να πάρει το «τρίποντο», επικρατώντας 2-1 με «λυτρωτή» τον Λιονέλ Μέσι (77'). Από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου τα «φίδια» είχαν ζώσει τους Καταλανούς, όταν ο Ιραόλα, ευστοχώντας σε πέναλτι, είχε ισοφαρίσει το τέρμα του Βίγια (4'). Διαβάστε τι έγινε στο Κύπελλο Αγγλίας.

Δυσκολεύτηκε η Μπαρτσελόνα κόντρα στην ιδιαίτερα μαχητική Αθλέτικ Μπιλμπάο, αλλά, τελικά, κατάφερε να πάρει το «τρίποντο», επικρατώντας 2-1 με «λυτρωτή» τον Λιονέλ Μέσι.

Ο Αργεντινός πέτυχε το γκολ της νίκης στο 77', ενώ από τις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου τα «φίδια» είχαν ζώσει τους Καταλανούς, όταν ο Ιραόλα, ευστοχώντας σε πέναλτι, είχε ισοφαρίσει το τέρμα του Βίγια από το 4'.

Οι «μπλαουγκράνα» βρίσκονται στο +5 από τη Ρεάλ Μαδρίτης, μετά από 24 αγωνιστικές στην Primera Division.

Στις νίκες επέστρεψε η ασταθής φέτος Σεβίλλη, 1-0 την Έρκουλες με τέρμα του Ράκιτιτς.